logo

Dönem Çalışmalarını Tamamlayan Belediye Meclisi Tatile Girdi

Dönem Çalışmalarını Tamamlayan Belediye Meclisi Tatile Girdi

Temmuz ayı toplantılarının tamamlanması ile birlikte dönem çalışmalarını tamamlayan Ataşehir Belediyesi Meclisi, Eylül ayında toplanmak üzere tatile girdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediyesi Meclisi 3. Seçim Dönemi, 3.Toplantı Yılı Temmuz Ayı Toplantı çalışmaları, belediye merkez binasında Meclis 1. Başkanvekili Kudret Arslan başkanlığında gerçekleştirilen 05 ve 07 Temmuz 2021, Pazartesi ve Çarşamba günü yapılan toplantılar ile tamamlandı.

Ataşehir Belediyesi Meclis Temmuz ayı toplantılarının tamamlanması ile birlikte dönem çalışmalarını tamamlayarak Eylül ayında toplanmak üzere tatile girdi.

TEMMUZ AYI TOPLANTILARININ İLKİ 05 TEMMUZ 2021 PAZARTESİ YAPILDI

Ataşehir Belediyesi Meclis Temmuz Ayı Toplantılarının ilki 05 Temmuz 2021 Pazartesi günü belediye merkez hizmet binası konferans salonunda pandemi tedbirleri altında gerçekleştirildi.

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantıları ilk birleşiminde Meclis 1.Başkan Vekili Kudret Arslan başkanlığında toplanarak gündem dışı konular ve gündemdeki maddeler görüşüldü.

AK parti grubu tarafından verilen Yeni Çamlıca mülkiyet sorunu ile Ataşehir de otopark olarak kullanılan cadde ve sokakların durumu ile ilgili verilen önerge okunarak oylandı ve oy çokluğuyla ret edildi. Önergede yöneltilen sorularla ilgili Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan Meclisi üyelerine bilgi verdi.

MADIMAK, BAŞBAĞLAR VE 15 TEMMUZ GÜNDEMDE

Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, AK Parti Grup Başkanı Av.M. Naim Yağcı, İYİ Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul ile MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya Temmuz ayında Sivas’ta yaşanan 2 Temmuz Madımak olayını lanetleyerek hayatını kaybedenlere rahmet dilediler.

Yine Temmuz ayında yaşanan ve PKK terör örgütü tarafından Erzincan Başbağlar’da katledilen vatandaşları rahmetle anarak, terör örgütlerini lanetlediler. 15 Temmuz FETÖ kalkışmasında hayatını kaybeden şehitleri rahmetle anarak, gazilere sağlık ve şükranlarını dile getirdiler.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıl dönümü olduğuna dikkat çeken AK Parti Grup Başkanı Av.M. Naim Yağcı, darbe kalkışmacılarına seslenerek, mili birlik ve beraberlik içindeki aziz milletin yenilemeyeceğinin bir kez daha gösterildiğini kaydetti.

20 TEMMUZ KIBRIS BARIŞ HAREKÂTI: BİRLİK BERABERLİĞİN ÖNEMİNE DİKKAT!

İYİ Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul, 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmetle anarak farklı siyasi partilerin ulusal menfaatleri önde tutarak birlikte hareket etmelerinin önemine işaret etti.

Gündeme geçilerek görüşülen gündemdeki 7 madde oy birliğiyle ilgili komisyonlara havale kararı alındı.

TEMMUZ TOPLANTILARINA 07 TEMMUZ 2021 ÇARŞAMBA DEVAM EDİLDİ

Ataşehir Belediyesi Meclis, Temmuz toplantılarına Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Arslan, başkanlığında 07 Temmuz 2021 Çarşamba günü saat 11.00’da başlayan birleşim ile devam etti.

AK PARTİ GRUBUNDAN OTOPARKLARLA İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

AK Parti grubunun otoparklarla ilgili 9 madde içerikli soru önergesi tekrar okundu. Yapılan oylamada önergenin Başkanlık makamına havalesi, bir önceki oturumda gerekli cevabın verildiği gerekçesi ile ret edildi.

Gündeme geçilerek, Meclis gündemdeki 7 madde görüşüldü. Gündemdeki 7 madde 1, 2, 3, 4, 6 ve 7’inci maddeler oybirliği ile 5’inci madde ise oyçokluğuyla kabul edildi.

TATİL SONRASI TOPLANTILAR MECLİS SALONUNDA

Ataşehir Belediye Meclisi 1.Başkan Vekili Kudret Arslan, gündemde görüşülecek madde kalmadığı gerekçesi ile ve tatil sonrası 06 Eylül 2021 Pazartesi günü Saat 15.00’te toplanmak üzere oturumu kapattı.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Dönem Çalışmalarını Tamamlayan Belediye Meclisi Tatile Girdi” için 1 yorum

  1. İÇERENKÖY : diyor ki:

    Çok çalıştılar içerenköy imar bekliyor.İstanbul da deprem !!!