logo

Durdurulan Adres Bildirimi Tescil İşlemleri Süresi Uzatıldı

Durdurulan Adres Bildirimi Tescil İşlemleri Süresi Uzatıldı

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, salgın nedeniyle 14 Nisan’da durdurulan iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemlerinin 11 Mayıs’a kadar uzatıldığını duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemlerini, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda 11 Mayıs’a kadar uzatıldı.

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, aha önce COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla nüfus müdürlükleri ve e-Devlet Portalı üzerinden yapılan iller arasındaki adres bildiriminin tescil işlemleri 14 Nisan’da yapılan açıklama ile 27.04.2020 tarihine kadar durdurmuştu.  

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Salgın yayılımının en aza indirilmesi amacıyla nüfus müdürlüklerimiz ve e-Devlet portalı üzerinden yapılan iller arasındaki adres bildiriminin tescil işlemleri 11 Mayıs tarihine kadar uzatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce, iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemleri ilk olarak 27 Nisan’a kadar durdurulmuştu. Ancak alınan yeni kararla birlikte nüfus müdürlükleri ve e-Devlet portalı üzerinden yapılan iller arasındaki adres bildirimi tescil işlemleri 11 Mayıs’a kadar uzatılmış oldu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ