logo

‘EĞİTİMDE KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ’

‘EĞİTİMDE KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ’

ana_okulu-0Kaliteli eğitimle, kendilerini iyi ifade eden çocuklar yetiştirmeyi amaçlayan Wee Kidz Academy, uzman eğitmenleriyle okul öncesi eğitim alanında Ataşehirlilerin hizmetinde.

Amaçlarını ”Kaliteye önem veriyoruz. Çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak, kendilerini ve çevresini sorgulayabilen, soru sorabilen ve bu sorulara da yanıtlar arayabilecek yeni nesiller yetiştirmektir” şeklinde özetleyen Okul Müdürü Bilgen Hüseyinoğlu Wee Kidz Academy yöneticileri ve öğretmenleriyle eğitimde kaliteye önem verdiklerinin altını çizdi.

ana_okulu-2

BİLGİN HÜSEYİNOĞLU; “KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ”

Bilgen Hüseyinoğlu’nun akademik yönetiminde Atatürk Mahallesi Vatan cad. NO: 11 adresinde hizmet verecek olan kurumda;  Yaratıcı Drama, Satranç, İngilizce, Bilgisayar, Yüzme(her dönem), Golf, At Biniciliği(Yaz dönemi), Modern Dans ve Bale, Müzik ve Orff Jimnastik gibi branş dersleri yer almaktadır.

ana_okulu-4

Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Bölüm mezunu ve Yeditepe Üniversitesi Yüksek Lisans derecesine sahip Okul Müdürü Bilgen Hüseyinoğlu çalışmaları ve hedefleri ile ilgili basın mensuplarıyla şu bilgileri paylaştı:

KALİTEYE ÖNEM VERİYORUZ

Hüseyinoğlu; “02-06 yaş aralığında çocukların kaydını yapıyoruz. Öğretmenlerimizin her biri üniversite mezunu olup kendi branşlarında uzmandırlar. Kaliteyi arttırmak için sınıfların mevcudunu 10-15 arasında tutmaya çalışıyoruz. Seçtiğimiz malzemelerden yenilecek yemeğe kadar her şey özenle hazırlanmış bir şekilde velilere ulaşmayı hedefliyoruz. Genel kontenjanımız 90-100 arası değişebiliyor. Sınıflarımız çok aydınlık ve ferah bir şekilde fiziksel donanımız var. Çalışan anneler yoğunlukta olduğu için öğrencilerimiz sabah 07.30’dan itibaren akşam 19.00’a kadar kalabiliyorlar. Eğitim öğretim ise 08.30 ile 16.00 saatleri arasında devam edecektir. Ailelere yönelik bilgilendirme seminerlerimiz olacaktır. Çalışmalarımıza aileleri de katarak okul, aile, çocuk üçgeninde çalışmalarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

ana_okulu-13

KENDİNİ VE ÇEVRESİNİ SORGULAYABİLEN BİREYLER YETİŞTİRMEK

Hüseyinoğlu Kuruluş amaçlarını da şöyle açıkladı: ”. Çocukların kendilerini daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak, kendilerini ve çevresini sorgulayabilen, soru sorabilen ve bu sorulara da yanıtlar arayabilecek yeni nesiller yetiştirmektir. Bunu yaparken de hem çevresini keşif etmesini sağlamak, hem kendi özelliklerini keşif etmesini sağlayan bireylerin yetişmesini sağlamak. Bu anlamda bütün çocuklara ulaşmayı hedefliyoruz. Dolayısıyla bireysel farklılıklar bizim için çok önemli. Sadece çocukların her şeyi başarabilen çocuklar değil bazı yönlerde eksik kalan çocukları da yetiştirmek, onları hayata kazandırmak ve yaşamlarından da bir yer edinebilmelerini sağlamak. Kendisine duyarlı, çevresine duyarlı sosyal hayatta da kendini iyi ifade edebilen öz güvenli bireyler yetiştirmek. Branş dersleriyle de bu hedeflerimizi desteklemiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

ana_okulu-6

Fizyoterapist Anıl Terzi de; “Çocuklarımızın hem bireysel oyunları hem de doğal oyunları sırasında gözlemlerde bulunarak çocuğun gelişiminin ve ihtiyaçlarının belirlenip desteklenmesi gereken taraflarına uygun yaklaşımla hayata en iyi şekilde hazırlanmasını sağlıyoruz. Olası bir problem açığa çıkmadan önüne geçilmesini desteklemek adına çocuklarımızın yanındayız” diye konuştu.

ana_okulu-9

ana_okulu-3ana_okulu-8ana_okulu-11ana_okulu-12ana_okulu-19ana_okulu-20ana_okulu-21ana_okulu-23

ana_okulu-25ana_okulu-26ana_okulu-27ana_okulu-29ana_okulu-34ana_okulu-35ana_okulu-36

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ