logo

Emekevler Atapark Hak Sahiplerinin 4. Etap Kura Çekilişi

Emekevler Atapark Hak Sahiplerinin 4. Etap Kura Çekilişi

Emekevler Atapark Konutları hak sahiplerinin 4. Etap Kura Çekilişi, Noter huzurunda 17 Mayıs Perşembe saat 14.00’da Ataşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Ataşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı arasında düzenlenen protokoller kapsamında alınan Belediye Meclis kararı doğrultusuda Ataşehir İlçesi 1970 Ada 1 Parsel sayılı Sağlık Tesisleri alanında kalan gecekondulardan 18 hak sahibi yeni evlerini kura ile belirledi.

Daha önce çeşitli tarihlerde gerçekleştirilen 3 etap kura çekilişinde 300’ün üzerinde hak sahibi Emekevler sakini noter huzurunda belirlenen evlerine kavuşmuştu.

Kura çekimine Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Sadık Kayhan, Sadi Özata, Noter temsilcisi ve hak sahibi vatandaşlar katıldı.

Ataşehir Belediyesi tarafından Atatürk Mahallesi Emekevler Bölgesinde 3374 Ada 1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen yapılardan, gecekondu hak sahiplerine verilecek daireler (bağımsız bölümler) noter huzurunda çekilen kura sonucunda belirlendi.

Her bir gecekondu hak sahibine, kura sonucu çıkan bağımsız bölümler için bir “Konut Tahsis Belgesi” verildi. Konut Tahsis Belgeleri; gecekondu hak sahiplerine verilecek kat mülkiyeti tapusuna esas teşkil edecek.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
463 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ