logo

Engelli Çocukların Tatil Heyecanı Başladı

Ataşehir Belediyesi’nin engelli çocuklar ve aileleri için Çanakkale Küçükkuyu’da düzenlediği “Engelsiz Kamp” projesiyle 210 kişinin daha tatil heyecanı başladı. 

Ataşehir’de yaşayan engelli vatandaşlar ve ailelerinin tatil yapmalarını sağlamak amacıyla bu yıl 3 tur halinde düzenlenecek olan “Engelsiz Kamp”ın ilk turu 1 Eylül Cumartesi günü saat 08.00’de belediye binası önünden hareketle başladı.

Yetmiş kişilik ilk kafileyi tatile yolcu eden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, keyifli ve mutlu bir tatil dilediler.

Ataşehir ilçe sınırlarında ikamet eden engelli çocuklar ve ailelerini deniz, havuz ve tabiatla buluşturan projeyle bu yıl 210 kişi Çanakkale Küçükkuyu’da engellilere uygun bir tatil köyünde ücretsiz olarak 5 gecelik kamp yapacak.

Ataşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı Engelsiz Kamp projesinin, deniz ve doğa manzarasıyla engelli ve ailelerinin rehabilitasyonuna yardımcı olması amaçlanıyor.

Aralarında daha önce hiç tatile gitmeyen çok sayıda engellinin de olduğu çocuklar ve aileleri, doyasıya yüzecekleri, güneşlenecekleri ve dinlenecekleri bir tatil yapacaklar.

İlk kafileyi yolcu etmek için gelen Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan, Ataşehir Belediyesinin Sosyal Sorumluluk Projeleri ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “ Bu proje 0n yıldan beri uygulamaya çalıştığımız projelerin bir parçası. Biz Ataşehir Belediyesini kurduğumuz zaman Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’nin talimatıyla sıradan bir belediyecilik yapmamak kararını almıştık. Nedir bu sıradan belediyecilik? Çöp toplarsınız, park ve bahçe düzenlemeleri ve benzeri işler yaparsınız.  Oysa çağdaş belediyecilik bu değil. Çağdaş belediyecilik insanlara ne kadar dokunuyorsunuz, ne kadar sosyal projeler uygularsınız, dezavantajlı grupların hizmetinde ne kadar varsınız? Bunlarla ölçülür çağdaş belediyeciliğin anlayışı” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
862 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ