logo

Engelli Çocukların Tatil Heyecanı Başladı

Engelli Çocukların Tatil Heyecanı Başladı

Ataşehir Belediyesi’nin engelli çocuklar ve aileleri için Çanakkale Küçükkuyu’da düzenlediği “Engelsiz Kamp” projesiyle 210 kişinin daha tatil heyecanı başladı. 

Ataşehir’de yaşayan engelli vatandaşlar ve ailelerinin tatil yapmalarını sağlamak amacıyla bu yıl 3 tur halinde düzenlenecek olan “Engelsiz Kamp”ın ilk turu 1 Eylül Cumartesi günü saat 08.00’de belediye binası önünden hareketle başladı.

Yetmiş kişilik ilk kafileyi tatile yolcu eden Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, keyifli ve mutlu bir tatil dilediler.

Ataşehir ilçe sınırlarında ikamet eden engelli çocuklar ve ailelerini deniz, havuz ve tabiatla buluşturan projeyle bu yıl 210 kişi Çanakkale Küçükkuyu’da engellilere uygun bir tatil köyünde ücretsiz olarak 5 gecelik kamp yapacak.

Ataşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı Engelsiz Kamp projesinin, deniz ve doğa manzarasıyla engelli ve ailelerinin rehabilitasyonuna yardımcı olması amaçlanıyor.

Aralarında daha önce hiç tatile gitmeyen çok sayıda engellinin de olduğu çocuklar ve aileleri, doyasıya yüzecekleri, güneşlenecekleri ve dinlenecekleri bir tatil yapacaklar.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ