logo

ENGELLİLERE 3. ENGELSİZ TAKSİ ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ’NDEN

ENGELLİLERE 3. ENGELSİZ TAKSİ ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ’NDEN

atasehir_deusler_aka (0)3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Ataşehir’deki etkinlikler, Düşler Akademisi ev sahipliğinde, TİV, ATA İlköğretim Okulu Özel Sınıfının katılımıyla gerçekleşti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Düşler Akademisi, TİV (Türkiye İşitme Engellileri Vakfı), ATA İlköğretim Okulu Özel Alt Sınıfı ve Ataşehir Engelliler Derneği katıldığı etkinliklerde; engelli çocuk ve gençler için resim, ritim, drama ve mutfak atölyeleri olmak üzere dört atölye çalışması yapıldı.

Engelli çocuk ve gençlerin şimdiye kadar öğrendikleri çalışmaları sergiledikleri atölyeler hem kendileri hem de aileleri için eğlenceli anlar yaşattı.

atasehir_deusler_aka (3)

ATAŞEHİR ROTARY KULÜBÜ’NDEN ENGELSİZ TAKSİ

Atölye çalışmaları sonrası Ataşehir Rotary Kulübü’nün Ataşehir Belediyesi’ne bağışladığı Engelsiz Taksinin devir teslim töreni yapıldı.

Ataşehir Rotary Kulübü Başkanı Okan Gözütok ve Rotary 2420. Bölge Federasyonu Guvernörü Mehmet Sabri Görkey tarafından Ataşehir Belediyesi adına Sosyal Yardım İşleri Müdürü Battal Sarıkaya’ya Engelsiz Taksi anahtarını teslim ettiler.

atasehir_deusler_aka (69)

“BİZ ÖĞRENCİLERİMİZLE VARIZ”

Törene katılan ve katkı sunan herkese teşekkür eden Düşler Akademisi Koordinatörü Engin Gezer; “ Düşler Akademisi olarak farklı işlere imza atmaya çalışıyoruz. Bunlar sizlerin sayesinde oluyor. Biz öğrencilerimizle varız. Bugün farklı bir ortam yaşadık” dedi.

atasehir_deusler_aka (78)

“DOSTLARIMIZA DOKUNMA İHTİYACI DUYDUK”

İstanbul’da yaşayan 15 bin engellinin yüzde onunun Ataşehir’de olduğunun altını çizen Ataşehir Rotary Kulübü Başkanı Okan Gözütok önümüzdeki 1 yıl engellilere yönelik çalışmalar yapacaklarını kaydederek; “ Ataşehir Rotary Kulübü olarak yanı başımızda yaşayan bu değerli dostlarımıza dokunma ihtiyacı duyduk. Son yıllarda birçok projeye imza attık. Kulübümüz belirlediği ihtiyaç doğrultusunda Ataşehir’de yaşayan bin beş yüzün üzerindeki engelli dostumuzun yaşamlarının bir parçasını dahi olsa iyileştirmek için engelli taksi projesini tanımladı. Olgunlaştırdığımız bu proje kapsamında tamamen engelli vatandaşımız için uyarlanan Engelli Taksimizi, sosyal sorumluluk bilincimizin yarattığı büyük bir vicdani tatmin duygusu ile Ataşehir Belediyesine bağışlıyoruz” sözleri ile engelli araç devrini gerçekleştirdi.

Ataşehir Düşler Akademisi’nde gerçekleştirilen etkinlik sonrası engelli çocuk ve gençlere hediyeler verildi.

Tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşlara hizmet verecek Engelsiz Taksiler, tekerlekli sandalye ile seyahat etmeye uygun olarak tasarlandılar.

Ayrıca, bir hayırseverin tekerlekli sandalye yardımı da engellilere teslim edildi.

atasehir_deusler_aka (17)atasehir_deusler_aka (25)atasehir_deusler_aka (33)atasehir_deusler_aka (45)atasehir_deusler_aka (50)

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ