logo

ENGELLİLERİN SOFRALARI DA BİR GÖNÜLLERİ DE!

ENGELLİLERİN  SOFRALARI DA BİR GÖNÜLLERİ DE!

atasehir_engelli_iftar (0)Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği, “Gönüllerimizde, Sofralarımızda Bir” sloganıyla düzenlediği geleneksel iftar sofrasında üyelerini, engelli ailelerini ve gönül dostlarını buluşturdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

“Gönüllerimizde, Sofralarımızda Bir” diyerek 14’üncü geleneksel iftar sofrasında üyelerini, engelli ailelerini ve gönül dostlarını bir araya getiren Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği, bu yıl da Ramazan ayında 3 ayrı iftar sofrası kurdu.

Ataşehir Kemal Berktan İlkokulu’nun bahçesinde verilen 3. İftar programına; Ataşehir Belediye Meclis üyeleri Süleyman Karadağ ve Adnan Yılmaz, CHP Ataşehir İlçe başkan yardımcıları Yasemin Çuhadar, Yusuf Demir, KARKON Başkanı Sıtkı Ada, KARKON eski Başkanı Tahsin Usta, sanatçı ŞAHMARAL ve şarkı sözü yazarı, besteci, yapımcı Ruhi BİRKALIR ve Yöremiz-Töremiz programı yapımcısı şair Zeynel Parmaksız, davetliler, engelliler ve aileleri ile engellilerin gönül dostları katıldı.

Bu yıl düzenledikleri 3 iftardan ilkini  Üsküdar Belediyesi Katkıları ve Otizm Dernekler Federasyonu işbirliği ile boğaz turu ve İftar yemeği şeklinde düzenlediklerini kaydeden Ataşehir Engelliler Derneği Dayanışma Başkanı Birol Ekşi, düzenledikleri diğer iftar programları ile ilgili şu ayrıntıları verdi:

İkinci iftar programımız, Buket Sitesi Sakinleri yöneticileri ile Nazım Hikmet Parkında Engelli üyeler ve aileleriyle tanışma ve kaynaşma şeklinde oldu. Site sakinlerinin kendi elleri ile hazırladıkları iftar yemeklerini elbirliği ile servis yapılarak iftarlar açıldı ve geç vakitlere kadar sohbetler edildi.

Derneğimizin 14. Geleneksel iftar programının sonuncusunu bugün Kemal Berktan İlkokulun Bahçesinde düzenleyerek engellileri ve ailelerini bir kez daha gönül dostlarıyla bir araya getirdik.

Dernek çalışmalarında katkı verenlere teşekkür eden Birol Ekşi iftar programlarına katkı verenlere de teşekür ederek; “ İftar programlarında derneğimize destek veren Üsküdar ve Ataşehir Belediye Başkan ve personeline, Buket Sitesi yönetimine ve Tülay Uçar’a şahsım ve dernek üyelerim adına teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ