logo

Engelsiz Yaşam Fuarı 2017 Başlıyor

Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere ulaşmalarını sağlamak hedefiyle gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Fuarı başlıyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ülkemiz nüfusunun % 12.29’unu engelliler oluştuğu, herkesten farksız yaşaması ve hayata uyumu için birçok çözüm, teknoloji ya da ürün tasarlanmış ve tasarlanmaktadır.

“EYAFEXPO ’17 – ENGELSİZ YAŞAM FUARI” 30 KASIM – 3 ARALIK’TA

İstanbul Fuar Merkezi 11. Hol’de düzenlenecek olan Türkiye’nin ilk ve tek engelli ve yaşlı ihtiyaçları fuarı olan “Eyafexpo ’17 – Engelsiz Yaşam Fuarı” 30 Kasım – 3 Aralık 2017 tarihleri arasında kapılarını 10. kez açıyor.

Engelsiz Yaşam Fuarı, engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak hedefiyle gerçekleştiriliyor.

Tüm dünyada ve ülkemizde engellilerin gerekli ürün ya da hizmetlere zahmetsizce ulaşmasını sağlayacak fuarlar düzenleniyor.

Engellilerin herkesten farksız yaşaması ve hayata uyumu için birçok çözüm, teknoloji ya da ürün tasarlanmış ve tasarlanmaktadır. Gelişmiş ülkelerde var olan yapının aksine ülkemizde engellilerin gerekli ürün ya da hizmetlere zahmetsizce ulaşmasını sağlayacak yeterince aktif referans noktaları bulunmamaktadır.

Ulusal ve uluslararası ölçekte engellilere özel ürün, teknoloji ya da hizmet sunan kuruluşların tek çatı altında toplandığı Engelsiz Yaşam Fuarı, konuyla ilgili sivil toplum kuruluşlarının da katkılarıyla güçlü bir kamuoyu oluşturarak engelliler adına çözüm üretilmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Engelliler Ve Engelli Yakınlarını Yenilik ve Gelişmelerde Bilgi

Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Engelsiz Yaşam Fuarı ile yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari ve kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili destek sağlamak, yeni girişimleri teşvik etmek hedefleniyor.

Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlamak, Engelsiz Yaşam Fuarı’nın ana hedefleri arasında yer alıyor.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
1186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ