logo

Enis Berberoğlu: Demokrasi İçin Bedel Ödenecekse Önce CHP’liler Öder

Enis Berberoğlu: Demokrasi İçin Bedel Ödenecekse Önce CHP’liler Öder

TBMM’de milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, “Türkiye’de benim çıktığım günden bugüne demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme yok.” Dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

TBMM’de milletvekilliği düşürülen CHPGenel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklama yaptı.

CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ ENİS BERBEROĞLU: DEMOKRASİ İÇİN BİR BEDEL ÖDENECEKSE BU BEDELİ ÖNCE CHP’LİLER ÖDER

Milletvekilliği düşürüldükten sonra CHP Genel Merkezinde açıklama yapan Enis Berberoğlu, “18 aylık cezamı yatmak üzere cezaevine teslim olacağım.Çıktığım günden itibaren bu bir teneffüs dediğim için sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Demokrasi için bir bedel ödenecekse bu bedeli önce CHP’liler öder.” açıklaması yaptı.

CHP genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Enis Berberoğlu: “Çıktığım günden itibaren “bu bir teneffüs” dediğim için bu karar bana hiçbir şekilde sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Çünkü, Türkiye’de benim çıktığım günden bugüne demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme yok.” Dedi.

AÇIKLAMAYI TÜM HALKIMIZA YAPMAK İSTİYORUM

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, seçildiğim günden itibaren kendini milletimin emrinde hissettiğinin altını çizerek; Bu açıklamayı sadece çok sevdiğim CHP’li yoldaşlarıma değil tüm halkımıza yapmak istiyorum.” Dedi.

18 AYLIK CEZAMI YATMAK ÜZERE CEZAEVİNE TESLİM OLACAĞIM

Enis Berberoğlu, basın toplantısında, “Malumunuz, dakikalar önce TBMM’de milletvekilliğim düşürüldü ve kalan cezamın infazına devam edilmesi bir anlamda kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde kalan 18 aylık cezamı yatmak üzere cezaevine teslim olacağım.” İfadelerine yer verdi.

ÇIKTIĞIM GÜNDEN İTİBAREN “BU BİR TENEFFÜS” DEDİM SÜRPRİZ OLMADI

TBMM Genel Kurulunda fezlekesi okunarak milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Zaten çıktığım günden itibaren “bu bir teneffüs” dediğim için bu karar bana hiçbir şekilde sürpriz olmadı, şaşkınlık yaratmadı. Çünkü, Türkiye’de benim çıktığım günden bugüne demokrasi koşullarında herhangi bir düzelme yok. Dolayısıyla bana da isabet edecek bir demokrasi piyangosu beklemek fazla safdillik olurdu.”

DEMOKRASİ İÇİN BEDEL ÖDENECEKSE BU BEDELİ ÖNCE CHP’LİLER ÖDER

“Gördüğünüz üzere bu açıklamayı CHP Genel Merkezi’nde yapıyorum. Zaten Genel Başkanımızın geçen hafta söz ettiği üzere “demokrasi için bedel ödenecekse bu bedeli önce CHP’liler öder”, ben de bu bilinçteyim ve bu vicdan rahatlığı içinde Meclis’te yaptıklarım ve yapamadıklarımdan dolayı hepinizden helallik istiyorum. 5 yıl müddetle belki siyaset yasağı uygulanacağı için karşınızda olamayabilirim. Ama bilin ki; her zaman CHP’liyim, CHP’li kalacağım.” 

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ