logo

ERDOĞAN, İSTANBUL PENDİK’TE AÇILIŞ YAPTI

ERDOĞAN, İSTANBUL PENDİK’TE AÇILIŞ YAPTI

İstanbul’da Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe metrosu ile Pendik’teki yatırımların toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, metro hattında vatmanlık yaptı.

Tavşantepe Metro İstasyonu’nda Pendik’e yapılan yatırımların toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Kartal-Yakacık-Pendik-Tavşantepe Metro Hattı’nın vatman koltuğuna geçerek, aracı Tavşantepe İstasyonu’ndan Yakacık İstasyonu’na kadar kullandı.

Teknopark İstanbul’un Türkiye’nin yüz akı bir proje olarak son derece başarılı hizmetler verdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık alanında faaliyet gösterecek yeni bir teknokentin Pendik’e kazandırıldığını, bu durumun metronun Pendik ve havalimanı hattını çok daha önemli hale getirdiğini vurguladı.

Birilerinin hala “Ne yaptınız ki?” dediğini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hamdolsun ‘Ne yaptınız ki?’ diyenlere, dün akşam sabah namazına doğru Parlamento güzel bir cevap verdi ama gerçek cevabı inşallah, beşer planında egemenlik milletindir, şimdi milletim inşallah gerçek kararı verecek. Nihai kararı verecek ve bu nihai kararla beraber Türkiye yeni bir sıçrama noktasına ulaşacaktır. Milletimiz için hayırlı olsun. Ülkemiz için hayırlı olsun. El ele vereceğiz, bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

Toplu açılış töreni sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı metroya; Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, milletvekilleri ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ile vatandaşlar binerek hatta ilk seyahati gerçekleştirdiler.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ