logo

Erdoğan, Yeni Destek Geldiğini ve İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldığını Açıkladı

Erdoğan, Yeni Destek Geldiğini ve İşten Çıkarma Yasağı Uzatıldığını Açıkladı

  İşten çıkarma yasağının 30 Haziran’a kadar uzatıldığını açıklayan Erdoğan,  memur maaşlarının 10 Mayıs’ta ödeneceğini, yeni destek programı başlatacaklarını kaydetti.

Recep Kenan/itvhaber.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur maaşlarının 10 Mayıs’ta ödeneceğini açıkladı. Erdoğan ayrıca, işten çıkarma yasağının 30 Haziran’a kadar uzatıldığını, yeni destek paketi açıklanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKEK Barutsan Roket ve Patlayıcı Fabrikası’nda Enerjitik Malzemeler Üretim Tesisi Açılış Etkinliği ve Ürün Lansmanı’na katıldı.

Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, “Memur maaşlarını 10 Mayıs itibarıyla hesaplara yatırıyoruz” açıklaması yaptı.

‘Yeni Destek Programı Başlatıyoruz’

Erdoğan, “KOSGEB vasıtasıyla toplamda 5 milyar lira bütçeli yeni bir destek programı başlatıyoruz. Salgın sebebiyle gelir kaybına uğramış veya nakit akışı bozulmuş, istihdamını koruyan imalat sektörlerinde faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmeler ile teknoloji alanında faaliyet gösteren filiz şirketler bu desteğe başvurabilecek. Mikro işletmeler 30 bin, küçük işletmeler 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacak. Şartları taşıyan mikro veya küçük işletmeler, 3 Mayıs Pazartesi’den itibaren e-Devlet üzerinden KOSGEB aracılığıyla başvurularını yapabilir” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, “Esnafımıza yaptığımız aylık 1000 lira gelir desteği ile 750 lira ve 500 lira arasındaki kira desteğinin süresini bir ay daha uzatıyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan konuşmasında, “İhtiyaç sahibi ailelere hane başı verilen 1000 liralık nakdi yardımı 1100 liraya çıkartarak yeniden başlatıyoruz” dedi.  Erdoğan ayrıca, işten çıkarma yasağının da 30 Haziran’a kadar uzatıldığını açıkladı.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ