logo

ESENYURT’TAKİ KAÇAK YAPILAŞMA İBB GÜNDEMİNDE

ibb_chp_handan_kanİBB Meclisi Başkanlığına soru önergesi veren Avcılar Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Handan Kantar, Esenyurt’taki kaçak yapıları İBB Başkanı Kadir Topbaş’a sordu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Avcılar Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Handan Kantar Esenyurt’taki kaçak yapılar ile ilgili Başkan Kadir Topbaş’ın cevaplaması isteği ile yazılı soru önergesini Meclis Başkanlığına sundu.

CHP’li Kantar, önergesinde mevcut yapıların çok üzerinde inşaat yoğunluğu olduğunu iddia ederek, ”Esenyurt ilçesi Sultaniye Mahallesi’nde mevcut ve inşaatı devam etmekte olan yapıların, imar planı ve yönetmenlik şartlarına göre oluşması gereken inşaat haklarının üzerine çıkılarak yapılaşma mevzuata ve çevredeki yapılaşmalara aykırı olarak devam etmekte olduğu gözlemlenmiştir” dedi.

Avcılar Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Handan Kantar Esenyurt’ta devam eden kaçak yapılar ile ilgili şu soruları sordu: “Bahse konu taşınmazın imar mevzuatı ve yönetmenliğine uygun olarak ruhsatına uygun şekilde yapılıp, yapılmadığını? Verilen ruhsatın imar yasalarına ve imar planına uygun olarak verilip, verilmediğini? Söz konusu parsel ile ilgili olarak yapılan denetim ve müfettiş raporlarının bulunup bulunmadığını, varsa bu raporların tarafımıza yazılı evraklarıyla birlikte verilmesini talep ederiz.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi 2016 yılı Ekim ayı Meclis toplantılarında İBB Meclisi CHP Üyeleri Handan Kantar, Yavuz İren ve Sait Coşkunoğlu imzaları ile Meclis Başkanlığına sunulan, oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edilen önergesi:

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞI’NA

Esenyurt İlçesi, Sultaniye Mahallesi 1440 ada, 15 parsel sayılı taşınmaz üzerinde mevcut ve inşaatı devam etmekte olan yapıların, imar planı ve yönetmenlik şartlarına göre oluşması gereken inşaat haklarının üzerine çıkılarak yapılaşma mevzuata ve çevredeki yapılaşmalara aykırı olarak devam etmekte olduğu gözlemlenmiştir. Bu manada;

1- Bahse konu taşınmazın imar mevzuatı ve yönetmenliğine uygun olarak ruhsatına uygun şekilde yapılıp, yapılmadığını?

2- Verilen ruhsatın imar yasalarına ve imar planına uygun olarak verilip, verilmediğini?

3- Söz konusu parsel ile ilgili olarak yapılan denetim ve müfettiş raporlarının bulunup bulunmadığını, varsa bu raporların tarafımıza yazılı evraklarıyla birlikte verilmesini talep ederiz.

ibb_chp_handan_kan_kacak

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

ESENYURT’TAKİ KAÇAK YAPILAŞMA İBB GÜNDEMİNDE” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ESENYURT’TAKİ KAÇAK YAPILAŞMA İBB GÜNDEMİNDE
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=103642
    #İBBMeclisi #SoruÖnergesi #AvcılarBelediyesi #İBB #CHPÜyesi #HandanKantar #Esenyurt #KaçakYapı #BaşkanKadirTopbaşASoru #KadirTopbaş