logo

EY TÜRK HALKI;


Cafer Kayadibi
cafer.kayadibi@gmail.com

cafer-kayadibi-yazar-ust

Ulu Önder Mustafa Kemal’in sizlere emanet ettiği Türk İstiklal Ve Türk Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa mecburiyeti doğmuştur.

Cebren ve hile ile memleketin her köşesini işgal eden, Ordularını dağıtan, bütün kurumlarını çetelere, eşkıyalara teslim eden bu cerahatli anlayış, Türkiye devletini bir asırdır yaşadığı siyasi birikimden, demokrasisinden ve uygarlık cephesinden koparmak istemektedir.

İktidara geldikleri günden bu yana kan, gözyaşı ve zulmün eksik olmadığı bu topraklar her fırsatta kandırılan, beraber yürüdüğü dostları tarafından aldatılan, içinden terör örgütü çıkan bir anlayışa teslim edilmek gayesindedir.

Sizlere dayatılan bu sistemin, Türkiye’yi çağdaş bir demokrasiye değil Orta doğu karanlığına götüreceği, bu sistemin içinden yeni diktatörler çıkaracağı aşikârdır.

Bir yol ayrımındasın ey halk;

Birinci vazifen olan, mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli Türkiye Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmek senin elindedir.

İçinde bulunduğun imkân ve koşulların seni yolundan alı koymasına izin vermeyeceksin. Ne barbarların tehdidi ne de gözü dönmüş Cumhuriyet düşmanları, dalga dalga yayılan o rüzgarı durdurabilir.

Mutlaka değişecek kaderin.

Unutma muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Cafer Kayadibi

hayir-referandum

Etiketler: » » » »
Share
1572 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

EY TÜRK HALKI;” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  EY TÜRK HALKI!
  https://www.itvhaber.com/?p=111028
  #EyTürkHalkı #Atatürk #MustafaKemalAtatürk #CaferKayadibi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GURBETTEKİLER

  09 Aralık 2018 Yazarlar

        Gurbet, insanın doğup büyüdüğü, aile ocağının bulunduğu yerden uzak yer, yabancı yer. Sanırım sözlük anlamından başlayarak gurbet ve gurbettekileri anlatmak en doğru yolsa gerek. Şu anda ülkemizde yaşayan insanların sanırım yüzde altmış kadarı bu kavramla iç içe yaşıyor. Hatta bu kavramla değil, bu GURBET gerçeğiyle yaşıyor. Köylerin ya da daha doğru tabirle kırsalın, yerinde yerleşik olan nüfusunun en az beş katı kadarı kentlerde yerleşik durumdadır. İşte buradan yola çıkarsak, gurbet sözcüğü daha da bir anlam kazanmaktadır. Gurbet’in an...
 • SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE 80 YIL

  10 Kasım 2018 Yazarlar

       Tam elli üç yıl önceydi Mustafa Kemal Atatürk’le gıyabında tanışmamız. Yıl 1965 ben ilkokula başlamıştım. Aslında daha da önceydi, O’nu tanımam. Çünkü kocaman bir taş kaidenin üzerinde ki heykeli duruyordu, işyerimizin tam karşısındaki ilçe meydanında. Tanıyordum ama çocukluğumdan kaynaklı anlayamamıştım kim ve ne olduğunu! Okula başladığımda sınıfa ilk girdiğimde meşhur kara tahta üzerinde duran resmini görünce biraz da şaşırmıştım doğrusu. ‘’Caddedeki bu adamın ne işi var burada’’ der gibi. Sonra her gün okul bahçesinde okuduğumuz öğrenc...
 • Avakado çekirdeği…

  08 Kasım 2018 Yazarlar

  Pazardan aldığım avakadoyu soğanların yanına koydum ki soğanların çıkardığı gaz ile çabucak yumuşasın... Yumuşasın ki yenilecek kıvama gelsin... İki gün sonra yumuşamış avakadoyu ortadan ikiye böldüm. Yumuşak yeşil meyveyi sıyırdım. Dövülmüş bir diş sarımsak limon ve zeytinyağı ile karıştırdım. Kahvaltıda ekmeğin üstüne sürüp sürüp yiyeceğiz. Çünkü çok faydalı. Pek çok vitamin ve mineral barındırıyor içinde. E tadını da seviyoruz... Ortasından kocaman bir çekirdek çıktı. Dışı yağlı... Önce yüzüme sürdüm. En iyi doğal kremmiş. Cilde iyi ge...
 • Yerel Seçimde Ataşehir’i Yönetmeye Aday Olanlar

  21 Ekim 2018 Yazarlar

  Yaklaşan takvimi işleyen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde adaylık başvuruları başladı. Şu ana kadar 5 aday İlçe Başkanlığına başvurarak adaylığını duyurdu. Recep Kenan/itvhaber.com CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan takvime göre aday adaylık başvurusunun son gününde 19 Ekim 2019 Cuma günü CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek, İlçe Başkanı Hakı Altınkaynaka dilekçesini veren geçici olarak görevden uzaklaştırılan mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İgezdi, Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı b...