logo

GERİ DÖNÜŞÜM AKTİVİTELERLE HIZLANIYOR

GERİ DÖNÜŞÜM AKTİVİTELERLE HIZLANIYOR

“Ataşehir Belediyesi Atık Geri Dönüşüm Projesi” Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’ın katıldığı İçerenköy Mahallesi Bilgilendirme Toplantısı ile başladı.

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün hazırladığı proje kapsamında, mahalle toplantılarının yanında Ataşehirli vatandaşların çevre ve geri dönüşüm konusunda bilinçlendirmesi için “Kapı Kapı Bilgilendirme” faaliyetleri yapılacak.

Yine Atık Geri Dönüşüm Projesi kapsamında Ataşehir’de belirlenen yerlerde “Eğitim Aracı” noktaları oluşturulurken,  geri dönüşüm kumbaralarının yanında eğlenceli “Sokak Aktiviteleri” ile “Okul Eğitimleri” düzenlenecek.

Mahalle toplantıları ve kapı kapı bilgilendirme faaliyetleri İçerenköy, Küçükbakkalköy ve İnönü mahallelerinde yapılırken, diğer etkinlikler tüm Ataşehir’de düzenlenecek.

Neşet Ertaş Kültürevi’nde 21 Aralık Çarşamba günü gerçekleşen İçerenköy Mahallesi Bilgilendirme Toplantısı’na; Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, TAP Derneği Teknik Danışmanı Savaş Arna, ÇEVKO Merkez Atık Yönetim Uzmanı Gonca Gülçiçek, cam-bitkisel atık yağ-elektronik ve ambalaj atığında lisanslı firma temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ