logo

‘GETİR BOŞ CAM ŞİŞEYİ KURTAR GELECEĞİ’

camAtaşehir Belediyesi ve sosyal sorumluluk projeleri yürüten Şişecam Cam Ambalaj işbirliğiyle 15 Kasım Salı günü İçerenköy Mahallesi Pazarında “Cam Pazar Aktivitesi” düzenleniyor.

Sürdürülebilir bir kent yaşamı için geri dönüşüm uygulamalarında farkındalık yaratan projelere imza atan Ataşehir Belediyesi ile Türkiye’nin en kapsamlı sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik projelerini gerçekleştiren Şişecam Cam Ambalaj işbirliğiyle 15 Kasım Salı günü İçerenköy Mahallesi Pazarında “Cam Pazar Aktivitesi” düzenlenecek.

“Getir boş cam şişeyi kurtar geleceği” sloganıyla yapılacak etkinlikte camın geri dönüşüm hikâyesi ile ilgili pazarda bir stant kurulacak.

Vatandaşlar getirdikleri boş cam şişelerini stantta bulunan cam kırıcı ile cam kumbarasına atıp geri dönüşüme katkı sağlayacak. Cam kumbarası kullanımın arttırılmasının hedeflendiği aktivitede, “Bu Gücü Çöpe Atma!” mesajı verilecek.

Ayrıca vatandaşlar camın geri dönüşümünün önemi, çevreye, ülke ekonomisine ve enerji tasarrufuna faydaları konusunda da bilgilendirilecek.

Boş cam şişe getirip standı ziyaret edenlere ise içecek dağıtılacak.

Düzenlenecek etkinliğe tüm halkımız davetlidir.

Tarih: 15 Kasım 2016 / Salı

Yer: Ataşehir İçerenköy Pazarı

Adres: İçerenköy Uysal Sokak ile Hakkı Erdoğan Sokak Kesişim Noktası

cam-1

Etiketler: » » » » » »
Share
904 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

‘GETİR BOŞ CAM ŞİŞEYİ KURTAR GELECEĞİ’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    ‘GETİR BOŞ CAM ŞİŞEYİ KURTAR GELECEĞİ’
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=105324
    #AtaşehirBelediyesi #SosyalSorumlulukProjesi #ŞişecamCam #Ambalaj #İçerenköy #Pazar #Cam #Aktivite