logo

Gül BAĞÇALI; “ÜRETMEYİ, BALIK TUTMAYI ÖĞRETİYORUZ”

atayed (0)Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) gönüllüler ve yardımseverlerin desteği ile Ataşehir’in yetimlerini kucaklıyor. Gönüllülerden Gül Bağçalı ATAYED’de atölye çalışması başlattı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Bu kapsamda Ataşehir Yetimleri Koruma Derneği (ATAYED) bünyesinde grev alan gönüllülerden Kuka Kostüm ve Organizasyon sahibi Gül Bağçalı, atölye çalışmaları ile çocuk taçları, makyaj çantalarını birlikte yapacaklarını, yapacakları bu çalışma ile balık vermeyi değil; balık tutmayı öğreteceklerini söyleyerek, aynı zamanda aile bütçesine de katkı sağlayacaklarını söyledi.

atayed (1)

YETİM KIZ ÇOCUKLARINA YÖNELİK ATÖLYE ÇALIŞMASI

ATAYED bünyesindeki yetim kız çocukları ile birlikte yapacakları atölye çalışması için;” balık vermeyi değil, balık tutmayı öğretiyoruz” diyerek gelir getirecek projeyi hayata geçirdiklerini kaydeden Kuka Kostüm ve Organizasyon sahibi Gül Bağçalı, kız çocukları ile başlattığı atölye çalışmasıyla ilgili; “ Bu projemiz, özellikle yetim kız çocuklarına yönelik bir atölye çalışmasıdır” dedi.

ÇOCUKLARIN YARATICILIĞINI GELİŞTİRMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK

Kendi atölyelerinin Kadıköy’de olduğunu belirten Gül Bağçalı ATAYED’in bünyesinde gönüllü olarak çalışmaya başladığını vurgulayarak; “ATAYED Başkanı Hüseyin Bayır’a projemizi anlattık. Kendisi de destek verdi.  Aslında çocukların yaratıcılığını geliştirmek için yola çıktık. Çocuklarımızı nasıl mutlu ederiz. Onlarla nasıl bir sohbet ortamı yaratırız diye bu çalışmayı hayata geçirdik. Şikâyetlerini dinleyerek sıkıntılarını çözme anlamında nasıl yardımcı olacağımızın hesabını yaptık” diye konuştu.

atayed (3)

AMACIMIZ; BALIK VERMEK DEĞİL, BALIK TUTMAYI ÖĞRETMEKatayed (10)

ATAYED’in Küçükbakkalköy’deki merkezinde atölye çalışması başlatan Gül Bağçalı; “Ablaları olarak iş yaparken onları dinleme fırsatı da bulacağız. Ne yapalım diye düşünürken, bu çalışma aklımıza geldi. Benim tasarladığım ürünlerim var.  Onları üretmeyi öğrensinler diye; ilk etapta çocuk taçları, makyaj çantalarını birlikte yapacağız. Amacımız; balık vermek değil, balık tutmayı öğretmek. Buradaki çalışmalarımızı açacağımız stantta değerlendirerek çocuklarımızın yararına satmayı planlıyoruz. Bu sayede onlarda ticareti öğrenmiş olurlar. Bugün bu çalışmanın startını verdik.  Her hafta 10 kişi ile sınırlı tutacağız. Kurabiye ve pasta yapma da çalışmalarımız içinde olacak. Bu çalışmalara katılacak olan kızlar, kendi hayallerindeki tacı üretecekler. Kendi taçlarını yaptıkları gibi iki tanede ATAYED için yapacaklar.  Yani kazan – kazandır gibi. Onlarda mutlu olacaklar. Sonuç itibariyle kendilerine makyaj çantası da yapacaklar. Ayrıca ATAYED yararına kendi ofisimde bir çalışma yapıyorum.  Çocuklarımızın yaptıkları ürünleri de destekleyerek satış için stant açacağız. Böylece hem kendileri kazanacaklar hem de ATAYED’e destek sağlayacaklar” şeklinde özetledi yapacakları atölye çalışmalarını.

atayed (9) atayed (3)

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1278 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Gül BAĞÇALI; “ÜRETMEYİ, BALIK TUTMAYI ÖĞRETİYORUZ”” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Gül BAĞÇALI; “ÜRETMEYİ, BALIK TUTMAYI ÖĞRETİYORUZ” |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE,TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=81355
  #AtaşehirYetimleriKorumaDerneği #ATAYED #Gönüllüler #Yardımseverler #AtaşehirİnYetimleri #GülBağçalı #ATAYED #AtölyeÇalışması #ÇocukTaçları #itvhaber #MakyajÇantaları #Üretmek #HüseyinBayır