logo

GÜLLÜOĞLU, AYDINLI, TUSKON’A FETÖ OPERASYONU!

GÜLLÜOĞLU, AYDINLI, TUSKON’A FETÖ OPERASYONU!

feto-operasyonFetullahçı Terör Örgütü soruşturmasının iş dünyası yapılanması kapsamında TUSKON, Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavalarının şirketlere eş zamanlı operasyon.

FETÖ Operasyonunda 187 kişinin mal varlığına el konuldu

Fetullahçı Terör Örgütü’nün iş dünyası yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında TUSKON, Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavalarının da aralarında bulunduğu üye şirketlerine 15 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon kapsamında 65 kişi gözaltına alınırken, 187 kişinin mal varlığına el konuldu

187 şüpheli hakkında gözaltı, ‘Terör örgütünün finansmanı’, ‘Terör örgütüne üye olmak’ ve ‘terör örgütü kurmak ve yönetmek’ suçlarından gözaltı kararı verildi. Hakkında gözaltı verilen 187 kişilik listesinin bir numaralı isminin TUSKON Başkanı Rızanur Meral olduğu belirtildi. Aydınlı Grup, Eroğlu Holding ve Güllüoğlu Baklavaları’nda da arama yapıldı. 187 şüphelinin mal varlığına el konulduğu bildirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcı Vekili İsmail Uçar tarafından koordine edilen soruşturma kapsamında, 187 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Uçar’ın talimatıyla harekete İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabahın erken saatlerinden itibaren harekete geçti. Mahkeme kararı ile de şüphelilerin adreslerinde arama başlatıldı. Operasyona yaklaşık 1000 polis katılıyor. Çok sayıda ünlü holding ve şirkette arama ve gözaltı işlemi başladı.

65 GÖZALTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca, FETÖ’nün iş dünyasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan şüphelilere yönelik çalışma devam ediyor.

Bu kapsamda aralarında Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı, babası Mustafa Şevki Kavurmacı, Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu, Baklavacı Güllüoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Nejat Güllü ve Faruk Güllüoğlu Baklavaları’nın sahibi Faruk Güllü’nün de yer aldığı 65 kişi gözaltına alındı.

TUSKON BAŞKANI BİR NUMARALI ŞÜPHELİ

Hakkında gözaltı kararı verilen 187 kişilil listesinin ilk sırasında yeralan TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral, 2014 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı “Yakında kimin inlerine girilecek göreceğiz” diye tehdit eden konuşması ile gündeme gelmişti.

TUSKON Başkanı Rıza Nur Meral

Meral’in tehdit konuşmasını ayakta alkışlayan ve sosyal medyadaki görüntülerde ayakta alkış tutarken görülen çok sayıda FETÖ’cü işadamı da gözaltı listesinde olduğu belirtildi. Rızanur Meral’in yurtdışına kaçtığı ortaya çıktı. Rıza Nur Meral’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit ettiği videonun ise dosyadaki deliller arasında olduğu belirtildi.

AYDINLI GRUP

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ev ve iş yeri adreslerinde arama gerçekleştirildi. Hakkında gözaltı verilenler arasında Eroğlu Holding patronu Nurettin Eroğlu, Güllüoğlu Baklavaları’nın sahipleri Faruk Güllüoğlu ve Nejat Güllüoğlu’nun da bulunduğu belirtildi. İşadamlarının ve iş adreslerinde de arama yapıldı. Ardından mal varlıklarına el konuldu.

OFİSİNDE KİTAPLAR VE PLAKET ELE GEÇİRİLDİ

Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı’nın evi ve ofisinde arama yapıldı. Yapılan aramalarda Kavurmacı’nın ofisinde FETÖ/PDY elebaşılığından gıyabi tutuklu Fetullah Gülen’in kitapları ve plaketi ele geçirildi.

HABERTÜRK

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ