logo

Gündemsiz Toplanan Meclis Gündemi: Kadınlar

Ataşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 2. Oturumunda Ak Parti ve CHP’li kadın Meclis üyeleri gündem dışı söz alarak grupları adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajlarını ilettiler.

Recep Kenan/itvhaber.com

1.Başkan vekili Sadi Özata başkanlığında gündemsiz toplanan Ataşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 2. Oturumunda gündem dışı söz alarak grupları adına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajlarını ileten meclis kadın üyeleri Ezgi Kalender ile Neslihan Yurtdagül arasında, Ezgi Kalender tarafından kadınların yaşamında olumsuz gelişmelere neden olduğu ifade edilen “muhafazakar politikalar” üzerinden tartışma çıktı.

CHP’li Meclis Üyesi Ezgi Kalender’in, muhafazakar politikaların kadına yönelik şiddeti, sistematik katle dönüştürdüğünü ifade ettiği konuşma sonrası kürsüye gelen Ak Partili Üye Neslihan Yurtdagül konuşmasında, Kalender’i eleştirerek bu ifadelerine katılmadığını kaydetti.

Ak Parti grubundan “muhafazakar politikalar” ifadesi ile ilgili sataşmalara yanıt veren oturum başkanı Sadi Özata, muhafazakarlığın sözlük anlamının geniş olduğunu, her konuda muhafazakarlığın söz konusu olduğunu, söylese de Ak Parti Grubundan itirazlar sürdü.

Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis Grup Başkanvekili Abdullah Der ile Ak Parti Meclis Gurup Başkanvekili Mustafa Cevat Arzık'ın gündem dışı konuşmaları.

Recep Kenan paylaştı: 7 Mart 2018 Çarşamba

Gündem dışı alınan sözle önceki oturumda gündeme gelen yıpranmış ya/yada kirli bayrakların Ataşehir Belediyesi’ne ait olmadığının CHP Grup Başkan Vekili Abdullah Der tarafından, “Bayrak hepimizin bayrağı. Bu bayraklar Belediye kurumlarının önünde olan bayraklar değil” ifadesi ile belirtti.

Söz alarak, “Başta şehit anneleri olmak üzere bütün kadınların, Meclis üyesi bayan arkadaşlarımın, değerli misafirlerimizin ve basınımızın kadınlarının, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diyen Ak Parti Gurup Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık,  ifadelerinin yanlış anlaşıldığını, sadece Belediyenin görevlendireceği Zabıta ekipleri tarafından bu tür, yıpranmış yada kirli Türk Bayraklarının yenileri ile değiştirilmesinin sağlanmasını talep ettiklerini dile getirdi.

Gündem dışı söz alan Ataşehir Belediyesi Bağımsız Üyesi Namık Sürmen, Ataşehir Belediyesi’nden resmi kurumlar tarafından talep edilen araç tahsislerine farklı anlam yüklemenin doğru olmayacağını, araç tahsisiyle kararını değiştirecek bir komisyon üyesinin olabileceğini düşünmek istemediğini kaydet.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
926 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ