logo

GÜRSEL SARIMADEN ‘ERZİNCAN BİR ARADA OLMALI’

ayeder_gursel-toplanti (1)AYEDER Yönetimi hazırlıklarına yaklaşık 4 ay önce başlanan Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirdikleri Geleneksel Büyük Erzincan Buluşması programının değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Gürsel Sarımaden başkanlığındaki Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) yönetimi, geleneksel olarak Bostancı Gösteri Merkezi’nde 5’ncisini düzenlenen “Büyük Erzincanlılar Şöleni”nin değerlendirmesini yaptı. Kendilerine saldıranların belli olduğunu söyleyen Sarımaden sert sözlerle eleştirdiği ve 8 kişi olduğunu söylediği bu kişileri Erzincan’a ifşa edeceğini kaydetti.

ayeder_gursel-toplanti (16)

Gürsel Sarımaden başkanlığında dernek merkezinde bir araya gelen Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) yönetim kurulu üyeleri ve şöleni birlikte düzenledikleri dernek başkanları ile görüş alışverişinde bulunarak, şölen sonrası sosyal medya üzerinden yapıla haksız eleştiri ve asılsız saldırıları görüşerek, haksız saldırı yapanlara gerekli cevabın verilmesi, haklarında gerekli girişimlerin yapılması konusunda görüş birliğine vardılar.

ERZİNCAN’I KURTARACAK ŞEY; “SEVGİ”

Toplantıda konuşan AYEDER (Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği) Başkanı Gürsel Sarımaden, “sosyal medyada yapılan saldırılar beklide AYEDER’in hayırına oldu” diyerek, iyi ve kötü gün dostlarını tanıma fırsatı bulduklarını kaydederek; saldırıların haksız ve yersiz olduğunu, saldıranların belli olduğunu ve Erzincanlıların örgütlenmesi, Erzincan bir arada olması gerektiğini ve Erzincan’ı kurtaracak şeyin “Sevgi” olduğunu kaydetti.

ayeder_gursel-toplanti (14)

SALDIRILAR HAKSIZ, HİÇBİR SİYASİYE SÖZ VERİLMEDİ

Saldırının, sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyasının, “Büyük Erzincanlılar Şöleni”nin bir milletvekiline söz verilmediği iddiası üzerinden yürütüldüğünün altını çizen AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “5.Büyük Erzincanlılar Şöleni”ninde hiçbir siyasiye söz verilmediğini saldırıların haksız ve yersiz olduğunu kaydet.

ayeder_gursel-toplanti (29)

Gürsel Sarımaden, sosyal medyada haklarında yürütülen karalama kampanyasına ait belgelerin yer aldığı dosyayı dernek başkanları ve basın mensuplarına dağıttı.

Sarımaden, organizasyonu düzenleyen ilçe derneklerinin başkanlarıyla birlikte aldıkları “Siyasilere kürsü vermeme” kararına uygun olarak hiçbir siyasiye söz vermediklerini sadece AYEDER Yönetimi adına kendisinin, Erzincan Vakıfı (EKEV) Başkanı ve Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü’ne söz hakkı verdiklerinin altını çizdi.

ayeder_gursel-toplanti (8)

KONUŞANLAR KİM? NE YAPMIŞLAR ERZİNCAN İÇİN?

Konu ile ilgili değerlendireme yapan AYEDER Başkanı Gürsel Sarımaden, daha önce yapanların kendilerine bıraktıkları organizasyonu başarıyla gerçekleştirildiklerini kaydederek; “Büyüklerimiz, ‘zaten bu işi başarıyla yapıyorsunuz. Siz yapın, biz de size destek verelim’ dediler. Sizlerden Sedat Sevim’in ‘Söylesem Tesiri Yok, Sussam Gönlüm Razı Değil. Edep Yahu’ adlı makalesini okumasını istiyorum. Konuşanlar kim? Ne yapmışlar Erzincan için? Erzincan için ne yapmışlarsa resimlerini asacağım Erzincan’a… Bu konuşanlar şölenden teşekkür ederek gitti. Fitilleyenler belli… Bana teşekkür edenlerden de var bu işi fitilleyenler. Saldırıları fitilleyenlerin altından 8 tane isim çıktı. Biz gece sabaha kadar şölen hazırlığı yaparken bu arkadaşlarımız kahvaltı yapıyorlardı. Bu insanların sosyal medyada yazdıkları ve resimleri var. Onları da sizlere vereceğim” dedi.

ayeder_gursel-toplanti (18)

AYEDER OLMADAN O KONFEDERASYON KURULMAZ

Başarıyla tamamladığı “Geleneksel 5.Büyük Erzincanlılar Şöleni” sonrası AYEDER’in yüzde 25 – 30 daha büyüdüğüne işaret eden Gürsel Sarımaden, 4-5 senedir ilçe derneklerini bir araya getirmeye çalışırken meddi manevi hiçbir şeyi esirgemediğini kaydederek; “İlçe dernekleri bir araya geldi, Erzincan için seferber oldu. Bu seferberlik oldu, birlilerinin ağzı sulandı. Biz de kendilerine; ‘Buyurun sizin olsun’ diyeceğiz. Konfederasyonu kurun görelim. AYEDER olmadan o konfederasyon kurulmaz. Konfederasyonun startını AYEDER verdi, ilçe dernekleriyle bir araya geldi” ifadesiyle AYEDER olmadan konfederasyonlaşma çalışmalarının sonuçlanamayacağının altını çizdi.

ayeder_gursel-toplanti (6)

BELKİDE AYEDER’İN HAYRINA OLDU!

Bu süreçte iyi ve kötü gün dostlarını tanıma fırsatı olduğunu ifade eden Gürsel Sarımaden, tanımayanlardan kendilerini de tanıyanlar olduğunu vurguladığı konuşmasında; “Bu saldırılar insanlarda öyle AYEDER sevgisi oluşturdu ki, beklide AYEDER’in hayrına oldu. Şimdi sıra onlarda. Bize saldıran bu sekiz kişiyi Erzincan’a deşifre edeceğim. Bu zamana kadar sustuğumuz yetti. Şimdi, artık konuşma sırası bize geçti” dedi.

ERZİNCAN BİR ARADA OLMALI

Söylenecek çok şey olduğunu, ancak sakin olmaları gerektiğinin altını çizen Sarımaden, korkularından telefonlarını açamayanların kendilerini aramaya başladıklarına işaret ederek sözlerini; “AYDER Erzincan’ı birleştirdi, bir araya getirdi. Hiç kimsenin hayal edemediği projeleri geliştirdi. Çok değil, 15 gün içerisinde Erzincan’ın her ilçesinden AYEDER’e ses gelecek. Bu projeleri de önümüzdeki haftalarda açıklayacağız. Sizlerden ricam bütün Erzincanlıların derneklerinize üye olmalarını sağlamanız. Köyünün derneğine üye olsunlar bütün Erzincanlılar. Erzincan’ı kurtaracak üç şey; sevgi, sevgi, sevgi… Örgütlenelim. Erzincan bir arada olmalı…” şeklinde tamamladı.

ayeder_gursel-toplanti (2) ayeder_gursel-toplanti (7) ayeder_gursel-toplanti (9) ayeder_gursel-toplanti (10) ayeder_gursel-toplanti (11) ayeder_gursel-toplanti (15) ayeder_gursel-toplanti (20) ayeder_gursel-toplanti (22) ayeder_gursel-toplanti (27) ayeder_gursel-toplanti (28)

Etiketler: » » » » »
Share
3585 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

GÜRSEL SARIMADEN ‘ERZİNCAN BİR ARADA OLMALI’” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    GÜRSEL SARIMADEN ‘ERZİNCAN BİR ARADA OLMALI’
    https://www.itvhaber.com/?p=113918

  2. Yaşar Gülbahar : diyor ki:

    Ayeder sadece anadolu yakası bölgesini değil tüm istanbulu kucaklamalı ve isminide onagöre belirlemelidir istanbul erzincanlılar derneyi olabilir