logo

HAKKARİ ŞEHİDİ HÜSEYİN EFE’NİN ACI HABERİ ÇANKIRI’DA

sehit-huseyin_efe_cankiriHakkari’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman onbaşı 24 yaşındaki Hüseyin Efe’nin memleketi Çankırı’daki baba ocağına ateş düştü.

Hakkari’de şehit düşen 24 yaşındaki Hüseyin Efe’nin acı haberi Çankırı’daki ailesine ulaştı. Hüseyin Efe’nin yakınları gözyaşlarına boğulurken, eve Türk bayrağı asıldı.

HAKKARİ’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü yakınlarında PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Şehitlerden 24 yaşındaki Çankırılı uzman onbaşı Hüseyin Efe’nin şahadet haberini ailesine askeri yetkililer iletti. Çatışmada 5 terörist ölü ele geçirildi.

Hakkari’nin merkeze bağlı Ağaçdibi Köyü kırsalında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan uzman onbaşı 24 yaşındaki Hüseyin Efe’nin memleketi Çankırı’daki baba ocağına ateş düştü.

Uzman onbaşı Hüseyin Efe’nin şehadet haberi, merkeze bağlı Alaçat Köyü’ndeki ailesine ulaştı. Askeri yetkililer, sağlık ekipleri eşliğinde acı haberi, çiftçilik yapan babasına iletti. Hüseyin Efe’nin yakınları gözyaşlarına boğulurken, eve Türk bayrağı asıldı. Uzman onbaşı Hüseyin Efe’nin şehit olduğu haberi üzerine yakınları ve köylüler, taziye ziyareti için eve akın etti.

Şehit uzman onbaşı Hüseyin Efe’nin cenazesinin Hakkari’de düzenlenecek askeri törenin ardından yarın Çankırı’ya getirilerek toprağa verilmesi bekleniyor.

sehit-huseyin_efe

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
8206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HAKKARİ ŞEHİDİ HÜSEYİN EFE’NİN ACI HABERİ ÇANKIRI’DA” için 2 Yorum

  1. recep : diyor ki:

    HAKKARİ ŞEHİDİ HÜSEYİN EFE’NİN ACI HABERİ ÇANKIRI’DA
    AYRINTI HABERDE, TIKLAYINIZ
    https://www.itvhaber.com/?p=100856
    #UzmanOnbaşı #HüseyinEfe #Çankırı #ÇankırılıŞehit #Hakkari #AğaçdibiKöyü #Kırsal #PKK #Terörist #Çatışma #Şehit #ŞehitHüseyinEfe

  2. Allah burada vatan vermedigi o hainlere inşaallah ahirette de yer vermez boslukta kalakalirlar Rabbim kuzenimin serefli mertebesini mübârek kilsin vatan sag olsun Huseyin çok terbiyeli Vatan aski ile yanip tutusan bir cocuktu herseyi vardi vatani icin canini hiçe sayiyor sehid olmayi cok istiyordu ailesinin tek erkek evladiydi bizi ancak sehit aileleri anlar yasamayan bilmez o pkk lilarin adlari soyadlari artik gizli tutulmasin o kadar mi onemli bu hainler yedikleri kabi pisletenler Alcaklar artik deşifre edilsin def edilsinler hem onlar hem yandaşları