logo

HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’


recep
cemil_kirim@hotmail.com

atasehir_hakki_chpCHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, katıldığı seçim sonrası ilk Belediye Meclis toplantısında itvhaber’e 1 Kasım Erken Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Hedefi iktidar olan bir partinin bu oy oranı ile tatmin olmasının mümkün olmadığını, 1 Kasım Erken Genel Seçiminde bekledikleri sonucun bu olmadığını vurgulayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; itvhaber.com’a yaptığı özel açıklamada; seçim sonucunun demokratik  yöntemlerle parti içi mekanizmalarda değerlendirileceğini kaydetti.

Atasehir_meclis_ (14)

1 Kasım Erken Genel Seçim sonuçları ile ilgili Recep Kenan aracılığı itvhaber.com’a yaptığı ilk değerlendirmede Ataşehir’de de Ak Parti ile aralarındaki farkın açıldığını kabul eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; MHP’nin “hayır”lı politikasının seçim sonucunda etkili olduğunu, sağ seçmenin Ak Parti’de toplandığını belirterek; seçimde kemikleşmiş CHP’nin gücünün bir kez daha görüldüğünü kaydetti.

BEKLEDİĞİMİZ DEĞİLDİ…

1 Kasım seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmesinde bu sonucun beklenmediğini ifade eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Demokrasilerde bu gibi sonuçlar olur.  Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları. Demokrasi de, siyasi partilerin yuvası. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçim sürecinde beklediğimiz elbette bu değildi” dedi.

IMG_0037

CHP ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI HAKKI ALTINKAYNAK

TEMEL HEDEFİ İKTİDAR OLAN PARTİYİ TATMİN ETMEZ

Muhalefet partileri arasında oylarını koruyan tek parti olduklarını vurgulayan Hakkı Altınakynak; 3 partiden oyunu muhafaza eden tek parti CHP. Bu yetmiyor tabi… Temel hedefi iktidar olan bir partinin bu oy oranı ile tatmin olması mümkün değil. Demek ki daha çok çalışmamız gerekiyor. Yeni bir yol, yeni bir söylem geliştirmemiz gerekiyor. Toplumla bağımızı güçlendirecek yeni metotlar bulmak zorundayız. Demokrasilerde çareler vardır” diye konuştu.

BİZİM İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAK

“Toplumun sosyolojik yapısını doğru tahlil etmemiz lazım. Bu bizim için bir dönüm noktası olacak.” ifadeleri ile 1 Kasım Seçimlerinin sosyolojik yönden araştırılması gerektiğine işaret eden Altınkaynak; Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay süreci devam ediyor. Partimizin tüm organları: partimizin işleyişi ve parti içi demokrasinin çalıştırılmasına dair çalışmalar yapacağız. Partimizin bu güne kadar yaptığı çalışmalar, ortaya koyduğu siyasi tavırları masaya yatıracağız. Demokrasi uzun süreçlerin yaşandığı adımdır. Uzun soluk, sabır, özen, dikkat ister. Belki bizim de eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi demokratik mekanizmamızla masaya yatıracağız” ifadeleri ile parti içi değerlendirmenin demokratik yöntemlerle kongre sürecinde değerlendirileceğini kaydet.

Atasehir_meclis_ (12)

HAKKI ALTINKAYNAK,M.NAİM YAĞCI

EN AZAMİ OYU ALMAK ZORUNDAYIZ

Hakkı Altınkaynak Ataşehir ile ilgili değerlendirmesinde; “Ataşehir ölçeğinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyları 7 Haziran’a göre %10 artmıştır. Bu bizim için yeterli değildir. Hedefi iktidar olan bir partinin alabileceği en azami oyu almak zorundayız. 2011 seçimlerine göre kapalı olan Ak Parti ile aramızdaki oy farkı 7 Haziran’a göre biraz artmış görünüyor. Bu seçimde Saadet Partisi’nden 3 bin, BBP’nin oyları, MHP’den 5 bin civarında oy Ak Parti’ye gitmiştir. Sağ seçmen kitlesinin gezer oyları Ak Parti’de birleşti” dedi.

Atasehir_meclis_ (18)

SAĞ SEÇMENLERİN OYLARI AK PARTİ’DE TOPLANDI

Seçim öncesi seçmenin; istikrar tehdidi ve terör korkusu yaşadığına dikkat çeken CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Vatandaşlarımıza ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. MHP’nin de sürekli hayır demesi, bu sonucu doğurdu. Özellikle sağ seçmenlerin oyları Ak Parti’de toplandı. Her 4 kişiden birinin oyunu alan CHP’nin kemikleşmiş gücü vardır. CHP’ye rağmen Türkiye’de rejimde gedik açacak hiçbir şey olamaz.

DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ, GÜCÜMÜZÜ GÖRDÜK

Dünden daha güçlüyüz, çünkü gücümüzü bir kez daha gördük. Dünden daha güçlüyüz, yarınlara özenle hazırlanıyoruz. CHP’nin temel hedefi; 2023 yılında Cumhuriyetin Yüzüncü yılını daha demokratik, daha özgür bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında kutlamak. Bu hedefi gerçekleştirmek bizim boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı

Atasehir_chp_Hakki_Altinkaynk (11)

HAKKI ALTINKAYAK

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1181 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE. LİNKİ TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=79516
  #CHPAtaşehir #HakkıAltınkaynak #itvhaber #1Kasım #ErkenGenelSeçim #CHP # Ataşehir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Adana efsaneleri ve sanat…

  06 Şubat 2019 Yazarlar

  Sabahın altısı, hava karanlık. Sağ olsun eşim Hikmet havaalanına götürüyor beni yine. Hakkını yiyemem şimdi. Her gidiş gelişlerimde uğurlar ve karşılar. E Allah razı olsun... Üçüncü Uluslararası Türk Dünyası Sanat Çalıştayı için Adana Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisiyim. Belediye başkanı Hüseyin Sözlü ve zarif eşi Zeynep Sözlü'nün desteklediği, 21 ülkeden yetmiş sanatçının katıldığı çalıştayın küratörlüğünü sevgili arkadaşlarım Prof. Dr. Birsen Çeken ve Doç. Dr. Gültekin Akengin üstlenmiş. Binlerce yıldır çok farklı medeniyetleri bünye...
 • Fethiyeli kız Gülistan…

  04 Ocak 2019 Yazarlar

  "Kız Gülistan ben otobüsteyim de bi pırasa çorbası yapar mısın? Hasan bilemez, sen mandalinanın altından topla, o kalın olanlarından. Kökünü yap, yaprağını koma. Ben yaprağını sevmiyom da. Ben gelince yaprağını tepsi böreği ederiz." "Havuç pirinç koyarım." "Yok Gülistan'ım havuç ko, yok salça malca koma." "Tamam abam, ben internete bakar yaparım." "Yok Gülistan'ım... Biliyo musun aslında çok kolay. Soğan gibi kavur; pirinç, su koy. Üstüne de nane... tamam..." "Tamam abam tamam... ederim. Haydi kapat..." "Gız Gülistan Allah iyi...
 • GURBETTEKİLER

  09 Aralık 2018 Yazarlar

        Gurbet, insanın doğup büyüdüğü, aile ocağının bulunduğu yerden uzak yer, yabancı yer. Sanırım sözlük anlamından başlayarak gurbet ve gurbettekileri anlatmak en doğru yolsa gerek. Şu anda ülkemizde yaşayan insanların sanırım yüzde altmış kadarı bu kavramla iç içe yaşıyor. Hatta bu kavramla değil, bu GURBET gerçeğiyle yaşıyor. Köylerin ya da daha doğru tabirle kırsalın, yerinde yerleşik olan nüfusunun en az beş katı kadarı kentlerde yerleşik durumdadır. İşte buradan yola çıkarsak, gurbet sözcüğü daha da bir anlam kazanmaktadır. Gurbet’in an...
 • SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE 80 YIL

  10 Kasım 2018 Yazarlar

       Tam elli üç yıl önceydi Mustafa Kemal Atatürk’le gıyabında tanışmamız. Yıl 1965 ben ilkokula başlamıştım. Aslında daha da önceydi, O’nu tanımam. Çünkü kocaman bir taş kaidenin üzerinde ki heykeli duruyordu, işyerimizin tam karşısındaki ilçe meydanında. Tanıyordum ama çocukluğumdan kaynaklı anlayamamıştım kim ve ne olduğunu! Okula başladığımda sınıfa ilk girdiğimde meşhur kara tahta üzerinde duran resmini görünce biraz da şaşırmıştım doğrusu. ‘’Caddedeki bu adamın ne işi var burada’’ der gibi. Sonra her gün okul bahçesinde okuduğumuz öğrenc...