logo

HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’


recep
cemil_kirim@hotmail.com

atasehir_hakki_chpCHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, katıldığı seçim sonrası ilk Belediye Meclis toplantısında itvhaber’e 1 Kasım Erken Genel Seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Hedefi iktidar olan bir partinin bu oy oranı ile tatmin olmasının mümkün olmadığını, 1 Kasım Erken Genel Seçiminde bekledikleri sonucun bu olmadığını vurgulayan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; itvhaber.com’a yaptığı özel açıklamada; seçim sonucunun demokratik  yöntemlerle parti içi mekanizmalarda değerlendirileceğini kaydetti.

Atasehir_meclis_ (14)

1 Kasım Erken Genel Seçim sonuçları ile ilgili Recep Kenan aracılığı itvhaber.com’a yaptığı ilk değerlendirmede Ataşehir’de de Ak Parti ile aralarındaki farkın açıldığını kabul eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; MHP’nin “hayır”lı politikasının seçim sonucunda etkili olduğunu, sağ seçmenin Ak Parti’de toplandığını belirterek; seçimde kemikleşmiş CHP’nin gücünün bir kez daha görüldüğünü kaydetti.

BEKLEDİĞİMİZ DEĞİLDİ…

1 Kasım seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmesinde bu sonucun beklenmediğini ifade eden CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Demokrasilerde bu gibi sonuçlar olur.  Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları. Demokrasi de, siyasi partilerin yuvası. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu seçim sürecinde beklediğimiz elbette bu değildi” dedi.

IMG_0037

CHP ATAŞEHİR İLÇE BAŞKANI HAKKI ALTINKAYNAK

TEMEL HEDEFİ İKTİDAR OLAN PARTİYİ TATMİN ETMEZ

Muhalefet partileri arasında oylarını koruyan tek parti olduklarını vurgulayan Hakkı Altınakynak; 3 partiden oyunu muhafaza eden tek parti CHP. Bu yetmiyor tabi… Temel hedefi iktidar olan bir partinin bu oy oranı ile tatmin olması mümkün değil. Demek ki daha çok çalışmamız gerekiyor. Yeni bir yol, yeni bir söylem geliştirmemiz gerekiyor. Toplumla bağımızı güçlendirecek yeni metotlar bulmak zorundayız. Demokrasilerde çareler vardır” diye konuştu.

BİZİM İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI OLACAK

“Toplumun sosyolojik yapısını doğru tahlil etmemiz lazım. Bu bizim için bir dönüm noktası olacak.” ifadeleri ile 1 Kasım Seçimlerinin sosyolojik yönden araştırılması gerektiğine işaret eden Altınkaynak; Cumhuriyet Halk Partisi Kurultay süreci devam ediyor. Partimizin tüm organları: partimizin işleyişi ve parti içi demokrasinin çalıştırılmasına dair çalışmalar yapacağız. Partimizin bu güne kadar yaptığı çalışmalar, ortaya koyduğu siyasi tavırları masaya yatıracağız. Demokrasi uzun süreçlerin yaşandığı adımdır. Uzun soluk, sabır, özen, dikkat ister. Belki bizim de eksiklerimiz var. Bu eksiklerimizi demokratik mekanizmamızla masaya yatıracağız” ifadeleri ile parti içi değerlendirmenin demokratik yöntemlerle kongre sürecinde değerlendirileceğini kaydet.

Atasehir_meclis_ (12)

HAKKI ALTINKAYNAK,M.NAİM YAĞCI

EN AZAMİ OYU ALMAK ZORUNDAYIZ

Hakkı Altınkaynak Ataşehir ile ilgili değerlendirmesinde; “Ataşehir ölçeğinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin oyları 7 Haziran’a göre %10 artmıştır. Bu bizim için yeterli değildir. Hedefi iktidar olan bir partinin alabileceği en azami oyu almak zorundayız. 2011 seçimlerine göre kapalı olan Ak Parti ile aramızdaki oy farkı 7 Haziran’a göre biraz artmış görünüyor. Bu seçimde Saadet Partisi’nden 3 bin, BBP’nin oyları, MHP’den 5 bin civarında oy Ak Parti’ye gitmiştir. Sağ seçmen kitlesinin gezer oyları Ak Parti’de birleşti” dedi.

Atasehir_meclis_ (18)

SAĞ SEÇMENLERİN OYLARI AK PARTİ’DE TOPLANDI

Seçim öncesi seçmenin; istikrar tehdidi ve terör korkusu yaşadığına dikkat çeken CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; “Vatandaşlarımıza ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler. MHP’nin de sürekli hayır demesi, bu sonucu doğurdu. Özellikle sağ seçmenlerin oyları Ak Parti’de toplandı. Her 4 kişiden birinin oyunu alan CHP’nin kemikleşmiş gücü vardır. CHP’ye rağmen Türkiye’de rejimde gedik açacak hiçbir şey olamaz.

DÜNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ, GÜCÜMÜZÜ GÖRDÜK

Dünden daha güçlüyüz, çünkü gücümüzü bir kez daha gördük. Dünden daha güçlüyüz, yarınlara özenle hazırlanıyoruz. CHP’nin temel hedefi; 2023 yılında Cumhuriyetin Yüzüncü yılını daha demokratik, daha özgür bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında kutlamak. Bu hedefi gerçekleştirmek bizim boynumuzun borcudur” şeklinde konuştu.

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı

Ataşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Toplantısı

Atasehir_chp_Hakki_Altinkaynk (11)

HAKKI ALTINKAYAK

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1266 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  HAKKI ALTINKAYNAK ‘BEKLEDİĞİMİZ BU DEĞİLDİ’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE. LİNKİ TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=79516
  #CHPAtaşehir #HakkıAltınkaynak #itvhaber #1Kasım #ErkenGenelSeçim #CHP # Ataşehir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boşaltılan Kışlalar Ne Olmalı?

  18 Ağustos 2019 Yazarlar

  Malumumuz, 15 Temmuz hain ve alçak darbe girişiminde şehir merkezlerinde bulunan darbecilerin hareket merkezleri olan askeri kışlaların şehir dışlarına çıkarılması sonrasında gündeme gelen ve ne olacakları merak edilen kışlalar için naçizane fikrimi beyan etmek istiyorum. Şimdilerde çokça tartışılan ve çeşitli fikirler ortaya atılan fikirlerden bazılarına bakacak olursak şehir parkları vs. gibi istemler her ne kadar mantıklı gelse de ben de başka bir pencereden bakarak ve eğitim ve sağlık adına bir kazanım olacağını düşünerek şu fikri ileri sür...
 • Sosyal Medya

  18 Ağustos 2019 Yazarlar

  Sosyal Medya, hayatımıza yeni giren ve adeta çok kötü bir huylu virüs gibi ülkemizin en ücra köşesine hızla yayılan bir virüs medya türüdür. Adı sosyal ama bireyler sosyal mi? Ya da bireyleri sosyalleştiriyor mu? Yoksa A Sosyal bir topluluk mu oluyoruz? Bilinmez. Aslında etkili ve doğru amaçla kullanıldığında hatta sadece gereksinim anında kullanıldığında gerçekten çok sosyal ve güçlü bir medya türü. Bir tıkla beş saniyede dünyanın en uzak noktasıyla bilgi paylaşımı yapabilme olanağına sahibiz. Bu birincisiydi. İkincisi ise, A Sosyal bir bir...
 • Tuhaf ölümler!..

  15 Ağustos 2019 Yazarlar

  Kurban bayramı ya, bu günlerde ölümü çok düşünür oldum... Bunda elbet pek çok neden var. Birinci sırada memleketimin içler acısı durumuna üzülmekten ve üzüntümü paylaşmaktan başka elimden pek de bir şey gelmiyor ondan... Yani ruh halim sakat... İkincisi ise geçenlerde yaşadığım bir yakınımın kayıbı... Dün sohbet edip, kimi zaman dertlesip, kimi zaman da kahkahalarla gülerken bu gün yok, toprak altında!.. Ruhu nereye gitti? Ya o koca bir kütüphaneye sığmayacak bilgileri nerede, ne oldu? Şimdi beni görüyor mu? Dün birlikte üzüldüğümüz yu...
 • ATATÜRK : GELDİKLERİ GİBİ GİTTİLER

  04 Ağustos 2019 Yazarlar

  30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97 yılı tüm yurtta. BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI:  Alinur AKTAŞ’a rağmen büyük bir coşkuyla kutlanacak. 97 yıl önce Türk'ü boğmaya ve vatanını istilaya gelmişlerdi. Ölümsüz kahraman asrın dahisi asırlar sonrasını görebilen,Büyük Devlet adamı ATATÜK'ün komutasındaki Türk Ordusu onlara unutamayacakları bir ders verdi. Atatürk'ün dediği gibi ''Türk ulusu kazandığı bu zaferle, açığa vurduğu gücü ve istemiyle, bu belli gerçeği bir kere daha tarihin bağrına çelik kalemle koymuş bulunuyor.' Büyük Önder Mustafa Kema...