logo

HAKKI ALTINKAYNAK ‘ÖRGÜTÜMÜZ DEVAM DERSE…’

HAKKI ALTINKAYNAK ‘ÖRGÜTÜMÜZ DEVAM DERSE…’

1 Kasım sonuçları değerlendiren CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak adaylığını, gündemi ve partisinin kurultay sürecini itvhaber.com’a değerlendirdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

CHP Ataşehir İlçe Merkezi’ndeki makamında ziyaret ettiğimiz CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a adaylığı, 1 kasım seçim süreci ve sonuçları; ilçe, il ve Büyük Kurultay süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu ve adaylığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Altınkayanak itvhaber.com’a adaylığı ile ilgili; “Örgütümüz devam derse devam edeceğiz” açıklaması yaptı.

Mahalle delege seçilerini tamamladıklarını, ilçe ve il kongrelerinden sonra Ocak ayı sonuna doğru da CHP Olağan Kurultay’ının yapılmasının beklendiğini söyleyen Hakkı Altınkaynak, ilçe başkanlığı adaylığı için ise; “Örgüt uygun görürse devam etmeyi düşünüyorum” dedi.

hakki_altinkaynak_chp  (7)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak

ÜYELERİMİZ İRADELERİNİ YANSITARAK DELEGELERİNİ SEÇTİ

Ataşehir İlçe Kongresi’nde oy kullanacak delegelerin belirlenmesi için mahalle delege seçimlerinin tamamlandığını söyleyen Hakkı Altınkaynak, demokratik bir delege seçimi gerçekleştirdiklerini iddia ederek; “Bir taraftan genel seçimlerle ilgili çalışma yaparken, bir taraftan da seçimler nedeni ile ertelendiği için yarıda kalan delege seçimlerimizle ilgili çalışmalar yaptık. Seçimden önce 17 mahallenin onunda delege seçimi yapmıştık. 1 Kasım seçimleri biter bitmez Ataşehir’de yarım kalan delege seçimlerini tamamladık. Çok zor ve guruplar arasında çekişmeli geçen bu seçimlerde üyelerimiz demokratik bir anlayışla iradelerini yansıtarak delegelerini seçti. Buda parti içi demokratik kültürünün ne kadar olgunlaştığının bir göstergesidir. İtirazlar olursa değerlendireceğiz, sonrada gerekçeleriyle birlikte İl başkanlığımıza sunacağız” dedi.

hakki_altinkaynak_chp  (3)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak

CHP BÜYÜK KURULTAYI 2016 OCAK SONU

Kurultay sürecinin devam ettiğini Ataşehir İlçe Kongresi’nde oy kullanacak 400 delegenin belirlendiğini söyleyen Hakkı Altınkaynak kurultay sürecini; “Ataşehir’de 400 delegemiz var. En son tarih olan 6 Aralık Pazar günüde ilçe kongremizi gerçekleştireceğiz. Burada çok güzel bir mekanizma işliyor. Bu kongremizde hem İlçe Yönetimimizi seçeceğiz hem de İl Başkanımızı seçecek delegelerimizi belirleyeceğiz. İl seçiminde de İl yönetimi ile birlikte kurultay delegeleri seçilecek. İl kurultayı da Aralık ayının son haftası veya Ocak ayının ilk haftasında olacak diye düşünüyorum. 2016 Ocak ayının sonunda da CHP’nin büyük kurultayı toplanacak. Partimizin, önümüzdeki süreçle ilgili kimler tarafından yönetileceği demokratik temayüller gereği partimizin erkleri seçilerek son aşama tamamlamış olacak. Yöneticilerimiz seçilecek. Biz tekrar Türkiye’nin siyasi geleceğine yönelik CHP olarak stratejilerimizi, yöntemlerimizi belirleyip bu yolculuğa çıkacağız. Dilerim şuana kadar edinilen deneyimler çerçevesinde partimizi daha güçlü ve daha dinamik bir yapıya kavuşturacak yeni bir ekiple demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde özetledi.

hakki_altinkaynak_chp  (4)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Recep Kenan

“ÖRGÜTÜMÜZ DEVAM DERSE, DEVAM EDECEĞİZ”

Örgüt uygun görürse göreve devam edeceğini söyleyerek İlçe Başkanlığı adaylığın netleştiren CHP Atraşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ilçe kongre süreci ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Ataşehir’de daha çok zinde olan ve örgüt tarafından benimsenen yeni bir kadro ile ilçe yönetimi olarak seçime gireceğiz. Kazanan arkadaşlarımız, biz veya başka guruplar kim kazanırsa buradaki siyasi yapıya biraz daha dinamizm kazandıracağına inanıyorum. Kongre Divan Kurulu görevi devralana kadar yönetim olarak görevimizin başındayız. Örgütümüz devam derse devam edeceğiz. Kaldığımız yerden ileriye yönelik neler yapabiliriz. Görevde bulunduğumuz bu süreç içerisinde neyi yaptığımızı, neyi yapamadığımızı daha iyi gördük. En temel görevimiz halkımızla daha sıcak diyaloglar kurarak partimizi yurttaşların nezdinde rakiplerimiz tarafından sürekli ortaya atılan algıları yok etmek. Bu deneyimi kazandığıma inanıyorum. Görevimi bir dönem daha sürdürmemin faydalı olacağı düşüncesindeyim. Önümüzdeki süreçte bu yapılandırmayı tamamlayarak Ataşehir’de örgütlenme yapısını daha da güçlendirmek. Örgüt uygun görürse devam etmeyi düşünüyorum.”

hakki_altinkaynak_chp  (2)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak

OYUMUZ 1 KASIM’DA 10 BİN ARTTI

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak 1 Kasım Seçimleri ve sonucunu değerlendirdiği açıklamalarda şunları kaydetti: “1 Kasım seçimlerinde, 7 Haziran seçimlerine göre Ataşehir’de 10 bin civarında oyumuz arttı. Genel atmosfere göre büyük bir oran değil. Zaten 1 Kasım’ı bir seçim havasında göremedik ve yaşayamadık. Vatandaşlarımızın karar verdiklerini biliyorduk. Ama Türkiye’de bu 5 ay içerisinde yüzlerce şehit geldi. Bombalar patladı, katliamlar oldu. Seçimi konuşamadık ve sürekli can güvenliği gündeme girdi. Yurttaşlarımızda mevcut iktidarın bugüne kadar yaptıkları konuların belki biraz daha iyisini yapabilir diye o yöne yöneldi diye tahmin ediyorum. Tüm bu olumsuzluklara rağmen İstanbul’da 300 bin oyumuz arttı. Ama yeterli değil. Temel amacı iktidar olan bir parti için yüzde 25 bandından mutlaka bir sıçrama yaparak vatandaşa hissettirmemiz lazım. Bu havayı henüz yakalayamadık. Diğer muhalefet partilerine göre oylarını bir nebze arttırarak bu rüzgârın önünde bir direnç göstermiştir. Bu yeterli değil. CHP yeni bir enerjiyi toplumla paylaşırsa iktidarın yolunu açacağına inanıyorum.”

hakki_altinkaynak_chp  (8)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak

YEREL SEÇİMLERDE ADAY ETKİSİ VAR

Yerel seçimlerde adayların toplumla diyalogun etkisine dikkat çeken Altıkaynak, yerel seçim ile genel seçim sonuçları arasındaki farkı şöyle açıkladı: “Ataşehir’de yerel seçimlerle genel seçimleri kıyaslamak gerekirse; Bu seçimlerde diğer sağ ve muhafazakâr partilerin oylarının AK Parti de birleştiğini gördük. Genel seçim havası farklıdır. Yerelde; toplum iki büyük partiden bir tanesinin kazanacağını düşünüyor. Mevcut Belediye başkanımızın da toplumun farklı kesimleriyle kurduğu diyalogunda büyük etkisi var. Farklı kesimlerden Belediye meclisine seçilecek arkadaşlarımızın da çevreleriyle kurdukları bağ belirleyici oluyor. Belediyenin toplumda bıraktığı olumlu izler yerelde iktidar olmayı belirler. Dolayısıyla Belediye Başkanımız ve ekibi bunu başardılar. Hizmet yönünden sağ, sol ayırımı yapmadan yapılan çalışmaların da faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu açıdan yerel seçimlerle genel seçimleri karıştırmamak gerekir.”

YEREL BASIN BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Yerel basının halkla, vatandaşlarla doğrudan iletişimlerini sağladığını vurgulayan Hakkı Altınkaynak, yerelde görev yapan basın mensubu arkadaşlarımıza aracılığımızla şu ifadelerle teşekkür etti: “Yerel basın bizim için çok önemli. Vatandaşlarla doğrudan doğruya bağımızı kuran, objektif olan, gördüğünü yazabilen, yazdığının da arkasında duran bir ekiple birlikte çalışıyoruz. Bizim eleştirilmemize de saygımız sonsuz. Ama bizim toplumda verdiğiniz objektif haberlerde vatandaşla diyalogumuzu güçlendirme açısından bir kılavuzdur. Onun için basın olarak sizler bizim için çok önemlisiniz.”

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Recep Kenan

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Recep Kenan

hakki_altinkaynak_chp  (6)

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ