logo

HALİT AKÇATEPE, KAFKA’YI OYNADIĞIM EN İYİ SAHNELERDEN

HALİT AKÇATEPE, KAFKA’YI OYNADIĞIM EN İYİ SAHNELERDEN

Alon Nashman, “Kafka and Son” adlı tiyatro oyununu Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde İngilizce olarak sahneledi.

8.Uluslararası Ataşehir Tiyatro Festivali tüm hızıyla devam ediyor.

Alon Nashman, “Kafka and Son” adlı oyunuyla Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde sahne aldı… Sanatçı, oyun sonrası Kitap Kafe’de izleyicilerle oyun ve Kafka üzerine sohbet etti…

İngilizce olarak sahnelenen oyunun metni Türkçe olarak perdeye yansıtıldı. Oyun sonrası MSKM Genel Sanat Yönetmeni Obern Özkal, Alon Nashman’a çiçek takdim etti.

Oyun sonrası Kitap Kafe’de yapılan sohbette ise izleyiciler, oyun hakkında görüşlerini paylaşarak, Nashman’e özellikle Kafka ile ilgili sorular sordular.

Nashman, oyunun yazılış ve sahneye konması sürecindeki yaşadıklarını anlattı.

Alon Nashman özetle şöyle konuştu: “Bugün çok sofistike bir seyirci grubu vardı. Hem anneler, hem babalar, hem çocuklar, bütün jenerasyonların olduğu harika bir seyirci grubu vardı. Aslında bu oyun için en uygun seyirci grubuydu diyebilirim.

Halit Akçatepe Sahnesi, Kafka’yı Oynadığım En İyi Sahnelerden Birisi…

Halit Akçatepe Sahnesi de benim gördüğüm, Kafka’yı oynadığım en iyi sahnelerden birisi… Böyle bir sahnede oynamaktan dolayı da çok mutluyum.”

“KAFKA AND SON” OYUNU:

Kafka, 36 yaşında hala ailesi ile yaşayan, önemsiz bir bürokrat, başarısız bir sanatçı, utangaç bir Yahudi evlattır. Onun yaşamını yöneten ve mahveden ise baskıcı babası Hermann’dır. Peki, ne yapmalıdır? Kafka babasına bu durum içerisinde hayatı ve yarattığı kurgu arasındaki derin bağlantıyı anlattığı 50 sayfalık bir mektup yazar. Mektubunda itiraf ettiği gibi, “Tüm yazdıklarım senin hakkındaydı” der.

“Kafka and Son” Theaturtle, Richard Jordan Productions Ltd. ve Assembly Rooms işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Adaptasyon: Mark Cassidy, Alon Nashman

Oynayan: Alon Nashman

Yöneten: Mark Cassidy

Dekor Tasarım: Marysia Bucholc, Camellia Koo

Işık Tasarım: Andrea Lundy

Müzik: Osvaldo Golijov, St. Lawrence String Quartet tarafından kaydedilmiştir.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ