logo

HASAN SOPACI: KİMSE ‘BAŞKAN AL BUYUR’ DEMİYOR


recep
cemil_kirim@hotmail.com

cerkes_ 124 trilyon borçla göreve geldikleri, piyasaya olan borçları ödeyip, hacizleri kaldırdıklarını vurgulayan Hasan Sopacı üniversite ve doğal gazın geldiğini hatırlattı.

Recep kenan/itvhaber.com

Belediyeyi devraldıklarında, esnaftan 3 torba kömürü alınamadığını gördüklerini iddia eden Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, 1 yıllık dönemini değerlendirdiği açıklamasında Çerkeş’te Belediye’yi esnafın 3 torba kömür vermediği günlerden bu günlere getirdiğini söyledi.

Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı itvhaber.com yayın yönetmeni Recep Kenan‘ın da aralarında bulunduğu basın mensuplarına, 1 yıllık belediye başkanlığı dönemini değerlendirdiği açıklamalarda bulundu.

IMG_0152

24 TRİLYON BORÇLU, 3 TORBA KÖMÜR ALAMAYAN BELEDİYE DEVRALDIK

Kamuya ve özel sektöre 24 trilyon borcu olan bir belediye devraldıklarını hatırlatan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, “Belediyenin 17, faizi ile birlikte 24 trilyon borcu vardı. Her siyasetçi geçmişle ilgili; “kötü bir miras aldık, enkaz devraldık. Onun için bir iş yapamıyoruz” diye konuşabilir. 1,5 yıldır siyasetin içinde olan bir insan olarak bunu söylemem doğru değil. Vicdanen de rahatsız oluyorum. Keşke bunları hiç konuşmasak… Geçmişi bilmeden geleceğimiz hakkında yorum yapanlar, bunları öğrensinler ki öyle yorum yapsınlar diye bu açıklamaları yapmak zorunda kalıyoruz” dedi.

Cerkes_teror-sehit_saygi_yuruyus (68)

AVUKAT, HACİZ BİLMİYORDUM. BELEDİYEDE ÖĞRENDİMcerkes_ -hasan_sopaci

Belediyenin haciz takipleri karşısında şaşkınlığa düştüğünü söyleyen Sopacı; “İnanılmaz bir borç batağı, hacizler… Çerkeş’te 25 yıldır ticaret yaparım avukat bilmiyordum, haciz bilmiyordum. Belediyede öğrendim. Borç ve haciz yüzünden bunaldığım günlerde odama kapanıp ağladığımı biliyorum. Allah’ıma şükürler olsun kalbimizi, kalp gözümüzü görüyor” diye konuştu.

Belediye harcamalarını kıstığını – kestiğini söyleyen Hasan Sopacı, israfları bitirdiklerini vurguladığı açıklamasında; “O gün üç liraya alınmış bir ürünü bu gün 1 liraya alıyoruz. Bunu belgeleri ile gösterebiliriz sizlere… Tüm alımlarımızda israf boyutunda olan bu harcamaları kestik. Gelir ve giderimizi düzenleyip, borçlarımızı ödemeye başladık. Geçen yıl 6 trilyondan fazla borç ödedik. Bu ciddi bir rakam… Piyasaya olan borcumuzun yüzde 85’ini ödedik. Ama bir buçuk yıl geçmesine rağmen hala bilmediğimiz, duymadığımız borçlar ve hacizler çıkıyor karşımıza. Avukatımız, doğudan bir vatandaşın 170 bin liralık borç nedeni ile bizi haczettiğini söyledi. Bütün borçlarımızı kapatıp 52 haczimizi kaldırdıktan sonra geldi bu haciz. Demiryolunda kaza geçiren bir vatandaş tarafından açılan davada ilgisizlik nedeni ile belediye suçlu bulunuyor. Belediye 170 bin lira ödemeye mahkum oluyor” diyerek belediyenin ilgisizlik nedeni ile mali yük altına sokulduğunu söyledi.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (44)

DUYARLI VATANDAŞLARLA NÜFUSUMUZ 10 BİNİ AŞTI

Piyasaya olan borçların tamamına yakınını ödediklerini vurgulayan Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, çalışmaları ve projelerini anlattığı açıklamalarında özetle şunları söyledi:

Göreve başladığımda İstanbul’da STK ve dernek başkanlarına ve hemşerilerimize; “Çerkeş’e doğalgaz ve üniversitenin gelmesi için nüfusumuzun 10 bini, aşması lazım” demiştim. İstanbul’da, Ankara’da, Karabük’te Zonguladak’ta yaşayan duyarlı, vatanını, milletini seven Çerkeşli hemşerilerimizin desteği ile hak ettiği yere taşıdık. İki gün uykusuz kalarak bu sonuca katkı veren duyarlı hemşerilerimize candan, gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

ÇERKEŞ’TE MESLEK YÜKSEK OKULU AÇILDI

Nüfusumuz 10 bini aşınca vekillerimiz, özellikle Rektör hocam Rıza Gürbüz, rektör yardımcısı ve senato üyelerinin, Çankırı ve Çerkeş’teki yerel işletmeler ve STK’ların Çerkeş’te açılacak meslek yüksek okuluna destekleri ve Nevzat Ayaz’ın yaptırdığı kampus nedeni ile Çerkeş bundan nasibini aldı. Nevzat Ayaz Bey yıllar önce bu kampüsü bilerek; Karatekin üniversitesi için yapıyoruz demişti. Şimdi orası Karatekin Üniversitesi Çerkeş Meslek Yüksek Okulu oldu. Bu üniversiteyi geliştirmek bizim elimizde. İki tane Meslek Yükse Okulu bölümü açıldı. Ama istersek 10 tane bölüm açabiliriz. Kültürel geçmişi ile Çerkeş üniversitenin yüz akı olacak. Çerkeş yer, tarih, mekan, kültürel, ekonomik ve sosyolojik açıdan Karatekin üniversitesini geliştirecek imkana sahip.

cerkes-dogalgaz-cankiri_ilk_kaynak (3)

DOĞALGAZA KAZMAYI VURUYORUZ

Çerkeş yapısı itibarı ile buna hazır bir ilçe. Protokol ve proje ihalesi yapıldı. Doğalgaza kazayı vuruyoruz. Yazın da kışın harikadır Çerkeş, ısınabilirseniz. Doğalgaz geldikten sonra ısınma sorunumuz ortada kalkacak. Doğal gaz sayesinde rahatlıkla ısınabileceğiz. Çerkeş’te yaşamak isteyip soğuk nedeni ile gelemeyen hemşerilerimizi Çerkeş’e davet ediyoruz.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (221)

PARKLARIMIZI YENİLİYOR, YENİ PARKLAR YAPIYORUZ

Bunlarla beraber parklarımızı yeniliyor, yeni parklar yapıyoruz. Çerkeş’te yol yoktu. İnsanlarımız yeni araç alamıyordu… 4 km sıcak asfalt attık Çerkeş’e. 20 km soğuk asfalt attık. 4 büyük caddemize parke taşı döşedik. Çerkeş’i güzelleştiremezsek insanları Çerkeş’e getiremeyiz. Çerkeş’in nüfusunu artıramayız.

Çerkeş’in Ankara’dan girişini güzelleştireceğiz. Aliözü kavşağı yıllardır önemli sorundu. Hep ölüm haberleri yapılıyordu. Organize Sanayi Bölgesi girişidir orası. Buraya kavşak yapıldı. Çerkeş ana girişi, eski İstanbul Yolu’nu ıslah ediyoruz.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (227)

YAPILANLAR, HASAN SOPACI YAPIYOR OLSA DA AK PARTİMİZİN İCRAATLARIDIR

Bu yaptıklarımızı Hasan Sopacı yapıyor olsa da Ak Partimizin icraatlarıdır. Ak Parti zırhı, gücüyle yapıyoruz. Vekillerimizle, teşkilatımızla, Ankara’daki bürokratlarımızla, hükümetimizle beraber yapıyoruz.

KİMSE; “BAŞKAN AL BUYUR” DEMİYOR

Ama hiç kimse; “Başkan al buyur” demiyor. Gece gündüz mücadele ederseniz, kapısında yatarsanız bakanların, genel müdürlerin, bakanların İstanbul’da Ankara’da belediyeleri dolaşırsanız, koşturursanız insanlar size bir şeyler veriyor. Yatana “beni partilim” diye kimse bir şey vermiyor.

IŞIKLAR KONAĞI’NI BUTİK OTEL YAPACAĞIZ

Gençlik merkezi, tenis kortu yapılıyor Çerkeş’e… projelerimizi verdik evlerimizi güzelleştiriyoruz. Eski tarihi evimizi butik otel yapacağız, Çerkeş’e kazandıracağız. Sayın Valimiz sağ olsun Işıklar Konağı’nı aldı, belediyemize kazandırdı. Restore edeceğiz… Kapalı halı saha yapıyoruz. İnşaatı başladı. Araç parkımızı tamamen yeniledik…

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (220)

Çerkeş’e modern bir mezbaha ve hayvan pazarı kazandıracaklarını söyleyen Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı 1 yıl gibi kısa sürede yaptıklarına şunları da ekledi;

*D-100 yoluna 2 adet üst geçit ve demir yoluna 1 adet alt geçit yaptırdık,

*Elektrik tellerini yer altına alıyoruz.

*Mahalle çeşmelerini canlandırıyoruz.

*Mezarlıklarımızı ve yollarımızı ağaçlandırıyoruz.

*Çerkeş ve bölgenin yeni vizyon planını hazırlıyoruz.

*Ana su şebekemizdeki asbestli boruları değiştiriyoruz.

*D-100 üzerinde Aytaç Bulvarı’nı aydınlatma çalışmamız başlıyor.

*Bu sayede Çerkeş’e gelenler modern bir şehre geldiklerini hissedecekler.

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (222)

 

cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (37) cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (39) cankirili_Buyuk_cankiri_bulusmasi (223)

Etiketler: » » » » » » »
Share
1573 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HASAN SOPACI: KİMSE ‘BAŞKAN AL BUYUR’ DEMİYOR” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  Hasan Sopacı: Kimse ‘Başkan Al Buyur’ Demiyor |
  İTV Haber:
  HABERİN AYRINTISI İÇİN TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=75539
  #ÇerkeşBelediyeBaşkanıHasanSopacı #Çerkeş #HasanSopacı #Doğalgaz #Kargaz #KaratekinÜniversitesi #MeslekYüksekOkulu #ÇerkeşMYO #ÇerkeşBelediyesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • GURBETTEKİLER

  09 Aralık 2018 Yazarlar

        Gurbet, insanın doğup büyüdüğü, aile ocağının bulunduğu yerden uzak yer, yabancı yer. Sanırım sözlük anlamından başlayarak gurbet ve gurbettekileri anlatmak en doğru yolsa gerek. Şu anda ülkemizde yaşayan insanların sanırım yüzde altmış kadarı bu kavramla iç içe yaşıyor. Hatta bu kavramla değil, bu GURBET gerçeğiyle yaşıyor. Köylerin ya da daha doğru tabirle kırsalın, yerinde yerleşik olan nüfusunun en az beş katı kadarı kentlerde yerleşik durumdadır. İşte buradan yola çıkarsak, gurbet sözcüğü daha da bir anlam kazanmaktadır. Gurbet’in an...
 • SAYGI, MİNNET VE ÖZLEMLE 80 YIL

  10 Kasım 2018 Yazarlar

       Tam elli üç yıl önceydi Mustafa Kemal Atatürk’le gıyabında tanışmamız. Yıl 1965 ben ilkokula başlamıştım. Aslında daha da önceydi, O’nu tanımam. Çünkü kocaman bir taş kaidenin üzerinde ki heykeli duruyordu, işyerimizin tam karşısındaki ilçe meydanında. Tanıyordum ama çocukluğumdan kaynaklı anlayamamıştım kim ve ne olduğunu! Okula başladığımda sınıfa ilk girdiğimde meşhur kara tahta üzerinde duran resmini görünce biraz da şaşırmıştım doğrusu. ‘’Caddedeki bu adamın ne işi var burada’’ der gibi. Sonra her gün okul bahçesinde okuduğumuz öğrenc...
 • Avakado çekirdeği…

  08 Kasım 2018 Yazarlar

  Pazardan aldığım avakadoyu soğanların yanına koydum ki soğanların çıkardığı gaz ile çabucak yumuşasın... Yumuşasın ki yenilecek kıvama gelsin... İki gün sonra yumuşamış avakadoyu ortadan ikiye böldüm. Yumuşak yeşil meyveyi sıyırdım. Dövülmüş bir diş sarımsak limon ve zeytinyağı ile karıştırdım. Kahvaltıda ekmeğin üstüne sürüp sürüp yiyeceğiz. Çünkü çok faydalı. Pek çok vitamin ve mineral barındırıyor içinde. E tadını da seviyoruz... Ortasından kocaman bir çekirdek çıktı. Dışı yağlı... Önce yüzüme sürdüm. En iyi doğal kremmiş. Cilde iyi ge...
 • Yerel Seçimde Ataşehir’i Yönetmeye Aday Olanlar

  21 Ekim 2018 Yazarlar

  Yaklaşan takvimi işleyen 31 Mart 2019 Yerel Seçiminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nde adaylık başvuruları başladı. Şu ana kadar 5 aday İlçe Başkanlığına başvurarak adaylığını duyurdu. Recep Kenan/itvhaber.com CHP Genel Merkezi tarafından açıklanan takvime göre aday adaylık başvurusunun son gününde 19 Ekim 2019 Cuma günü CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı’na gelerek, İlçe Başkanı Hakı Altınkaynaka dilekçesini veren geçici olarak görevden uzaklaştırılan mevcut Ataşehir Belediye Başkanı Battal İgezdi, Ataşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı b...