logo

Hatay Valiliği önünde kendini yakan Adem Yarıcı hayatını kaybetti

Hatay Valiliği önünde kendini yakan Adem Yarıcı hayatını kaybetti

Hatay Valiliği önünde “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek kendini ateşe veren ve işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği önüne gelen bir kişi “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diyerek kendini yaktı. Uzun süredir işsiz olduğu öğrenilen Adem Yarıcı’ya yangın tüpleriyle polisler müdahale etti.

 Kendini ateşe veren ki çocuk babası Yarıcı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre uzun süredir işsiz olduğu belirtilen Adem Yarıcı sabah saatlerinde Hatay Valiliği önüne geldi. İşsizlik nedeniyle bunalıma girdiği belirtilen Yarıcı burada “Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” diye bağırdı.

Üzerine benzin döken Adem Yarıcı’nın kendini ateşe vereceğini söylemesi üzerine olay yerine gelen Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü geldi.

ÇAKMAKLA KENDİNİ ATEŞE VERDİ

Yetkililer, Yarıcı ile konuşup ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sürerken Adem Yarıcı cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi.

Alevler içinde kalan Adem Yarıcı’ya, valilikte görevli polisler, yangın tüpleriyle hemen müdahale etti ve uzun uğraşlarının ardından alevleri söndürdü.

Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılarak Hatay Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Adem Yarıcı, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İmzasıyla Yaptığı ilk basın açıklamasında: “Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşımız, tüm ikna çabalarına rağmen eylemini gerçekleştirmiştir. Valilik personelinin müdahalesi ile yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir.”

“Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal Hizmetlerden Sosyal Ekonomik Destek Yardımı, çocukları için Şartlı Eğitim Yardımı ve Şartlı Sağlık Yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur.” İfadeleri yer aldı.

Hatay Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İmzasıyla Yaptığı ilk basın açıklamasında:

“Vefat;

Hatay Valiliği araç giriş kapısı önünde, 07 Şubat 2020 Cuma günü saat 8.30’da kendine zarar verme amacıyla üzerine yanıcı madde dökerek, kendini yakma girişiminde bulunan Adem Yarıcı’ya, Valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesine ambulansla sevki sağlanmıştır. Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkiinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allahtan rahmet acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Hatay Valiliği önünde kendini yakan Adem Yarıcı hayatını kaybetti” için 1 yorum

  1. Öncelikle işsizlik ve hayat pahalılığı insanlarımız üzerinde ne hale geldikleri ortada hergunnbu güzel ülkemin her yöresinde bu tip intihar ve benzeri hareketler bizlerin üzerinde ve ufacık çocuklarımızın üzerinde derin yaralar bırakmaktadır Allah çaresiz ve umutsuz olanların yar ve yardımcısı olsun rejimin zulmü ile bütün illerde olduğu gibi hatayda vatanlarını koruma yerine en kolay yolu seçen suriyeliler ülkemizde yaşarken kendi ülkemizin düştükleri durum vahim tamam reis derki biz bakalım ancak yaşlısı sanatı çoluk çoğuna bakalım ancak eli silah tutan gitsin vatanını korusun bu ülke binlerce şehit vermektedir vatanına sahip olmayanlara hizmet etmek bizleri üzmektedir fakir fukaraya bir avuç yardim etmekle hayat idam olmaz Allah rahmet eylesin merhuma valiliğimizin açıklamasında şu ifade gördüm psikoljik rahatsızlığı var denilmiş ancak sahip cikilmismi birde yine vefat eden gelmiş valilik önüne yakacağını ve iş istediğini söylemiş neden itfaiye çağrışmamıştır önlem olarak