logo

Naim Yağcı ‘Finans Merkezinin Adında “Ataşehir” Kalacak’

Ak-Parti-ilce-Baskani-Av.-Mustafa-Naim-YagciAtaşehir’in sınırlarının değiştiği algısı yaratıldığını iddia eden Ataşehir Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı Torba Yasa ile sınırların netleştirildiğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Torba yasa ile finans merkezinin bulunduğu alanın Ümraniye ilçe sınırlarına geçişinin kesinleşmesi Ataşehirlilerin arasında bulunduğu önemli bir vatandaş bölümü tarafından tepki ile karşılanırken, Ümraniyeliler tarafından memnuniyetle karşılandı. Konu ile ilgili Ümraniye ve Ataşehir belediyelerinin görüşleri ayrıntıları ile dile getirildi.

Bu konuda değişikliği yapan hükümet ve parlamenterlerin bağlı olduğu Adalet ve kalkınma Partisi’nin Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı’nın görüşlerini aldık.

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı Recep Kenan aracılığı ile itvhaber.com’a Torba Yasa’daki Ataşehir ve Ümraniye arasındaki sınır düzenlemesi ile Ümraniye sınırında kaldığı yasa ile kesinleşen finans merkezi hakkındaki düşüncelerini ifade ettiği  açıklamalar yaptı.

Birçok hususu kapsayan torba yasanın Ataşehir’le ilgili maddeleri ile daha çok gündeme geldiğini bu maddenin de maniple edildiğini vurgulayan Naim Yağcı, mevcut belediye başkanının da hizmeti bırakıp; “buradan nasıl istifade ederim”in peşinde olduğunu iddia etti.

2008’den Bu Yana Orada Hizmeti Kim Veriyor?

Yapılanın saptırma olduğunu iddia eden Av. Mustafa Naim yağcı açıklamasında; “Belediye Başkanına soruyorum; 2008’den bu yana orada hizmeti kim veriyor? Okullarda müdürleri hangi ilçe milli eğitim müdürü atıyor? Seçmenler nereye oy kullanıyor? Tapuları kime bağlı? Bunları açıklasın. Torba Yasa’da yapılan; 2008’de belirlenen sınırların netliğe kavuşturulmasıdır. Torba yasa ile yeni bir sınır belirlenmesi, Ataşehir’de sınır değişikliği söz konusu değildir” dedi.

Ataşehir İle Ümraniye Sınırı Karayolu

Av.Mustafa Naim Yağcı düzenlemenin gerekçesini ve sonuçlarını; “Elbette finans merkezinin bulunduğu alan Ataşehir’de kalabilirdi. Ancak, 2008’de Ataşehir, Kadıköy ve Ümraniye ilçelerinin sınırları belirlenirken, doğal sınır olarak 0 4 – E 80 çevre yolları dikkate alınmıştır. Daha önce sınır dere iken, yeni sınırlar belirlenirken Ataşehir ile Ümraniye sınırı karayolu olarak belirlenmiştir. Bu tanım Atatürk Mahallesi düzenlemede açıkça yer alırken Barbaros Mahallesi’ne ait bölüm torba Yasa ile netleştirilmiştir. Halen Ümraniye sınırları içerisinde yer alan bölgenin sınırları netliğe kavuşturulmuştur. Ataşehir’den her hangi bir toprak parçası Ümraniye sınırlarına dahil edilmiş değildir” ifadeleri ile açıkladı.

Barbaros Mahallesi’nin Tamamının Ümraniye’ye Geçtiği Doğru Değil

Düzenlemeyi “fiili sınırın netleştirilmesi” olarak niteleyen Ak Parti Ataşehir ilçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı; iddia edildiği gibi Barbaros Mahallesi’nin tamamı yada Ataşehir Belediye binasının bulunduğu bölgenin, Ümraniye’ye geçmesinin söz konusu olmadığını ifade etti.

Ataşehir Kayıp Yaşamışsa 2008’de Yaşadı

“Torba Yasa düzenlemesi ile Ataşehir’in kaybı olmuş mudur?” sorumuza; “Ataşehir bir kayıp yaşamışsa 2008’de yapılan düzenleme ile kaybetmiştir” diye konuşan Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Naim Yağcı; torba yasada yapılanın, “sınırın tartışmalı olan kısmının netleştirilmesi” olarak nitelemesini tekrarladı.

Ataşehir’i Dert Ederim, Rantı Değil

“Ataşehir adına atılan her adımı dert ederim” diye konuşan Av. Mustafa Naim Yağcı; “Ben Ataşehir’i dert ederim, rantı değil. Konu Ataşehir olunca ben her zaman kol kola, yan yana yürürüm. Ataşehir’in derdinin önüne rant geçerse ben onu savunamam. Belediye Başkanı külfette Ataşehir’in derdini alırsa, rant derdi içinde yanında olurum” diye konuştu.

Finans Merkezinin Adında “Ataşehir” Kalacak

eAtaşehir Barbaros Mahalle’sinden Ümraniye sınırlarına geçen alanda bulunan finans merkezinin “Ataşehir Finans Merkezi” olarak anılmaya devam edileceğini iddia eden Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı; bölgenin rantının Ümraniye Belediyesi’ne geçtiğinin doğru olduğunu kabul ederek; rant değerinden Ümraniye istifade etse de marka değerinden Ataşehir’in istifade edeceğini, marka değerinin Ataşehir’de kalmaya devam edeceğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
1906 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ