logo

Hurşit Yıldırım ‘Engelsiz Yaşam İçin Engelleri Kaldırmalıyız’

Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürüttüğü “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz Kalpler” projesinin açılış ve tanıtım yapıldı.

Recep Kenan/itvhaber.com

Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortak yürüttüğü “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz Kalpler” projesinin açılış ve tanıtım Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirildi.

Açılışta yaptığı konuşmada “Girişimcilik biraz cesaret işi” diyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Cesaret olmadan ticarette yapılamayacağının altını çizdi. SSED Başkanı Fahri Kol, kurs için sırada bekleyen 500 kişinin mağduriyetinin giderilmesi için destek isterken, Milletvekili Hurşit Yıldırım, SSED’nin güzel projelere imza attığının altını çizerek, “Biz de elimizden desteği göstermeye gayret ediyoruz” dedi. Yıldırım, konuşmasında, “Engelsiz bir yaşam için engelleri kalbimizden kaldırmamız gerekiyor” diye konuştu.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Fahri Kol başkanlığındaki Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin ortak projesi olan “Sanatla Gelişen Girişimci Engelsiz Kalpler” projesinin açılış ve tanıtım toplantısına , Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ile birlikte; Ak Parti İstanbul Milletvekilleri Hurşit Yıldırım ve  Ali Pulcu, Ataşehir Belediye Meclis üyelerin Saim Başkan, Mükayil Bektaş, İsmail Levent,  Ak Parti İlçe Başkan Yardımcıları Zafer Düşgün,Metin Kale, ABP (Ataşehir Birlik Platformu) Başkanı Uzm.Dr. Osman Osman Arıkan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Yardımcısı Ercan Gündoğdu, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ercan Metin, Uluslar arası Gönüllü Anneler Drneği (UGADER) Başkanı Sevda Yılmaz,  AED (Ataşehir Engelliler Derneği) Başkanı Nevzat Ağbulut, eğitimini tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler ve dernek üyeleri karıldı.

Ak parti istanbul milletvekili hurşit Hurşit Yıldırım

Recep Kenan paylaştı: 24 Aralık 2017 Pazar

SIRADA BEKLEYEN 500 KİŞİNİN MAĞDURİYETİNİ GİDEBİLECEĞİMİZE İNANIYORUZ

Balık yemeyi değil balık tutmayı öğrettiklerinin altını çizerek açılış konuşmasına başlayan Sevgi Seli Engelliler Derneği Başkanı Fahri Kol, KOSGEB destekleriyle kursları devam ettiğini, devletin gençlere, engellilere ve kadınlara böyle bir imkan sağladığını kaydederek, “Bizler de uygulamaya koyduğumuz projeyle bu eğitimi veriyoruz. Kurslarımız devam ediyor. 500 kişi de sırada bekliyor. Ataşehir Kaymakamlığı katkısıyla bu 500 kişinin mağduriyetinin de gidebileceğimize inanıyoruz” dedi.

ATAŞEHİR DIŞINDAN DA KURSLARA GELEN VAR

Ağırlıklı olarak Ataşehirlilerin kurslara devam ettiğini kaydeden, Ataşehir dışından da kurslara gelen olduğunu söyleyen SSED Başkanı Fahri Kol, şu ana kadar kurslara devam eden 6 kişinin iş yeri açtığının altını çizerek, “Bir kadın girişimcimiz Restoran açtı. Bir açılışına gittim. Çok güzel bir açılış yaptık. Engellileri iş sahibi yapmak istiyoruz. Hayata tutunabilmek için hiçbir engel yok. Azimle çalışırsak engelleri aşıyoruz. Ataşehir’de Gençlik Spor Bakanlığı ile proje yapan sevgilisi gelir bu projelerin 600-700 projeler arasında seçildiğini söyledi.

Recep Kenan paylaştı: 24 Aralık 2017 Pazar

EKONOMİK KATKI, GİRİŞİMCİLİK CESARET İSTİYOR

5 yıldır Ataşehir’de görevi yaptığının hatırlatan Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, 5 yıldır birlikte çalıştığını söylediği Sevgi Seli Engellilere Derneği ile birlikte hem Ataşehir’i hem diğer ilçeleri kucaklayan güzel projeler ürettiklerini kaydederek, “Kendilerini kutluyorum. Engelli kardeşlerimizin ayakları üzerinde durabilecek fırsatı yaratıyorlar. Girişimcilikte yatırımın yüzde ellisini devletimizi karşılıyor. % 50 ise kendileri karşılıyor. Bizler, yöneticiler olarak bu çalışmaların arkasındayız. Hükümetimizin sağladığı imkanlar vatandaşlarımıza veriliyor. Girişimcilik belgesi KOSGEB ve diğer kurumların açtığı kurslarla da alınabiliyor.  Girişimcilik biraz cesaret işi… İşyerini faal hale getirip, ülkeye ekonomik katkı sağlamak cesaret istiyor. Cesaret olmadan ticarette yapılmaz. Projelere müracaat eden engelli kardeşlerimiz bu meblağı bir arada görmeyen kardeşlerimiz. Bu destekle engelli kardeşlerimizin ihtiyacını karşılamakta vesile olacağız. Sevgi Seli Engelliler Derneğimizin çalışmaları ile beraber bizde Ataşehir Kaymakamlığı olarak görevimizi ifa ediyoruz. Engelli kardeşlerimizin de ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Özellikle Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimize ile birlikte engelli kardeşlerimizin ihtiyaçları devletimizin imkânlarıyla yerine getirilmelidir” şeklinde konuştu.

Sevgi seli engeller derneği. Fahri Kol

Recep Kenan paylaştı: 24 Aralık 2017 Pazar

ENGELSİZ YAŞAM İÇİN ENGELLİLERİ KALBİMİZDEN KALDIRMALIYIZ

Bir sivil toplum kuruluşu olan Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin çok önemli faaliyetlerde bulunduğunu kaydeden Ak Parti İstanbul Milletvekili Hurşit Yıldırım, STK’ların vatandaşlarının sorunlarını tespit edip çözümü yönünde projeler üretmesi gerektiğinin altını çizdiği konuşmasında , “Fahri Bey ve ekibi çok güzel projelere imza atıyor. Biz de elimizden desteği göstermeye gayret ediyoruz. Toplumların kademeleri arasındaki iletişimi sağlamak, biz siyasetçilerin ve sivil toplum kuruluşlarının görevleridir. Sivil Toplum Kuruluşları vatandaşların sorunlarını ortaya koyarken, bu sorunların çözümüne yönelik projeler üretmesi, vatandaşların sorunlarına çare olması gerekiyor. Sevgi Seli Engelliler Derneği bunu yapabilen derneklerden bir tanesi. Dernek yönetimini kutluyorum. Engelsiz bir yaşam için engelleri kalbimizden kaldırmamız gerekiyor. Türkiye’de bu konuda son zamanlarda önemli gelişmeler oldu. Çok önemli yasal düzenlemeler oldu. Yeterli mi? Değil… El ele vererek daha iyi yasalar çıkarmamız gerekiyor. Bizim hareketimiz bir iyilik hareketidir. İyilik hareketi nedir? İyilik Hareketi Nurdağı’ndan Malazgirt’e, Konya’ya Söğüt’e, Söğüt’ten İstanbul’a ve Ataşehir’e kadar gelen bir harekettir” ifadelerine yer verdi.

DÜNYADAKİ MAZLUM ÜLKELERİN KADERİ TÜRKİYE’NİN ELİNDE

Hurşit Yılmaz konuşmasının son bölümünde, “Son 2 yılda dünya Kuzey’in güneye baskısından, zulmünden illallah demiştir. Sadece Türkiye’de değil dünyadaki tüm Mazlum ülkelerin kaderi Türkiye’nin elindedir. biz bu iyilik hareketinde önce; One Minute dedik. Sonra Dünya beşten büyüktür ve en sonunda dünya birden büyüktür dedik. Bunu da tüm dünyaya kabul ettirdik. Bu iyilik hareketine hepimiz katıldık. Bu Kervan yola çıktı, iyilik hareketi yolda kalmaz” dedi.

Etiketler:
Share
1595 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ