logo

HÜSEYİN FİLİZ’DEN ANKARA’DA YARALANAN EMİNE’Yİ ZİYARET

emine__nur_tahta_huseyin_filizÇankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Ankara Çankaya’daki bombalı terör saldırısında yaralanan Çankırı, Kızılırmaklı Emine Nur Tahta’yı ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Numune Hastanesi‘nde tedavi gören Emine Nur Tahta’yı ziyaret eden Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, teröre diz çökülmeyeceğini vurguladığı açıklamasında; “Ankara’daki hain terör saldırısında yaralanan Kızılırmaklı hemşehrimiz Emine Nurtahta kardeşimizi ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Kendisine Rabbimden acil şifalar diliyorum. Bu aziz millet hiçbir terör eylemine diz çökmedi çökmeyecek” dedi.

Önceki gün Ankara Kızılay Güvenpark’ta meydana gelen bombalı saldırıda 37 kişinin hayatını kaybettiği, 75 kişinin de yaralandığı açıklandı. İlk açıklamalarda 125’i aşkın yaralının hastanelerde olduğu, daha sonra bazı yaralıların yapılan müdahale ve tedavileri sonrası taburcu edildiği belirtilmişti. Patlamada yaralananlardan bir tanesi de Kızılay Meydanı’nda AVM’de çalışan 20 yaşındaki Çankırı Kızılırmaklı Emine Nur Tahta.

emine__nur_tahta_huseyin_filiz-

KIZILAY MEYDANI’NDA ÇALIŞIYORDU

Kızılay Meydanı’ndaki alışveriş merkezlerinden birinde çalışan 20 yaşındaki Çankırılı Emine Nur Tahta, nişanlısıyla birlikte durakta beklerken önlerindeki araçta meydana gelen patlama ardından Numune Hastanesi’ne ilk gelenlerden.

“NİŞANLISI MEHMET KAYA, EMİNE HALA ŞOKU ATLATAMADI”

Numune Hastanesi’nde yatan Ankara, Çankaya saldırısında yaralanan Çankırı Kızılırmaklı Emine Nur Tahta’nın nişanlısı Mehmet Kaya, yaşadıklarını Al Jazeera Türk’e şöyle anlatıyor: “Emine işten erken çıkacaktı, onu almaya gittim. Durakta bekliyorduk, o oturuyordu ben ona dönüktüm. Durakta en az 30 kişi vardı. Patlama arkamda olduğu için görmedim ama yere yattık hemen. Kafamı kaldırdığımda bir kişi bile kalmamıştı, herkes savrulmuştu. Biz de o şokla kalkıp Karanfil Sokak’a koştuk. O sırada orada olan biri ‘önüme bir kol düştü’ diye bağırıyordu. Çok korktuk. Biraz kendime geldiğimde Emine’nin kollarında kanlar olduğunu gördün. Bir taksiye atlayıp buraya getirdim. Emine hâlâ şoku atlatamadı, arabanın birinin yukarı fırladığını görmüş. O içerideyken dün buraya gelenlere ben bakamadım.”

Etiketler: » » » » » » »
Share
1594 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

HÜSEYİN FİLİZ’DEN ANKARA’DA YARALANAN EMİNE’Yİ ZİYARET” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    HÜSEYİN FİLİZ’DEN ANKARA’DA YARALANAN EMİNE’Yİ ZİYARET
    AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ..
    https://www.itvhaber.com/?p=89015
    #ÇankırıMilletvekili #HüseyinFiliz #Ankara #Çankaya #BombalıTerörSaldırısı #Yaralı #Çankırı #Kızılırmaklı #itvhaber #EmineNurTahta #Ziyaret