logo

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Kentsel Dönüşüme Can Suyu Geliyor’ 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Kentsel Dönüşüme Can Suyu Geliyor’ 

İBB Başkanı İmamoğlu,  İBB desteği ve KİPTAŞ güvencesi ile İstanbul’da kentsel dönüşümde Bayrampaşa’dan tarihi bir dönemi başlatacaklarını söyledi.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ekrem İmamoğlu, riskli yapı sahibi dar gelirli emeklilerin kampanyadaki yapım maliyetlerinin %65’inin İBB olarak karşılayacaklarını kaydetti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Riskli yapı sahibi, hane içi aylık gelir toplamda 2 asgari ücretin altında olan dar gelirli ailelerin KİPTAŞ ile yapacakları binaların maliyetinin %60’ını İBB olarak biz karşılayacağız. 

HIZLI TARAMADA RİSKLİ GRUBA7000 TL, EMEKLİLERE 9.000 TL KİRA DESTEĞİ

İmamoğlu tarafından yapılan açıklamada, hızlı bina taramada yüksek risk grubuna ait olduğu tespit edilen 6.920 yapıdaki 80 bin aileye ilave 7000 TL kira yardımı, emeklilere de 9.000 TL kira desteği yapacağı kaydediliyor. 

KENTSEL DÖNÜŞÜME CAN SUYU GELİYOR

Kentsel Dönüşüm çalışmalarındaki uygulamalarda tyeni dönemin başlayacağını duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından  yapılan açıklama;
 “Kentsel Dönüşüme can suyu geliyor.  Riskli yapı sahibi, hane içi aylık gelir toplamda 2 asgari ücretin altında olan dar gelirli ailelerin KİPTAŞ ile yapacakları binaların maliyetinin %60’ını İBB olarak biz karşılayacağız.  Riskli yapı sahibi dar gelirli emeklilerin ise aynı kampanyadaki yapım maliyetlerinin %65’ini İBB olarak biz karşılayacağız.  Aynı şekilde hane içi gelir 3 asgari ücretin altındaysa %40, aynı durumdaki emeklilere %45 maliyet desteği geliyor.  Hızlı bina taramada yüksek risk grubuna ait olduğu tespit edilen 6.920 yapıdaki 80 bin aileye ilave 7000 TL kira yardımı, emeklilere de 9.000 TL kira desteği yapacağız.  Geçici kiralık konut hizmeti ile dönüşüm sürecinde barınma desteği sağlayacağız. Bayrampaşa’da ilk örnek hayata geçiyor.  İlçe belediyeleriyle protokol yapıyor, hızlı bina tarama hizmetini yaygınlaştırıyoruz. İBB desteği ve KİPTAŞ güvencesi ile İstanbul’da kentsel dönüşümde tarihi bir dönemi başlatıyoruz.”

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ