logo

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Ücretsiz HPV Aşısı Uygulamasına Başlıyoruz’

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Ücretsiz HPV Aşısı Uygulamasına Başlıyoruz’

Ücretsiz HPV aşısı uygulamasının başlayacağını duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ücretsiz HPV aşısı uygulaması başvurularının başladığını açıkladı.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ücretsiz HPV aşısı uygulaması başvurularının başladığını duyuran İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Sözümüzü tutuyoruz. Aşının elimize ulaşan ilk dozları için başvuruları almaya başlıyoruz.” Dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ücretsiz HPV aşısı uygulamasına başladıklarını duyurduğu açıklamasında, “Sözümüzü tutuyoruz. Ücretsiz HPV aşısı uygulamasına başlıyoruz. Ülkemizde HPV kaynaklı kanser vakaları artma eğiliminde. Aşının elimize ulaşan ilk dozları için başvuruları almaya başlıyoruz. 16 Mayıs’ta başlayacak olan aşıdan faydalanmak isteyen 9-26 yaş aralığındaki bireyler ve ebeveynleri için başvuru; https://forms.ibb.gov.tr/saglik/ibb-hpv-formu/” ifadelerine yer verdi.

KİMLER ÜCRETSİZ HPV AŞI UYGULAMASI PROJESİ KAPSAMINDA?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı Sağlık ve Hıfzıssıhha Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, HPV Aşı Uygulaması Projesi kapsamında; İstanbul il sınırları içinde ikamet eden ve belediyeden sosyal yardım alan, 9-26 yaş arası bireyler/ ebeveynler yararlanıyor.

Paylaşın:
Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ