logo

İBB Başkanı, ‘İstanbulluları Ve Taksici Esnafını Mutlu Edeceğiz’

İBB Başkanı, ‘İstanbulluları Ve Taksici Esnafını Mutlu Edeceğiz’

İstanbul’da kaliteli sisteme ve değişime ihtiyaç olduğun vurgulayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “yeni sistemle İstanbulluları ve taksici esnafını mutlu edeceğiz” dedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul’da herkesin memnun olduğu kaliteli bir sisteme ve bu değişime ihtiyaç olduğuna işaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  yeni bir taksi sistemiyle hem İstanbulluları hem taksici esnafını mutlu edeceklerini söyledi.

İstanbul’da herkesin memnun olduğu kaliteli bir sisteme ve bu değişime ihtiyaç olduğuna işaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  yeni bir taksi sistemiyle hem İstanbulluları hem taksici esnafını mutlu edeceklerini söyledi.

HERKESİN MEMNUN OLDUĞU KALİTELİ BİR SİSTEME, DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,  açıklamasında, “Üzerine çalıştığımız yeni bir taksi sistemiyle hem İstanbulluları hem taksici esnafını mutlu edeceğiz. Şehrimizin artık bir avuç insanın değil herkesin memnun olduğu kaliteli bir sisteme ve bu değişime ihtiyacı var.” Dedi

1000 TANESİ YOLCU KALMAYAN DOLMUŞ VE MİNİBÜSE; 6 BİN TAKSİ

Ekrem İmamoğlu, Çalar Saat programında İsmail Küçükkaya’ya yaptığı açıklamada, “Bizim getirdiğimiz 6 bin taksi konusu var. Bunun 1000 tanesinin 750’si, yolcusu kalmamış minibüs hatlarına verilecek. 250 tanesi ise yolcusu kalmamış dolmuş hatlarına verilecek. Kalan 5 bin taksi ise yeni taksi olacak. Kiralama modeli ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işletecek. Bunu da İBB işletecek. Bir kere takside kalite, kurumsallaşma olacak. Bir de taksici esnafını rahat ettirecek. Maaş derdi, güvenlik derdi, SGK veya bir takım kişisel sorumlulukları ile sorunu kalmayacak.” İfadelerine yer verdi.

TOGG MARKALI YERLİ OTOMOBİLLE ÇALIŞMAYA HAZIRIZ

Takside yerli marka ile çalışmaya hazır olduklarına işaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu “Piyasayı 3-5 plaka ağasının elinden alıp, İstanbullunun regüle ettiği bir hizmet alanına dönüştüreceğiz. Bu konuda kararlıyız. Toplumun yüzde 96’sı bu taksiyi istiyor. Biz bu araçları 3 yıl içerisinde TOGG markalı yerli otomobille çalışmaya hazırız.”  Diye konuştu.

DENİZ ULAŞIMI: DENİZ TAKSİ

Ulaşımda denizin de kullanılacağını vurgulayan İmamoğlu, “İstanbul’da deniz taksiyi, 2021’de ciddi bir şekildi harekete geçireceğiz. Denizi aktif kullanmak zorundayız. Deniz ile raylı sistemleri entegre edecek çalışmalarımız var.” Dedi.

TURİZM BELGELİ ARAÇLARA GÜZERGAH

UKOME’de iki önemli ulaşım konusunun gündeme geleceğine işaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, turizm belgeli araçlar için, “Eylül UKOME’si bizim için önemli. UKOME’de iki konu önemli. Bir tanesi; turizm araçlarına güzergah belgesi verilmesi konusu. Haksız bir şekilde bu turizm belgeleriyle ilgili tartışma büyüdü. Bunlar bir taksi gibi hizmet etmeyecekler. Kendi işlerini yapabilmeleri adına, belgelerini almaları açısından, turizm amaçlı araçlara, güzergah belgelerinin haklarını vereceğiz bu ayki UKOME’de. Bu çok önemli. Çünkü binlerce esnafımızı ilgilendiriyor, binlerce.” Açıklamasını yaptı.

İSTANBUL ULAŞIMINDA SERVİSÇİLER

Mayıs 2015’ten itibaren servisçilik yaptığını belgeleyenlere plaka verileceğini kaydeden Ekrem İmamoğlu, “Bir müjdeyi daha vereyim. Bu da servisçileri ilgilendiriyor. Çünkü on binlerce servisçi vatandaşımız var.Tahditlerini alamamışlardı. Bu tahdit konusuyla ilgili, 25 Mayıs 2015 ile 31 Mart 2019 tarihleri arasında servisçilik yaptığını belgeleyen servisçi esnaf kardeşlerimize de yine plaka ücreti karşılığında, bir adet servis plakasını vereceğiz bu ayki UKOME’de.” Dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ