logo

İBB BAŞKANI TOPBAŞ’TAN BAYRAM MÜJDESİ

İBB BAŞKANI TOPBAŞ’TAN BAYRAM MÜJDESİ

bayramlasma_ibbİBB’de bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın servisçilere verdiği plaka müjdesiyle ilgili ‘tamam dediysek, sözümüz yerde kalmaz’ dedi.

TOPBAŞ: BİZİM SÖZÜMÜZ YERDE KALMAZ SERVİSÇİLERİN SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki çalışma arkadaşlarıyla bayramlaşan Başkan Kadir Topbaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın servisçilere verdiği plaka müjdesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

“Özellikle ifade ediyorum ki; bizim sözümüz yerde kalmaz. Biz tamam dediysek mutlaka gerçekleştiririz” diyen Kadir Topbaş, “Ama sistemi doğru kurarksak hepimizi mutlu edecek bir sonuca doğru gider. Gelecekte de niye böyle oldu denmesinin önünü kesmiş oluruz. Bu bakıma servisçi kardeşlerimiz endişe etmesin” diye konuştu.

Servisçilerin plakayı beklediğini bildiklerini ifade eden Topbaş, devlet özelliği gösteren İstanbul’un başka şehirlere benzemediğini ve servisçilerin bu sorununu çözek için şehre uygun bir sistem kurmak zorunda olduklarını söyledi. Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Bu konu hemen bir yazıyla oldu bittiye getirilemez. Çok ciddi bir çalışma gerekiyor. Bu çalışmayla binlerce hak sahibi olacak servisçimiz var. Üst düzey bürokratlarımız ilgili oda ve derneklerle görüşüyor. Görüşmeler devam ediyor. Doğru bir sistem kurmalıyız ki yarın bu şehre, gelecek kuşaklara problem olmasın. Bu hassasiyeti içimizde taşıyoruz.”

Yaptıkları her çalışmada özellikle taksici, minibüsçü ve halk otobüsçü esnafı mağdur etmemeye özen gösterdiklerini vurgulayan Topbaş, şunları kaydetti; “Bizden sonra ne olursa olsun demiyoruz. Kimsenin hayat nizamını, hayata tutunma ağlarını kopartmak istemiyoruz. ‘Esnafımıza daha neler katabiliriz? Daha nasıl çalışabilirler? Daha nasıl mutlu olabilirler’, hep buna bakıyoruz. Bir yerde park yaparken, yol geçirirken veya dönüşüm çalışması yaparken de tüm hassasiyetimiz, aman kimse mağdur olmasın… Kimse ezilmesin, üzülmesin… İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesi olarak hizmetlerimize bu hassasiyetle devam ediyoruz.”

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ