logo

İBB Üniversite Öğrencilerine Maddi Destek Oluyor

İBB Üniversite Öğrencilerine Maddi Destek Oluyor

2019’dan bu yana üniversite öğrencilerini destekleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) “Genç Üniversiteli Eğitim Desteği” başvurusu 5-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

İBB, üniversite öğrencilerine 3 bin 200 TL eğitim desteği sağlayacak. Başvurular, 5-22 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

63.192 ÖĞRENCİ YARARLANDI, SİZ DE YARARLANIN!

“Genç Üniversiteli Eğitim Desteği” ile ilgili açıklama yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Üniversite öğrencilerine 3 bin 200 TL destek sağlıyoruz. Ekonomik zorluk yaşayan genç üniversiteli kardeşlerimiz 5-22 Ekim tarihleri arasında https://gencuniversiteli.ibb.istanbul sayfasından başvurabilir. Bugüne kadar 63.192 öğrenci yararlandı, siz de yararlanın.” İfadesini kullandı.           

İBB’nin “Eğitim Desteği” programından yararlanmak isteyen öğrenciler, İBB’nin gencuniversiteli.ibb.istanbul sitesi üzerinden taleplerini iletecek. 2019 yılından bu yana gerçekleştirilen yardımdan bugüne kadar 63.192 öğrenci yararlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2019’dan bu yana üniversite öğrencilerini destekliyor. Bu yıl öğrenci başına 3 bin 200 TL destek sağlanacak. ‘Genç Üniversiteli Eğitim Desteği’ programı kapsamında bugüne kadar toplam 63.192 öğrenciye ödeme yapıldı.

Destek için başvuran aday öğrenciler değerlendirmeye alınacak. ’İBB Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği’ne göre başvurusu onaylanan üniversite öğrencilerine maddi destek sağlanacak. 2021-2022 eğitim öğretim dönemi başvuruları, 5-22 Ekim tarihleri arasında https://gencuniversiteli.ibb.istanbul/ web sitesi üzerinden alınacak.

itvhaber

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ