logo

İçerenköy Hali’nin Tuzla’ya Taşınması 2020 Yılına Sarktı

İçerenköy Hali’nin Tuzla’ya Taşınması 2020 Yılına Sarktı

Tuzla proje alanındaki işgalciler nedeniyle gecikme yaşandığını kaydeden İBB Sebze ve Meyve Hali Müdür Yardımcısı Celal Özden, İçerenköy Hali’nin 2020 yılı içinde taşınacağını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’dei trafik sorununun kaynaklarından olan Sebze Halinin taşınması için çalışmaların sürdüğünü kaydeden İBB Sebze ve Meyve Hali Müdür Yardımcısı Celal Özden, Tuzla’da yapımı süren yeni hal tesislerinin tamamlanması ile 2020 yılı içinde İçerenköy Sebze ve Meyve Hali’nin taşınacağını kaydetti.

Ataşehir İlçe Kaymakamlığı’nın düzenlediği Huzur Toplantısı’nda bilgi veren İBB Tuzla Hali Projesi sorumlusu ve İBB Sebze ve Meyve Hali Müdür Yardımcısı Celal Özden, gecikme nedeniyle Ataşehirlilerden özür dileyerek, proje alanındaki işgalcilerin tahliyesindeki gecikmeler nedeniyle taşınma işlemlerinin 2020 yılına sarktığını ifade etti.

ELDE OLMAYAN SEBEPLERDEN ÖNÜMÜZDEKİ SENEYE SARKTI

Yeni hal inşaatının yapıldığı alanda işgallerin kaldırılma işlemlerinin tamamlandığını, işgalcilerden hurdacıların olduğu alanın da valilikle yapılacak görüşme ile çözümün sağlanacağını ve onların da taşınması ile 2 – 3 ay içinde projenin yapımına başlanacağını kaydederek; “Elde olmayan sebeplerden önümüzdeki seneye sarktı. Ataşehirlilerden özür dileriz. Önümüzdeki sene tamamlanacak proje ile  İçerenköy Sebze ve Meyve Hali’nin Tuzla’daki yeni yerine taşınma işlemi gerçekleşecek” dedi.

TUZLA HAL PROJESİNDEKİ ÇALIMA EKRANLARDAN TAKİP EDİLEBİLİR

Tuzla’daki yeni hal projesinin yapımını  devam ettiğini kaydeden Celal Özden, yapım çalışmalarını anlık olarak İçerenköy Sebze ve Meyve Hali’ndeki ekranlardan takip edilebildiğinin altını çizdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ