logo

İçerenköy Kulüp Başkanı Keskin ‘Tek Sıkıntımız Tesis’

Ataşehir’de spor tesisinin yetersizliğine dikkat çeken İçerenköy Kulüp Başkanı Sebahattin Keskin, kullanımlarına açılacak sahada planlanan tesisi İBB’nin bir an evvel yapmasını istedi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir’de spor tesisinin yetersizliğine dikkat çeken İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, itvhaber.com adına Recep Kenan tarafından gerçekleştirilen ve Metin Çimen, Turgut Uygun’un da yer aldığı Yürütme Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu söyleşide, Büyükşehir’in planladığı tesisin bir an evvel yapılmasını ve bu arada da sahanın kullanımının kendilerine açılmasını talep ederek, “Büyükşehir belediyesi gelsin burayı yapsın. Hiç birimiz yönetici olmayalım. İşletmesini kendileri yapsın. Yeter ki mahallemizin çocukları burada sporunu yapsın. Biz buna razıyız” dedi.

25’İNCİ KURULUŞ YILINI GECEYLE KUTLAYACAĞIZ

İstanbul’un en eski yerleşim birimleri arasında yer alan, 120 bin insanın yaşadığı İçerenköy Mahallesi’nde İçerenköy İdmanyurdu Spor kulübünü arkadaşları ile kurarken, yapılaşmanın bu kadar  yoğun olmadığı 90’lı yıllarda İçerenköy’de bir saha yapılabilecekken, ihmal ettiklerini itiraf eden İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, 1992 yılında kurulan çeyrek asırlık İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübünün bu yıl 25’inci kuruluş yılını kutlayacaklarını kaydederek; “İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü çeyrek asırlık bir kulüp. Arkadaşlarla bir gece yapmayı planlıyoruz.  Gecede asıl amacımız paradan çok İçerenköylüler ve kulüp üyeleri bir araya gelsin, tanışsın, kaynaşsın. Bu kutlamaya, kurucuları, başkanlık yapmış yönetim kurulunda görev yapmış arkadaşlarımızı, Ataşehir Mülki idare amirlerini davet ederek plaket takdim edeceğiz. Ayrıca Ataşehir Mülki idare amirlerini de davet edeceğiz. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Emniyet ve Milli Eğitim Müdürümüz, siyasi parti başkanları gelsinler bize destek olsunlar, kürsüden söyleyecek bir şeyleri varsa söylesinler. Biz sporun siyaset üstü olduğuna inandığımız için her görüşe ve her düşünceye açığız. Biz, siyaset değil çocuklara spor yaptırmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

FUTBOLA VE ENGELLİLERE İLAVE BİRÇOK BRANŞTA  FAALİYET

Diğer bazı kulüpler gibi futbol ağırlıklı bir kulüp yapılanması istemediklerini sporun birçok branşında da faaliyet göstermek istediklerini ifade eden İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, Yürütme Kurulu üyelerinin de katıldığı ve itvhaber.com adına Recep Kenan tarafından gerçekleştirilen söyleşide,  engellilere yönelik branşlarda da faaliyette bulunmayı hedeflediklerinin altını çizerek; “Futbol ağırlıklı olan yapılanan kulübümüzde, farklı branşlarda da faaliyetler vermeye çalışacağız. Futbola ilaveten Basketbol, Voleybol, Judo, Badminton, Masa Tenisi, Atletizm, Taekwando, Yüzme ve Wushu branşlarında faaliyetlerimiz olacaktır.  Buna ilave olarak bedensel engelliler, işitme ve görme engellilere yönelik faaliyetlerimiz de var.  Bedensel Engelliler için, Masa tenisi, Basketbol ve Atletizm branşlarında, İşitme engelliler ve görme engelliler için de Judo branşlarında faaliyetlerimiz olacak” dedi.

KAPALI KULÜP BİNASINI VE SPOR BRANŞLARINI FAALİYETE GEÇİRDİK

Yönetim olarak göreve geleli 6 ay olduğunun altını çizen Başkan Sebahattin Keskin, kapalı olan kulüp binasının elektrik ve su sorununu çözerek faaliyete geçirdiklerini kaydedip, yakın gelecek hedefleri ile ilgili de; “Kapalı kulüp binasını faaliyete geçirdik. Futbol takımlarımızı kurduk. Şu anda lig maçlarında oynamaya başladılar. Bu sezon bütün branşlarda liglere gireceğiz. Forma ve malzemelerimiz hazır.  Buna ilave olarak Atletizm takımını oluşturduk. Pist koşularını kapsayan atletizmi bütün Ataşehir’e yaymaya çalışıyoruz. İstanbul yarışmalarında bir birinciliğimiz birde bronz madalyamız var. Şu an Kocaeli’deki yarışmalara katılacaklar. Burada önemli olan temsil edilmek ve İçerenköyümüz ile kulübümüzün tanıtımı yapmak” açıklamasında bulundu.

BÜYÜKŞEHİR İZİN VERSİN,  TESİS YAPILANA KADAR BİZ KULLANALIM

Ataşehir’deki spor tesisi eksikliğinin altını çizen, bu sürede İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından spor tesisi yapılacağı bilinen İçerenköy Spor Sahası’nın olduğu alanın çalışmalar başlayana kadar kendilerinin kullanımına açılmasını talep eden İçerenköy İdmanyurdu Kuülüp Başkanı Sebahattin Keskin, bir çok branşta yapacakları sportif faaliyetlerin tesis yokluğu yada yetersizliği nedeni ile geçekleştirilemeyeceğini üzüntü ile gözlemlediklerini kaydederek, “Judo’da lisanslı sporcularımız var.  Salonumuz olmadığı için malzemeleri aldık depoda duruyor. Basketbol içinde çalışacak salon bulamadık.  Bedensel engelliler içinde tesise ihtiyacımız olacak. Sahamızın olduğu alan Büyükşehir Belediyesinin yeri ve burada tesis yapılması için ihale olacağı söyleniliyor.  Ama gördüğünüz gibi yapılan bir çalışma yok. Yapacak mı? Yapmayacak mı? Onu da bilemiyoruz. İki arada kaldık.  Gerekli izin için Büyükşehir belediyesine yazı yazdık.  Bizim tek ricamız; izin verilsin,  burası yapılana kadar biz kullanalım. Yapsınlar, işletmesini de kim yaparsa yapsın, bizim için önemli olan mahallemizin çocuklarını ve gençlerini sokaklardan kurtarıp burada spor yapmalarını sağlamak. Hiçbir arkadaşımız ticari amaçla bu işe yaklaşmıyor.  Yeter ki spor tesis olsun çocuklarımız yararlansın” şeklindeki taleplerini dile getirdi.

GEÇİCİ ÇÖZÜM “ÇADIR TESİS”

Tesis sorunun geçici çözümüne yönelik “Çadır Tesis” önersinde bulunan İçerenköy İdmanyurdu Kulüp Başkanı Sebahattin Keskin, Büyükşehir ve Ataşehir ilçe belediyelerinin desteklerini de istediklerini kaydettiği ettiği açıklamasında, “Kulüp binamızın yanında spor salonu görevini yapacak bir büyük çadır kurulabilir. Bu çadırda özellikle mücadele sporu dediğimiz Güreş, Judo, Taekwando gibi branşlarda eğitim verilebilir. Bunun için de Belediye Başkanımızdan randevu talep ettik bu düşüncemizi kendisine söyleyerek çadır kurulması yönünde kendilerine teklifimizi sunacağız.  Sanırım olumlu cevabı alacağız diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

ÇOCUKLARIMIZ ANTRENMANLAR YABANCI DİLLE YAPACAK

Sportif faaliyetlerin yanı sıra çocuklara bilgisayar ve yabancı dil eğitimi de vermeyi planladıklarını kaydeden, antrenmanları yabacı dille yaparak dil öğrenimine de katkının yer aldığı eğitime yönelik planları ile ilgili de şu açıklamaları yaptı;
“Saha düzenlenmesi tamamlanırsa yabancı dil bilen hocaları antrenmanlara getirerek çocuklarımıza yabancı dille hitap etmelerini sağlayarak sahada yabancı dille tanışmalarını ve yabancı dil derslerine de faydalı olacağını düşünerek böyle bir uygulamayı yapmayı düşünüyorum. Bunları yapabilmemiz için daha öncede bahsettiğim gibi sahanın düzenlenmesi, ışıklandırılması ve suni çim yapılırsa bizde elimizden gelen tüm imkânlarımızı çocuklarımızın faydalanabilecekleri her konuda seferber etmeye hazırız.”  

ANTRENMANLARIMIZI ATAŞEHİR DIŞINDA RİCA MİNNET YAPIYORUZ

Keskin, kapatılan bir tesisin çim halılarını İçerenköy’deki sahaya taşımak için çalıştıklarını kaydederek “Şimdi çıkma çim halı bulduk.  Alabilirsek buraya sereceğiz. Resmi maç oynanmazsa bile antrenmanlar yapılabilir. Çünkü biz antrenmanlarımızı Ataşehir dışındaki sahalarda rica minnet ve hatır gönül şeklinde yapıyoruz.  Vatandaş da bize, “siz burayı aldınız ama daha bir şey görmedik” diyor ve haklılar. Kimisi de bizi emlakçı sanıyor.  Halbuki vatandaş burayı ne kadar kullanırsa o kadar da sahiplenmiş oluruz” dedi.

OKUL EĞİTİMİ İLE BİRLİKTE SPORTİF EĞİTİMLE, TOPLUMA FAYDALI BİREY YETİŞTİRMEK

Eğitimin tek tedrisatlı oluşu ile birlikte çocukların spora gelmeleri ve antrenmanlara katılmalarının güçleştiğini vurgulayan Sebahattin Keskin, “Saat 16.30’da okuldan çıkan çocuk buraya aç susuz nasıl gelebilir?” sorusunu yönelterek;  “Tüm zorluklara rağmen çocuklarımızın okulda almış oldukları bilimsel eğitimin yanı sıra, bizde spor eğitimi vererek, topluma faydalı birer birey olmaları yolunda faydalı olmaya çalışıyoruz. Özellikle Engelli çocuklarımız için eğer istediklerimiz gerçekleşirse ki; “zor bir şeyde değil” sağlam çocuklarla maç yaparak kendilerine öz güven kazanmalarını sağlayacağız. Engellilerimize “bende maç, masa tenisi oynayabiliyorum, bilek güreşini yapabiliyorum” diyerek öz güvenlerini kazandırmış oluruz. Bunları yaparken başta Spor Bakanımız olmak üzere belediyemizden sporsever ve hayırseverlerden destek isteyeceğiz” dedi.

ARACIMIZ, MALZEMEMİZ VAR; TEK SIKINTIMIZ TESİS

“Büyükşehir belediyesi gelsin buraya spor tesisini yapsın. Hiç birimiz yönetici olmayalım. İşletmesini kendileri yapsın. Yeter ki mahallemizin çocukları burada sporunu yapsın. Biz buna razıyız” diyerek bir an evvel tesisin İçerenköylülere ve Ataşehirlilere kazandırılmasını talep eden İçerenköy İdmanyurdu Spor Kulübü Başkanı Sebahattin Keskin, Ataşehir’deki tüm sahalar dolu olduğu için Acıbadem’e antrenmana gitmek zorunda kaldıkların atını çizerek,  “Komşu ilçelerde antrenman yapmaya gidiyoruz.  Kendi imkanlarımız ve bir kısmını da bağışçıların desteği ile bir minibüs aldık.  Arabamız var, malzeme sıkıntımız da yok. Tek sıkıntımız tesis. Basın mensubu olarak sizlerden ricamız bu saha yapılıncaya kadar kullanmamıza izin vermeleri için hep birlikte çaba sarf edelim.  İstanbul’un birçok ilçesinde belediyeler halı saha yapmış. Öyle dar alanlara sıkıştırmışlar ki bu güzel alanımızda bir saha yapamıyor ve kullanamıyoruz” ifadeleri ile tesis yokluğundan çalışma yapamadıklarını, tesis için destek beklediklerini kaydetti.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1686 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İçerenköy Kulüp Başkanı Keskin ‘Tek Sıkıntımız Tesis’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İçerenköy Kulüp Başkanı Keskin ‘Tek Sıkıntımız Tesis’
    https://www.itvhaber.com/icerenkoy-kulup-baskani-keskin-tek-sikintimiz-tesis.html#.Wf2tQ8dsr5E.twitter
    #İçerenköy #İdmanyurdu #KulüpBaşkanı #SebahattinKeskin #TekSıkıntımızTesis #Ataşehir #SporTesisi # SporTesisiYetersizliği #İçerenköyİdmanyurdu #İBB #itvhaber