logo

İçerenköy Muhtarlığı Neşet Ertaş’tan Yeni Yerine Taşınıyor

İçerenköy Muhtarlığı Neşet Ertaş’tan Yeni Yerine Taşınıyor

Neşet Ertaş Kültür Evi zemin katından mahalle sakinlerine hizmet veren İçerenköy Mahalle Muhtarlık birimi Meclis kararı gereği yeni yerine taşınıyor.

Recep Kenan / itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran toplantısı 2. birleşiminde gündemdeki maddelerle birlikte İçerenköy Muhtarlığı’nın taşınmasını içeren teklifi karara bağladı.

İÇERENKÖY MAHALLE MUHTARLIĞI TAŞINIYOR

Ataşehir Belediye Meclisi Haziren toplantısında İçerenköy Mahalle Muhtarlık biriminin Neşet Ertaş Kültür Evi zemin katından, belirlenen alanda yapılacak yeni yerine taşınması karara bağlandı. Meclis kararına göre Neşet Ertaş Kültür Evi zemin katı ve Bodrum 1 katı Yaşam Boyu Öğrenme hizmetine tahsis ediliyor.

NEŞET ERTAŞ KÜLTÜREVİ 2 KATI HAYAT BOYU ÖĞRENME’YE TAHSİS

Ataşehir Belediye Meclisi gündemin 4. Maddesindeki, “Neşet Ertaş Kültürevi binasındaki eksi 1. bodrum kat ve giriş katındaki alanların Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürlüğüne tahsis edilmesine ilişkin Hukuk Komisyonunun 05.06.2024 tarihli ve 38 sayılı raporu.” Görüşülerek oylandı.

BİRKAN YILDIZ, “MUHTARIMIZIN ONAYI VE RIZASI TAŞIYORUZ”

Maddenin görüşülmesi sırasında söz alan CHP Gurupbaşkanvekili Birkan Birol Yıldız, Neşet Ertaş Kültürevi binası zemin katında bulunan İçerenköy Muhtarlığı’nın muhtar Sinan İsabetli’nin de görüşünü alarak yeni muhtarlık yeri için birkaç seçenekten biri olan muhtarlığın karşısındaki alanın belirlendiğini söyledi. Yıldız, “Muhtarlık lokasyonu ile ilgili defalarca konuştu. 3 – 4 tane seçenek sunduk. Muhtarımız da Ak Parti grubundaki arkadaşlarımız gibi düşünüyor. Uzağa gitmeyelim dedi. Hemen karşımda alan var. Oraya konumlandırabilirseniz bundan sonraki hizmetlerimi İçerenköylü vatandaşlarımıza vermek istiyorum dedi. Biz de bu teklife sıcak baktık. Muhtarımızın zaten onayı ve rızası ile biz orayı taşıyoruz.

EBUBEKİR UÇAR, “MUHTARLIĞIN YERİNDE KALMASINI TALEP EDİYORUZ”

Madde üzerindeki partinin görüşlerini aktarmak üzere söz alan, seçilirken vatandaşın hayatını kolaylaştırma vadinde bulunduklarını, bu amaçla göreve geldiklerini kaydeden AK Partili meclis üyesi Ebubekir Uçar, “Vatandaşın hayatını kolaylaştırmak üzere buraya geldik. Zorlaştırmak da istemiyoruz. Burada sizlerden talebimiz, grup olarak biz muhtarlığın yerinde kalmasını talep ediyoruz. Bunu vatandaşımızla mutlaka değerlendirilecektir.” Şeklinde konuştu.

Abubekir Uçan, İçerenköy’ün muhtarlığın yerinin değiştirilmesini doğru bulmadığını ifade ederek; “Muhtarımızın o lokasyondan ayrılmasını biz de istemiyoruz. Zaten az olan yeşil alan yok edilmesin istiyoruz.” Dedi.  

TBB BAŞKANI SEÇİLEN EKREM İMAMOĞLU’NA TEBRİK

Türkiye Belediyeler Birliği seçiminin tamamlandığını belirten CHP Grupbaşkanvekili Birkan Birol Yıldız, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı seçilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ve yönetime seçilen ekibini kutlayarak başarı diledi.

HAKKARİ BELEDİYE BAŞKANI’NIN GÖREVDEN ALINMASINA ELEŞTİRİ

Ataşehir Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısında gündem dışı söz alan CHP’li Meclis Üyesi Müslüm Kocaoğlu, kürsüden yaptığı konuşmasında Hakkarı Belediye Başkanı’nın görevden alınarak Hakkari Velisinin Kayyum olarak atanmasını eleştirdi.

GÜNDEMDEKİ MADDELERİN GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI

Gündemdeki maddelerin görüşülerek oylanmasına geçildi. Yapılan oylamada, 1, 3, 5, 6, 7 ve 8.maddeleri oy birliği, 2 ve 4.maddeleri ise oy çokluğuyla kabul edilerek karara bağlandı.

Oturumu yöneten Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Kaya Uluyılmaz, gündemde görüşülecek madde kalmadığı gerekçesiyle ve 01 Temmuz 2024 Pazartesi Günü toplanmak üzere oturumu kapattı.

Paylaşın:
Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ