logo

İÇERENKÖY’DE KÜLTÜR MERKEZİYLE YENİ MUHTARLIK BİRİMİ

İÇERENKÖY’DE KÜLTÜR MERKEZİYLE YENİ MUHTARLIK BİRİMİ

ayhan_ozturk_icerenkoy-1Yeni hizmet biriminde görev yapmaya başlayacak olan İçerenköy Mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk, Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nin Belediyenin İçerenköy’e güzel bir hizmeti olduğunu söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçerenköy Muhtarlığının bulunduğu arsa üzerine Ataşehir Belediyesi tarafından inşa edilen Neşet Ertaş Kültür Merkezi İçerenköylülerle birlikte Ataşehirlilere hizmet vermeye başladı. Ataşehir Belediyesi’nin emlak vergilerinin de ödenebileceği vezneleri, telefon, doğalgaz faturalarının ödenebileceği veznelerin yer alacağı kültür merkezinde İçerenköy Muhtarlığının hizmet vereceği oldukça ferah modern bir çalışma ofisi de yer alıyor.

İÇERNEKÖYLÜLERİ OLDUKÇA RAHATLATACAK

Görev yapacağı Neşet Ertaş Kültür Merkezi’ndeki yeni hizmet alanından oldukça memnun görünen İçerenköy Mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk, belediye ve diğer kurumlara ait ödemelerin yapılabileceği veznelerin yer almasını İçerneköylüleri oldukça rahatlatacağına işaret ediyor.

Ancak 12 yıldır muhtarlıktaki yerinde İçerenköylülerin ihtiyacına cevap veren İSKİ’nin yeni hizmet merkezindeki yerlerini küçük olduğu gerekçesiyle beğenmeyerek geri çekecekleri yönünde karalarını bildirdiklerini kaydeden Öztürk İSKİ hizmet birimi ile ilgili; “İSKİ’ye iki vezne açtık. Ataşehir İlçesinde İSKİ’ye ait abone ve sözleşme hizmeti verdiğiniz ve fatura ödeme yeriniz yok. Ataşehirlileri Kadıköy’e Ümraniye’ye gönderiyorsunuz. Size verilen yeri beğenmiyorsanız yer kiralayın Ataşehirlileri hizmetten mahrum etmeyin diyoruz” ifadelerini kullandı.

2 YILI HAZIRLIK,  1 YILDA YAPILDI

35 bine yakın konutun olduğu Türkiye’nin en büyük mahallelerinden birisi olan Ataşehir’in İçerenköy Mahallesi Muhtarlığının 800 M2 yakın arsaya sahip olduğunu ifade eden Muhtar Ayhan Öztürk, Ataşehir Belediye Başkanı ile yaptıkları istişare sonunda Neşet Ertaş adı altında bir kültür merkezi yapılması taleplerini uygun gördüklerini kaydederek; “2013 yılında başladık Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nin yapımına. 2013 yılından bu güne 3 yıl geçti. İlk iki yılımız muhtarlığımıza ait arsanın altından geçen; yüksek gerilim, İSKİ’ye ait 800’lük, 400’lük borular ve ana vanalar, doğalgaz hattını deplase yapmakla geçti. Deplase işlemleri tamamlandıktan sonraki bir yılda inşat tamamlandı” dedi.

İÇERENKÖY’E BÜYÜK HİZMET

Böyle örnek binanın yapılmasının İçerenköy’e çok büyük bir hizmet olduğunu kaydeden Muhtar Ayhan Öztürk, lise ve üniversiteye hazırlanan İçerenköylü öğrenciler için açılan kursların dolduğunu ifade ederek; “-Çocuklarımızı hangi ideolojideki dershaneye gönderiyoruz?- diye düşünmeye gerek yok. Mahallenin insanlarıyla birlikte belediyesinin dershanesine yollarsa o çocuk, rahat ve huzur içinde eğitimi alacak” diye konuştu.

İSTİHDAM MERKEZİ KURULDU

Neşet Ertaş Kültür Merkezi bünyesinde İçerenköylülere iş imkanı sağlayacak olan İstihdam merkezi kurulduğunu kaydeden Ayhan Öztürk, işveren ve iş arayanları buluşturmayı amaçlayan kültür merkezinin en önemli bölümde üniversite mezunu genç işsizlere istihdam olanağı yaratmanın hedeflendiğini vurguladı.

SPOR FAALİYETLERİ İÇİN SALON

Yeni kuşak gençlerin yaşam biçimi ve beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak oldukça kilolu olduklarına dikkat çeken İçerenköy Mahalle Muhtarı Ayhan Öztürk, Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde İçerenköylülere ücretsiz olarak hizmet veren spor salonunda yapacakları spor faaliyetleri ile kalorilerini azaltma imkanına kavuştuklarını kaydetti.

BU HİZMETE SAHİ ÇIKILMALI

“Bu hizmete sahip çıkmak lazım… Böyle hizmetleri yapanlara; Allah razı olsun demek lazım” diye konuşan Muhtar Öztürk, “Bu bina yapıldı. Binayı yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi giderken götürmeyecek, mahallenin olacak… 22 yıllık muhtarımız Tacim bu arsayı il özel idaresinden mahalle adına almış muhtarlık binası yaptırmıştı. Biz geldiğimizde onun binasını kullandık. Bir gün bizde gideriz, bizden sonra gelen muhtarlar da böyle güzel hizmet binasında görev yapar. Bu vatan için eser bırakan herkesten Allah razı olsun. Fitnelik, fesatlık ve münafıklık yapana da Allah fırsat vermesin” dedi.

İÇERENKÖY KEMAL SUNAL KÜLTÜR MERKEZİ İLE DAHA GÜZEL OLACAK

Ataşehir Belediyesi’ne teşekkür eden ve personeline başarılar dileyen İçerenköy Muhtarı Ayhan Öztürk, Yeni Yol’daki Kemal Sunal Kültür Merkezi’nin tamamlanmasının İçerenköy için daha da güzel olacağını ifade ederek, “insanlarımız para vererek sinema tiyatroya gitmekte güçlük çekiyor. Sosyal faaliyetlere katılamıyor. İnsanlarımız AVM’ler yerine mahallelerindeki bakkallara, sahip çıksın” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
516 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ