logo

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bakanlıktan İstifa Etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bakanlıktan İstifa Etti

İçişleri Bakanı Soylu, “Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum.” Açıklamasın yaparak Bakanlık görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Recep Kenan/itvhaber.com

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Gayretle ve titizlikle yürütülen süreçte, salgının önlenmesine yönelik sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, şahsıma aittir.” açıklamasında bulundu.

SÜLEYMAN SOYLU’NUN İSTİFA AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, istifası ile ilgili yaptığı açıklamada, ”Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanmasının sorumluluğu her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiçbir zaman zarar vermek istemediğim aziz milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum. Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık. Allah milletimizi korusun. Saygılarımla. Süleyman Soylu” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ