logo

İçişleri Bakanlığı Talimatıyla Koronavirüs Denetimleri Sürüyor

İçişleri Bakanlığı Talimatıyla Koronavirüs Denetimleri Sürüyor

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak Ataşehir’de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla koronavirüs önlemlerine yönelik denetimler devam ediyor.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir İlçe Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ilgili daire amirleri, İçişleri Bakanlığı’nın 05.08.2020 tarih ve 12750 sayılı genelgesi doğrultusunda Ataşehir’de Koronavirüs salgını ile mücadele tedbirlerinin uygulamasın denetlendiği uygulamaya katılıyorlar.

Ataşehir Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda; Zabıta, Emniyet, İlçe Sağlık, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden ve uzmanlık bilgisine sahip meslek odaları temsilcilerinden oluşan ekipler, koronavirüs (covid-19) önlemlerine ilişkin, işletmeleri önlem almaları konusunda bilgilendirip denetimler gerçekleştirdi.

Önceki hafta Paladium AVM’den başlayan ve Watergarden ile devam eden denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh salonları, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları denetlendi.

Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “İçişleri Bakanlığımızın Genelgesi doğrultusunda Ataşehir Kaymakamımız İsmail Hakkı Ertaş, İlçe Emniyet Müdürümüz Mesut Aslan ve Belediye Başkan Yardımcıları Ekrem Köse ve Orhan Çerkez ile birlikte İlçemizde bulunan iş yerlerinin denetimlerini gerçekleştirdik. Sevdiklerimiz ve kendimiz için Sosyal Mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymayı lütfen ihmal etmeyelim.” İfadeleri ile salgından korunmak için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymanın önemine dikkat çekildi.

Ataşehir’deki denetimlere Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ile birlikte; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan, Zabıta Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve diğer birim yetkilileri katıldı.

İÇİŞLER BAKANLIĞI KORONAVİRÜS DENETİMİ GENELGESİ

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ