logo

İLGEZDİ ‘ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI YETERİNCE GECİKTİ’

Atasehir_battal_İlgezdi_imar4o yıldır bu bölgede yaşayan insanların uzun zamandır plan beklediğinin altını çizen Ataşehir Belediye Bakanı Battal İlgezdi, planların yeterince geciktiğini artık çıkması gerektiğini söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Belediye Meclisi bütçe görüşmeleri sonrası teşekkür konuşması için kürsüye gelen Başkan Battal İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros mahalleleri sakinlerinin planlarının İBB Meclisine gelerek onaylanmasını istedi.

meclis_ekim (68)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri BAŞKAN BATTAL İLGEZDİ

meclis_ekim (66)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri BAŞKAN BATTAL İLGEZDİ

Planın çıkmamamsının, gecikmesinin kimseye faydası olmadığını, Ataşehirli meclis üyelerinin çıkması için çalıştıklarını yakından bildiğini vurgulayan Başkan İlgezdi; “O bölgedeki insanlar 30, 40 yıldır orada yaşıyorlar. Bu gün 40 yaşındaki vatandaş 80 yaşında olur. Kimseye faydası olmaz. Sayın Başkan Mustafa Bey söyledi, temenni ediyorum; önümüzdeki günlerde bu planlar çıkacak. Çıkması da gerekiyor artık. Yeteri kadar gecikti. Sadece bu mahalleler değil, Ataşehir’in diğer mahallelerinin planları da gecikti. Çıkmazsa ne olur? Ben mahallelere toplantıya gitmiyorum. Niye gitmiyorum? Vatandaş bana mahallesinin imar planını soruyor. Bunun için özellikle gitmiyorum. Planın yapılması onlara seçim kazandırır. Planlar çıkmazsa çıkar mahallelerde, planın niye yapılmadığını, gerekçelerini anlatırım. Ama bana bu pirim kazandırmaz. Kimseye artı değil bu iş. Sadece bölgedeki vatandaşların zararınadır. Bir an evvel planların Çıkması gerekiyor. Çıkmazsa ne olur? 4 yıl sonra seçim var. CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni alacak. O zaman hep beraber planları çıkartırız” diye konuştu.

ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI NEDEN YAPILMIYOR

Kürsüye gelerek Ataşehir’in en önemli sorunu olan imar ile ilgili konuşan CHPli üye Mustafa Kemal Aldoğan, İBB Meclisi’nin Ataşehir’in imarının bu güne kadar çıkartılmadığını, bir bölümü de olsa Yenisahra ve Yakın Çevresi 1/5000 ölçek Nazım İmar Planının yıllardır meclise gelip geri gittiğini hatırlatarak; “İstanbul’un diğer bütün ilçelerinin imar planları yapılmışken, Ataşehir’in imar planları neden yapılmıyor? Ataşehir’in imar planlarını bilmediğimiz bir güç mü engelliyor?” sorularını dile getirdi.

meclis_ekim (16)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri M. KEMAL ALDOĞAN

meclis_ekim (13)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri M. KEMAL ALDOĞAN

İBB tarafından Ataşehir’e verilmesi zorunlu olan bu hizmetin engellenmesinden, Ataşehir’e imar hizmetini getirememiş olmaktan, parti ayrımı olmadan; Ataşehir Belediye Meclisinin bütün üyelerinin rahatsızlık duyması gerektiğini söyleyen Aldoğan; “İstanbul’un diğer ilçelerinin imar sorunu çözülüyor, neden bizim sorunumuz çözülmüyor? İmar sorunun çözülmesi birilerini rahatsız mı ediyor?” sorularını yönelterek; Ataşehir’in çözülmeyen imar sorununun meclisin bütün üyelerini rahatsız etmesi gerektiğine inandığını kaydetti.

meclis_ekim (20)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri M. CEVAT ARZIK

ARZIK, TEKNİK EKSİKLİKLERİN DÜZELTİLMESİNİ İSTEDİK

Ataşehir’de plan bütünlüğü, düzenli bir ulaşım aksı olmadığına dikkat çakan Mustafa Cevat Arzık, hazırlanan Yenisahra ve yakın çevresi ile ilgili planda da gördükleri bu teknik eksikliklerin düzeltilmesi için itirazlarını yaptıklarını ve seçim öncesi aceleye getirmek istemediklerini söyledi.

Ataşehir’in yeni oluşan ilçe olması nedeni ile ulaşım sorunun olduğunu, entegre bir ulaşım ağının olmadığını belirten Mustafa Cevat Arzık, Yenisahra planında da bu düzenlemenin yapılmamış olmasının, devam eden sürecin uzamasına neden olduğunu, yol akslarında değişiklik yapılmasının beklendiğini, bölge halkını mutlu edecek, mağduriyet yaşatmayacak plan yapmaya çalışıldığını kaydetti.

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeler

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri M. CEVAT ARZIK

meclis_ekim (8)

Ataşehir Belediye Meclisi Bütçe Görüşmeleri Ak PArti Grubu

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » »
Share
1995 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İLGEZDİ ‘ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI YETERİNCE GECİKTİ’” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  İLGEZDİ ‘ATAŞEHİR’İN İMAR PLANLARI YETERİNCE GECİKTİ’ |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE…
  https://www.itvhaber.com/?p=77786
  #AtaşehirBelediyeBakanı #Battalİlgezdi #Plan #İBBMeclisi #Yenisahra #Barbaros #CHP #MustafaKemalAldoğan #İBB #Meclis #MustafaCevatArzık #AkParti #İmarPlanı