logo

İLGEZDİ, ‘OHAL KALICI HALE Mİ GETİRİLMEK İSTENİYOR?’

anayasa_tbmm_gamzeTBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “OHAL kararnamesi ile yapılan düzenleme siyasi karar değil mi? diye sordu.

Recep Kenan/itvhaber.com

Anayasa değişikliği görüşmeleri yapılan TBMM Genel Kurulu’nda konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş ilgezdi, Cumhurbaşkanının kişi ile siyasi hak ve ödevlerine ilişkin konularda kararname yetkisi olmadığı iddialarına dikkat çekerek; “Olağanüstü hal ilanı siyasi bir karar değil midir?” diye sordu.

İktidar sözcülerinin görüşmelerin başından beri “Cumhurbaşkanının kişi hak ve ödevleri ile siyasi hak ve ödevlere ilişkin konularda kararname çıkarma yetkisi olmayacak” dediğinin altını çizen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, konuşmasında “Buradan Sayın Bakana soruyorum; Olağanüstü hal ilanı siyasi bir karar değil midir? Olağanüstü hal kararnameleriyle yapılan düzenlemeler siyasi değimlidir? Cumhurbaşkanı olağanüstü hâl kararnameleriyle yasama yetkisine ortak olmuş olmuyor mu? Bu teklifle şartları ortadan katlığı halde hala yürürlükte olan -OHAL- kalıcı hâle mi getirilmek isteniyor?

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İLGEZDİ, ‘OHAL KALICI HALE Mİ GETİRİLMEK İSTENİYOR?’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İLGEZDİ, ‘OHAL KALICI HALE Mİ GETİRİLMEK İSTENİYOR?’
    https://www.itvhaber.com/?p=110110
    #KararnameYetkisi #OlağanüstüHâlİlanı #SiyasiKarar #YasamaYetkisi #OHAL #GamzeAkkuşİlgezdi #CHP