logo

İLGEZDİ ‘SEVGİYLE BÜTÜN ENGELLER AŞILIR’

Lions_sevgi_seli (0)Sevgi Seli Engelliler Derneği ve Lions Kulübü işbirliği ile “El Ele Engelsiz Geleceğe” projesi kapsamında temin edilen 110 tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Abide Lions Kulübü’nün 100.yılda Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin desteği ile 100 sandalye hayalini gerçekleştirdiği törende konuşan dernek başkanı Fahri Kol, sandalye ihtiyacı olan engelli kalmadığı Türkiye hayalini dile getirdi. CHP PM Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Sevgi Seli Engelliler Derneği‘nin sevgisiyle 2025’teki hayalini gerçekleştireceğine inandığını dile getirdiği törende, Başkan İlgezdi’de 5 engelliyi belediyede işe alma sözü verdi.

Lions_sevgi_seli (56)

Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi‘nde Sevgi Seli Engelliler Derneği‘nin düzenlediği “El Ele Engelsiz Geleceğe” projesi kapsamında Lions Kulübü işbirliği ile 110 adet tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Abide Lions Kulübü ve Sevgi Seli Engelliler Derneği işbirliği ile Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde “El Ele Engelsiz Geleceğe” temennisiyle 10 Elektrikli Engelli Sandalyesi ve 100 Manuel Engelli Tekerlekli Sandalyesi dağıtım töreni gerçekleşti.

Lions_sevgi_seli (34)

Mustafa Saffet Kültür Merkezi (MSKM) İnal Aydınoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile CHP PM Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ile birlikte; Lions 118-Y Genel Yönetmeni Ethem Alkan, Abide Lions Kulübü Başkanı Belgin Özekli, Sevgi Seli Engelliler Derneği Başkanı Fahri Kol, CHP PM Üyesi ve İstanbul eski Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Belediye Meclis üyesi Süleyman Karadağ, AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Selami Kaplan, MHP Ataşehir İlçe yöneticileri, Ataşehir Birlik Platformu Genel Başkanı Uzm. Dr. Osman Arıkan’ın yanısıra LİONS Kulübü üyeleri, Sevgi Seli Derneği yöneticileri, vatandaşlar, engelliler ve aileleri katıldı.

Lions_sevgi_seli (24)

“100’NCÜ YILDA 110 ENGELLİ SANDALYE DAĞITTIK”

210 ülkede yaklaşık 1,5 milyon üyesi olan, karşılıksız hizmet etmeyi yaşam biçimi olarak benimsedikleri ifade edilen uluslararası kuruluş olan Lions Kulübü’nün Türkiye’de kamu yararına çalışan bir çok vakfın kurucusu olduğu vurgulandı. Lions hizmetlerinin yürütülmesi amacıyla kurulan vakıflar dışında çok sayıda STK ile işbirliğiyle projeler yürüten Lions Kulübü’nün 100’ncü yılında 100 engelli sandalyesi dağıtma hayallerinin olduğunu kaydeden Abide Lions Kulübü Belgin Özekli, bu hayallerini Sevgi Seli Engelliler Derneği işbirliği ile 110 engelli sandalye dağıtımını gerçekleştirdiklerini söyleyerek bütün bağışçılara teşekkür etti.

Lions_sevgi_seli (25)

FAHRİ KOL:”HEDEFİMİZ ENGELLERİ AŞMAK”

Abide Lions Kulübü’nün 100.yılı nedeniyle kendileriyle işbirliği yaparak, engelleri aşmak ve 2025’e kadar gerçekleştirilecek engelsiz bir yaşam için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydeden Sevgi Seli Engelliler Derneği Başkanı Fahri Kol,  2025’te sandalyeye ihtiyacı olmayan insanlar görmek istediklerini söyleyerek; “Dernek olarak yaklaşık her yıl 150-200 adet arası engelli sandalyesi dağıtıyoruz. Geçtiğimiz yıl 180 adet engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıttık. Ataşehir’de sandalye ihtiyacı olan engellimiz kalmadı. Dağıtılan sandalyelerin birçoğu Ataşehir’in dışındaki engelli vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kendilerine ulaştırıldı. Derneğimizin ilk günleri olan 2009 yılında tekerlekli sandalye dağıtamadığımız günlerden bugünlere çok şey değişti. Erzurum’a, Trabzon’a, Rize’ye, ihtiyacı olan Türkiye’nin farklı illerindeki engellilerimize sandalye gönderiyoruz. Ataşehir’in vizyonuna yakışır çalışmalarımızı sürdürüyoruz, Bakanlık kanalıyla çeşitli projelerimizi hayata geçiriyoruz. Ataşehir’de engelli vatandaşlarımıza iş istihdamı sağlamak için gayret gösteriyoruz. Partner kurumlarımız, Ataşehir Belediyesi ve KOSGEP işbirliği ile engelli kardeşlerimize kendi işlerini kurmalarını sağlayacak imkanları sağlıyoruz” dedi.

Lions_sevgi_seli (30) Lions_sevgi_seli (31)

BAŞKAN İLGEZDİ: “5 ENGELLİMİZE BELEDİYEMİZDE İŞ İMKANI”

“2002 Yılından bugüne başarılı işlere imza atan Sevgi Seli Engelliler Derneği’ni bu anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum” diyerek konuşmasına başlayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Sevgi Seli Engelliler Derneği’nin engelli istihdamına yönelik çalışmalarını desteklemek amacıyla 5 engelliyi işe alacağı vaadinde bulunarak; “Sizlerin bu anlamlı ve duyarlı çalışmalarınıza karşı Ataşehir Belediyesi olarak 5 engelli kardeşimize belediyemizde iş imkanı sunuyorum. Pazartesi günü konuyla ilgili sizleri belediyeye bekliyorum. 2025’e kadar engelsiz bir Türkiye engelsiz bir insan yapısı için, bizde belediye olarak her türlü desteğe ve çalışmaya hazırız. Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden geliyoruz. Akraba evlilikleri oluyor. Bu noktada Türkiye kendini yeniliyor, değişiyor. Temennimiz bu değişime ayak uydurulması…” şeklindeki konuşmasını, engelliler için yapılan çalışmalarından dolayı katkı verenlere, bağışçılara, organizasyonu gerçekleştiren, Abide Lions Kulübü ve Sevgi Seli Engelliler Derneği’ne teşekkür ederek tamamladı.

Lions_sevgi_seli (38) Lions_sevgi_seli (39)

5 ENGELLİYİ AŞÇI OLARAK YETİŞTİRELİM

Çok yorulmalarına rağmen burada gördükleri ile çok mutlu olduklarını ifade eden Lions 118-Y Genel Yönetmeni Ethem Alkan, bu hizmeti hazırlayan Abide Lions Kulübü’ne ve sponsorlara teşekkür ederek, törene isimi verilen İnan Aydınoğlu’nun konsey başkanları olmasının kendileri için ayrı bir mutluluk olduğunu kaydetti. Birlikte çalışmayı çok sevdiklerini kaydeden Ataevlerinde Ataşehir Belediyesi ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Genel Yönetmen Ethem Alkan, bölgelerinde yaptıkları hizmetin total değerinin 1 milyon 200 bin Lirayı geçtiğini vurgulayarak; 5 engelliye iş sözü veren Başkan Battal İlgezdi’den Lions Ataevi’nden 5 engelliyi aşçı olarak yetiştirmek üzere kursa alınmasını istedi.

Lions_sevgi_seli (46) Lions_sevgi_seli (47)

GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ “ESAS ENGEL SEVGİSİZLİK”

Yaptıkları hizmetler nedeniyle Abide Lions Kulübü ve Sevgi Seli Derneği’ne teşekkür ederek konuşmasına başlayan CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, “Toplumda sosyal sorumluluk projeleri olmazsa gerçekten uçurumlar, engeller o zaman olur. Lions’un 100.yılı ile ilgili hayali, 100 sandalye verme hayali çok kıymetli. Çünkü esas engel sevgisizlik… Sevgiyle bütün engellerin aşıldığını düşünüyorum. Sevgi seli başkanımız da kendi hayalini arz etti.  9 milyon engelli vatandaşımız var. Dedi ki; ‘2025 yılına kadar sandalye verilecek hiçbir engelli kalmaz. Sandalye verecek kimse bulamayız.’ Ben inanıyorum ki Sevgi Seli’nin sevgisiyle bu hayal de gerçek olacak. Milletvekili olarak kimseyi işe alamam yada sandalye de alamam ama bana düşen yasama anlamında girişimde bulunabilirim. Engelliler Bakanlığı teklifinde bulunabilirim. Ya da yerel yönetimler olarak böyle birim kurulması teklifinde bulunabilirim. Bana düşen de bu olur sanıyorum” şeklinde konuştu.

Lions_sevgi_seli (49)

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ RİTİM GURUBUNDAN GÖSTERİ

Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ritm grubu “Cup – Bardak Dansı” isimli gösterileriyle gelen konukları başarılı performanslarıyla etkilediler. Katılımcı konuklar öğrencilerin bu anlamlı performansını coşkuyla alkışladılar.

Lions_sevgi_seli (55) Lions_sevgi_seli (63)

BAŞKAN VE MİLLETVEKİLİ SANDALYELERİ TESLİM ETTİ

Başkan Battal İlgezdi, Gamze Akkuş İlgezdi ve Lions yetkililerinin aralarında olduğu protokol tarafından akülü sandalyeler sahnede sahiplerine takdim edildi, daha sonra düzenlenen etkinlik konser eşliğinde sürdü.

Törende katkı veren ve sponsor olan bağışçılara plaket takdim edildi.

Lions_sevgi_seli (64) Lions_sevgi_seli (65) Lions_sevgi_seli (66) Lions_sevgi_seli (68) Lions_sevgi_seli (70) Lions_sevgi_seli (71) Lions_sevgi_seli (73) Lions_sevgi_seli (80) Lions_sevgi_seli (83)

Lions_sevgi_seli (8) Lions_sevgi_seli (16) Lions_sevgi_seli (51) Lions_sevgi_seli (53)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
2555 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İLGEZDİ ‘SEVGİYLE BÜTÜN ENGELLER AŞILIR’” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İLGEZDİ ‘SEVGİYLE BÜTÜN ENGELLER AŞILIR’
    https://www.itvhaber.com/?p=113625
    #Battalİlgezdi #EngellerAşılır #SevgiSeliEngellilerDerneği #ElEleEngelsizGeleceğe #AbideLionsKulübü #TekerlekliSandalye #AkülüSandalye #Engelli #GamzeAkkuşİlgezdi #FahriKol