logo

İlgezdi Sordu: 4 Kişi Günde 86 Kuruşla Nasıl Geçinir?

İlgezdi Sordu: 4 Kişi Günde 86 Kuruşla Nasıl Geçinir?

TÜİK’in ‘Türkiye’nin 2020 yılında 1,8 büyüdü’ açıklamasını eleştiren İlgezdi, “Açlık sınırı 2 bin 719, asgari ücret ise 2 bin 825 lira! 4 kişi günde 86 kuruşla nasıl geçinir?” diye sordu.

 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi TÜİK’in ‘Türkiye’nin 2020 yılında 1,8 büyüdü’ açıklamasını eleştirerek, “Açlık sınırı 2 bin 719, asgari ücret ise 2 bin 825 lira! Zorunlu harcamalardan geriye 106 lira kalıyor! Allah aşkına 4 kişi günde 86 kuruşla nasıl geçinir?” açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, TÜİK Başkanı değişince istatistiklerin de sihirli bir değnek değnekle düzeldiğini söyleyerek, “Öğrendik ki; ekonomi yüzde 1,8 büyümüş! Oysa halkın gerçeği çok farklı. Sosyal adaletsizlik patladı. İntiharlar arttı. Çünkü açlık sessizleştiriyor! Sesini çıkaramayanları öldürüyor” dedi.

CHP’li Akkuş İlgezdi Saray kabinesinin aç olana, açıkta kalana; “sabredin” dediğini hatırlatarak, “Sabır taşı çoktan çatladı. Gıda enflasyonu yüzde 50’ye yaklaştı. Mutfaktaki yangın her yeri sardı! Alım gücü sürekli düşüyor! Ayçiçek yağı altınla yarışıyor” diye konuştu. 

Açlık sınırının 2 bin 719, asgari ücretin ise 2 bin 825 lira olduğunu hatırlatan Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, “Zorunlu harcamalardan geriye 106 lira kalıyor! Allah aşkına 4 kişi günde 86 kuruşla nasıl geçinir? Elbette geçinemez! Saray kabinesinin gerçeklerle bağı koptu. Yoksunluğu bilmiyor, yoksulluğu görmüyor! Şurası çok açık: 19 yılda dere tepe düz giden, tepeden tırnağa her şeyi satan ama bir arpa boyu yol gidemeyen bu iktidar için ilk seçimde yolun sonu gözüküyor!” açıklamasını yaptı.

itvhaber

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ