logo

İLGEZDİ “TUTUKLU GAZETECİLERE TECRİT ARAŞTIRILSIN”

chp_gamze - akkusCHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi tutuklu gazetecilere uygulanan tecrit için İnsan Haklarını İnceleme Komisyonunda bir alt komisyon kurulmasını önerdi.

Recep Kenan/itvhaber.com

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu CHP’li üyesi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi “Tutuklu Gazetecilere Uygulanan Tecrit” uygulamasının araştırılması için alt komisyon kurulmasını istedi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi olarak, komisyona bazı önergeler sunduğunu belirten CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, sunduğu önergelerle; ‘İş Güvenliği ve İşçi Ölümleri’, “Hastanelerdeki Tutuklu ve Hükümlü Koğuşları” ile “Tutuklu Gazetecilere Uygulanan Tecrit” konularında ayrı ayrı alt komisyon oluşturulmasını önerdiğini kaydetti.

Yeni yasama yılında, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu olarak ikinci toplantılarını yaptıklarını kaydeden CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi; “işçi ölümlerinde Avrupa’da ilk sıradayız. Gazetecilerimiz hapishanelerde tecrit altında. Hastanelerdeki mahkûm koğuşlarında yaşam savaşı veren yüzlerce tutuklu ve hükümlümüz var” dedi.

Bu nedenlerle CHP’li arkadaşlarıyla bir dizi alt komisyon kurulmasını birlikte teklif ettiklerini ifade eden İlgezdi; ilk etapta Hastanelerdeki hasta sağlığı açısından risk unsuru taşıyan Tutuklu ve Hükümlü Mahkûm Koğuşlarının İncelenmesine dair alt komisyon kurulması önergesinin kabul edildiğini kaydetti.

atasehir_gamze

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
868 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İLGEZDİ “TUTUKLU GAZETECİLERE TECRİT ARAŞTIRILSIN”” için 1 yorum

 1. recep : diyor ki:

  İLGEZDİ “TUTUKLU GAZETECİLERE TECRİT ARAŞTIRILSIN” |
  İTV Haber:
  AYRINTI HABERİMİZDE, TIKLAYINIZ…
  https://www.itvhaber.com/?p=82673
  #CHP #İstanbul #Milletvekili #GamzeAkkuşİlgezdi #TutukluGazeteciler #Tecrit #İnsanHaklarınıİncelemeKomisyonu # AltKomisyon #İşGüvenliği #İşçiÖlümleri #Tutuklu #Hükümlü #Koğuş