logo

İlhami Yılmaz ‘Plan Halkla Birlikte Yapıldı’

İlhami Yılmaz ‘Plan Halkla Birlikte Yapıldı’

Yenisahra İmar Planının Meclis görüşmesinde konuşan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, planın Büyükşehir’de kabul görecek şekilde halkla birlikte yapıldığını söyledi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Ocak ayında Meclise gelen komisyona geri çekildikten sonra Şubat toplantında gündem alınan Yenisahra Mahallesi Yakın Çevresi 1/1000 Ölçek Revize Uygulama İmar Planı oy birliği ile kabul edilerek Ataşehir Belediye Meclisi’nden geçti.

Yenisahra Mahallesi Yakın Çevresi 1/1000 Ölçek Revize Uygulama İmar Planı görüşmesi sırasında söz alan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Mecliste önemli bir gün yaşandığının altını çizerek; “Hakikaten bu gün önemli bir gün. Dokuz sene sonra önemli bir gün. Bu plan epeyce bir zamandan beri Büyükşehir gündeminde. Bir kez mahkeme kararı ile iptal edildi. Plan tekrar gündeme geldi.  Çalışmalar başladı. 2017 Kasım ayında 1/5000’lik planlar bitti. Askı süreci ve diğer süreçler tamamlandı. Sonuçta da ayında 1/5000’lik planlar yapılan iki itirazda görüşülerek karara bağlandıktan sonra İlçe Belediyemize geldi” diye konuştu.

Yenisahra Binlik Uygulama İmar Planı Meclisten Geçti https://www.itvhaber.com/yenisahra-binlik-uygulama-imar-plani-meclisten-gecti.html#.Wn30Ilp5zVw.twitter

Gepostet von Recep Kenan am Freitag, 9. Februar 2018

PLAN HALKLA BİRLİKTE YAPILDI

Plan iddia edildiği gibi gizli bir şekilde yapılmadığını kaydeden İlhami Yılmaz, konuşmasında, “Bu plan halkla birlikte yapıldı. Plan gizli bir şekilde yapılmadı. Plan zaten gizli yapılmaz. Biz halkı bilgilendirme adına orada teknik elemanlarla birlikte avukatlarında görev yaptığı ofisler açtık. Bu planlarla ilgili olarak yapılması ve istenilmesi gereken neler var neler yok bu aşamada halkımızla birlikte olduk. Hatta muhtarlarımızda burada, onlarla birlikte bu görüşmeleri gerçekleştirerek uygulama imar planlarıyla ilgili binlik çalışmalar yapıldı. Bu plan çalışması sürecinde emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

PLANLAR BÜYÜKŞEHİRDE KABUL EDİLECEK ŞEKİLDE YAPILDI

Yılmaz, “1999 yılından buyana meclis üyesi olarak görev yapıyorum. O gün de söylenen -İmar Planları üzerinde siyaset yapılmaz- sözüydü. Biz imar üzerinde siyaset yapmamak için elimizden gelen her türlü gayret ve çabayı da sarf ettik. Planla ilgili dün bir toplantı yaptık. Yenisahra ve Barbaros Mahallerinden gelen arkadaşlarımıza gereken açıklamaları yaptık.  Binlik planların, beş binlik planlara uygun olarak Büyükşehirde kabul edilecek şekilde yapıldığını da ifade ettik” diye konuştu.

BÖLGE HALKIMIZA HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Mecliste Yenisahra Mahallesi Yakın Çevresi 1/1000 Ölçek Revize Uygulama İmar Planı görüşmesi sırasında yaptığı konuşmasını “Yenisahra, Barbaros ve Yakın Çevresi için Gerçekten iyi bir çalışma oldu. Bu bölgelerde oturan halkımıza hayırlı ve uğurlu olması temennisiyle komisyondan geldiği şekliyle değil Ak Parti gurubu ile birlikte Barbaros Mahallesi’ndeki bazı adalarla ilgili aldığımız karar doğrultusunda tadilen kabul edilmesini öneriyorum” ifadeleri ile tamamlayarak İmar Komisyonundan gelen Yenisahra Mahallesi Yakın Çevresi 1/1000 Ölçek Revize Uygulama İmar Planının gruplarda alınan karar doğrultusunda “tadilen” oylanmasını istedi.

YENİSAHRA RUİP OY BİRLİĞİYLE GEÇTİ

Meclis Başkanı Sadi Özata İlhami Yılmaz’ın önerisinin Ak Parti grubu tarafından desteklenmesi sonucunda –tadilen- oylattığı Yenisahra Mahallesi ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planına ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonunun raporu her iki grubun kabul oyları ve oy birliğiyle kabul edilerek Ataşehir Belediye Meclisi’nin onayından geçti.

İBB MECLİSİ GÖRÜŞÜLÜP ONAYLAYACAK

Ataşehir Belediye Meclisi tarafından onaylanan Yenisahra Mahallesi ve Çevresi 1/1000 ölçekli 1.Etap Revizyon Uygulama İmar Planı İBB Meclisi tarafından görüşülüp onaylandıktan sonra yürürlüğe girecek.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ