logo

İmamoğlu, ‘Türkiye’deki Zam Fırtınasına Dayanma Şansımız Yok’

İmamoğlu, ‘Türkiye’deki Zam Fırtınasına Dayanma Şansımız Yok’

CNR 7. Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşların ulaşıma yapılan zam tepkisi ile ilgili açıklama yaptı.

Recep Kenan/itvhaber.com

8-16 Şubat tarihleri arasında gezilebilecek olan CNR 7. Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılışına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, vatandaşların zam tepkisi konusunda sonuna kadar haklı olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız. Bunu biliyoruz. 3 yıldır; 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor. Ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizi şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası.” Dedi.

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı açılıyor. Yüz binlerce okuru kitaplarla buluşturacak olan bu fuarın ana temasının “keşfetmek”.

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı açılıyor. Yüz binlerce okuru kitaplarla buluşturacak olan bu fuarın ana teması “keşfetmek”.

Gepostet von Ekrem İmamoğlu am Samstag, 8. Februar 2020

VATANDAŞLARIN ZAMMA TEPKİ GÖSTERMESİ DOĞAL

Gazetecilerin ulaşım zammıyla ilgili sorusunu da fuar çıkışında yanıtlayan  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Vatandaşların zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok. Bu hakkı. Çünkü, bugün Türkiye’de yaşamanın, yaşam koşullarının, ekonomik zorlukların farkındayız. Bunu biliyoruz. 3 yıldır; 2017’nin Mayıs ayından beri zam yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır zam yapmıyor. Ama Türkiye’deki bu zam fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yani yakıt zammını, o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizi şu an yaptığımız; hizmetimizi sürdürebilme çabası. Ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın maliyetlerin çok çok altında kalan bir zam yaptık diyebilirim. Yoksa, bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı.” şeklinde konuştu.

TRAJİKOMİK İFADELERDE BULUNAN SİYASİLERE GÜLÜMSÜYORUM

İBB Başkanı İmamoğlu açıklamasında, ulaşım zammı ile ilgili açıklamasında, “Trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Çünkü niye gülümsüyorum? Sanki Ekrem İmamoğlu’nun zam yaptığı bir husus üzerinden, daha önceki zamları ıskalamaları ve bunun üzerinden siyaset yapmalarına üzülüyorum. Biraz da gülümsüyorum açıkçası. Ama halkımız, her yapılan zamma tepki göstermekte haklı.” İfadelerine yer verdi.  

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ