logo

İmamoğlu’na Ataşehir’de En Yüksek Artış Yenisahra’da

İmamoğlu’na Ataşehir’de En Yüksek Artış Yenisahra’da

23 Haziran Yenileme İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu lehine 31 Mart sonucuna göre Ataşehir’de en yüksek oranda artış Yenisahra’da kaydedildi.

Recep Kenan/itvhaber.com

Siyasi partilerin mahalle yapılanmalarının gayretli çalışmaları yanında adaylar için gönüllü çalışan grupların da bu sonuçlar üzerinde etkisinin olduğu yadsınamaz. Kavga etmeden barış ve dostluk içinde seçim çalışmalarını yürüten bu ekiplerin sonuç üzerindeki etkilerini, tabloları iyi analiz edildiğinde fark edebiliyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçiminde Ekrem İmamoğlu lehine 31 Mart sonucuna göre Ataşehir’de en yüksek oranda Yenisahra’da kaydedilen artış oranı %14.20 oldu. Yenisahra Mahallesi’nde Ekrem İmamoğlu’na verilen oy 2272 olurken 23 Haziran’da bu sayı 2648 olarak gerçekleşti. Yenisahra Mahallesi’nde 23 sandıkta kullanılan oyların 6203’ü geçerli sayılırken İmamoğlu lehine 376 oy artışı kaydedildi.

31 Mart seçimlerinde Binali Yıldırım’a 3730 oy veren Yenisahra Mahallesi’ndeki seçmenlerden 3503’ü 23 Haziran seçiminde Yıldırım için sandık başına gitti. Yıldırım aleyhine sonuçlanan fark ise 277 oy eksilmesi şeklinde gerçekleşti.

Ataşehir genelinde %11 olarak oy artışı yakalayan Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti ortaklığındaki Millet İttifakı İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğu, Yenisahra Mahallesi’nden sonra 2.olarak artışı %13,63 oran ile Örnek Mahallesi’nden aldı. 3. artışı ise İçerenköy’de %11,79 oran ile kaydedildi.

Millet İttifakı İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğu, en çok oy artışını ise 3608 oy artışı ile İçerenköy mahallesinde elde etti. İmamoğlu, 31 Mart seçimlerinde 27059 olan oyunu 30667’ye taşıdı.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ