logo

İSTANBUL’A ŞİDDETLİ YAĞIŞ, KUZEYDE FIRTINA UYARISI

İstanbul için uyarı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların İstanbul genelinde kuvvetli, kuzey kesimlerde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması beklendiğini belirtti.

Recep Kenan/itvhaber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Müdürlüğünce yapılan değerlendirmelere göre, ülke genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara, İç Ege, Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu ile Muğla, Sinop, Ankara, Eskişehir, Erzurum, Kars, Ardahan, Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Trakya kesimi, İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Çanakkale’nin doğu, Balıkesir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli, İstanbul’un kuzey kesimleri ile Kırklareli’nin kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ’NİN KIYI KESİMLERİ İÇİN FIRTINA UYARISI

Çok kuvvetli yağış ve fırtına uyarısı yapılan Kırklareli’nin kıyı kesimlerinde Çatı Uçması, Ağaç veya Direklerin Devrilmesi gibi tehlikelere, diğer bölgelerde de Ani Sel, Su Baskını, Ulaşımda Aksamalar karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtiliyor.

SICAKLIK BATIDA AZALIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimlerde azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

MARMARA’DA KUVVETLİ RÜZGAR, YER YER FIRTINA

Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Marmara’da kuvvetli, yer yer fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ÜLKE GENELİNDE BEKLENEN SICAKLIKLAR:

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar kısa süreli ve yerel olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 24

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; il genelinde kuvvetli, kuzey kesimlerde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. 22

Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23

İzmir: Parçalı ve çok bulutlu 26

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Samsun: Parçalı yer yer çok bulutlu 21

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 22

Erzurum: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 21

Diyarbakır: Parçalı, zamanla çok bulutlu 29

Etiketler: » » » » » » » »
Share
1357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İSTANBUL’A ŞİDDETLİ YAĞIŞ, KUZEYDE FIRTINA UYARISI” için 1 yorum

  1. recep : diyor ki:

    İSTANBUL’A ŞİDDETLİ YAĞIŞ, KUZEYDE FIRTINA UYARISI https://www.itvhaber.com/istanbula-siddetli-yagis-kuzeyde-firtina-uyarisi.html#.Wc9-NwXDvdw.twitter
    #İstanbul #Meteoroloji #KuvvetliYağış #KuvvetliRüzgar #Fırtına #ŞiddetliYağış #İstanbul #Kocaeli #Yalova #Kırklareli #itvhaber