logo

İstanbul’da Fırıncılar Talep Etti: Ekmeğe Yüzde 20 Zam

İstanbul’da Fırıncılar Talep Etti: Ekmeğe Yüzde 20 Zam

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul’da fırıncıların, 2019 Aralık’tan bu yana maliyetlerindeki fahiş artışları gerekçesiyle talep ettikleri ekmek zammı, 2020 Eylül itibarıyla İstanbul Ticaret Odası (İTO) komisyonunda kabul edildi.

2 ayrı fiyat tarifesi uygulanan İstanbul’da ekmek fiyatları İstanbul Ticaret Odası (İTO) komisyonu ile birlikte valiliğin kurduğu komisyon tarafından da belirleniyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) komisyonunda alınan karara göre, İstanbul’da ekmeğin kilogram fiyatı 6.25 TL’den 7.50 TL’ye çıktı. 200 gram ekmek 1.25 TL’den 1.50 TL’ye, 240 gram ekmek de 1.50 TL’den 1.75 TL’ye yükseldi.

BAZI İLÇELERDE 2 TL ZAMLI FİYAT UYGULAMAYA BAŞLADI

Alınan kararla ilgili Kadıköy, Beşiktaş ve Sarıyer’de, Maltepe ve Üsküdar’ın bazı bölümlerinde 2 TL fiyat uygulanmaya başlandı.

İSTANBUL’DA İKİ FARKLI EKMEK FİYATI UYGULAMASI VAR

İstanbul’da yıllardır iki farklı ekmek fiyatı uygulanıyor. Valilik ve fırıncılar odasından oluşan komisyon yaygın olarak satılan ekmeğin fiyatını belirlerken İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan fırınlar kendi fiyatlarını kendileri belirliyor. İTO’ya kayıtlı fırınların ücreti genelde komisyonda oluşturulan fiyattan daha fazla oluyor.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ