logo

İstanbul’da Yüz Yüze Eğitim Kabine Toplantısı İçin Ertelendi

İstanbul’da Yüz Yüze Eğitim Kabine Toplantısı İçin Ertelendi

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği,  uygulanacak tedbirler, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ile netleşecek.

Recep Kenan/itvhaber.com

İstanbul Valiliği 1 Mart 2021 Pazartesi günü uygulamaya karar verilen yüz yüze eğitimi Pazartesi günü yapılacak Kabine toplantısı alınacak kararlar nedeniyle 2 Mart Salı gününe ertelendiğini duyurdu.

 İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya karar verilen yüz yüze eğitimde yeni uygulamanın Cumhurbaşkanlığı Kabinesi kararları çerçevesinde 2 Mart 2021 Salı günü başlanacağı kaydedildi.

1 Mart 2021 Pazartesi günü başlayacağı duyurulan Yüz yüze eğitimin 2 Mart Salı gününe ertelendiği İstanbul Valiliği açıklaması:

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.

Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.

İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.

Kabine Toplantısında eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar çerçevesinde her ilimizde içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.

Etiketler: » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ